Grill murowany ,ogrodowy jak zrobić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

robert22b pisze:..... Ewa miałaś wstawić fotki.
Robercie wstawie ale pod koniec lipca, w tym roku pewnie i tak nie ruszę,
może tylko płytę wyleję,chociaz prawie wszystko mam.
Brakuje mi tylko rury ceramicznej :;230
Pozdrawiam. Ewa
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Jak tam Forumki wasze grille ?. Mój choć na początku "sponiewierany" przez część forumków spełnia swoją rolę :).

Jedyne co chcę ulepszyć to pod rusztem dać jakąś blachę, na niej brykiet tak, aby popiół spadał na płytę, da mi to tyle że płyta nie będzie pękać od temperatur.
Głowa pełna pomysłów . . .
mariosum
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 maja 2014, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witam.
Mój grill jest już w pełni skończony i spełnia swoją role
Teraz mogę już nim sie pochwalic.
Obrazek
klax007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lip 2014, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

witam, jestem nowym forumowiczemm - dotychczas tylko podglądałem wypowiedzi i zdjęcia innych użytkowników. Chciałbym się pochwalić swoim grilem, może nie jest on idealny jaki mi się wymarzył bo na taki mnie nie stać ale jestem z niego zadowolony. Grill robiliśmy we 2 os. przez 3/4 dni przez kilka godzin dziennie ( mam małe dziecko i mało czasu).
http://www.fotosik.pl/u/klax007/album/1653201 nie umiem wrzucać żeby od razu były widoczne w poście. Gril oczywiście robiłem gotowym betonem z domieszką sadzy, na blat użyłem krawężniki od kostki brukowej, na blat położyłem potłuczone płytki - proszę o opinie

Obrazek Obrazek
sonne2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 cze 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Czas może na moje wypociny. Na razie umieszczę 1 zdjęcie ścianki, a w dalszym etapie umieszczę więcej. Grill ma fundament o głębokości ok. 60 cm. Zbrojony ok. 10-15 kg drutu plus kamienie i kawałki betonu. Wylany nad poziom gruntu ok. 10 cm. Dalej wykonywany jest murek kamienny i będzie miał on ostatecznie wysokość ok. 75-80 cm. Na to położony będzie szalunek i wylane będzie ok. 10-15 cm betonu plus druty i kamienie. Na tym postawiony będzie grill z zwykłej ceny licowej lub palonej zależnie od ich ceny. Chciałbym wyłożyć na 20-30 cm od miejsca gdzie będzie się paliło szamotem. Wrócę może do etapu, który jest na zdjęciu.
Miałem troszkę dużych kamieni. Połupałem je i chciałem stawiać kamienie od strony łupanej. Wyszło to jak wyszło. Poprawię fugę pomiędzy kamieniami (czyli sadza plus zaprawa). Strasznie długo schodzi takie murowanie, bo dziennie położy się 1-2 warstwy kamienia i trzeba czekać aż to wszystko zawiąże. Efekt jest jaki jest. W najbliższy czwartek wylewam szalunek. W sobotę zaczynam murować właściwy grill. Obrazek
sonne2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 cze 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Dobrze. Wrzuciłem aktualny stan grilla. Po prostu chciałem, aby ktoś go ocenił. To moja pierwsza taka praca. Widzę troszkę swoich błędów. Troszkę źle kamienie układałem. Niektóre są troszkę krzywo itd. Na dniach wstawię pomiędzy spoiny ciemną fugę, zaleję szalunek. Na pewno wrzucę więcej zdjęć.
robert22b
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 mar 2014, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witaj sonne pamiętaj że to tobie ma się ten grill podobać, moja rada jest taka iż lepiej byś zrobił jak byś najpierw zrobił szalunek i z jednej strony ukłasał kamienie do szalunku a między nimi dawał dość gęstą zaprawę. Następnie na drugi dzień rozszalował i wyczyścił zaprawę z pomiędzy kamieni i dopiero nakładał fugę. kamienie z których murujesz są dość pracochłonne i dopiero następnego dnia należy czyścić jak zaprawa trochę zwiąże. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie go zaprawy na bazie cementu dwójki gdyż wolniej wiąże i czyszczenie następnego dnia nie sprawia kłopotu. czekam na dalsze fotki z postępu prac, pozdrawiam
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Mi tam ten Twój pomysł się podoba. Ja sam nic lepszego nie "ulepiłem" ale mam satysfakcję że zrobiłem to sam i że spełnia swoją rolę. Na początku miałem pewne obawy, ale palę w nim dosyć często i nic się nie dzieje i Tobie też tego życzę, aby grill najbardziej podobał się Tobie :).

Co mogę dodać od siebie - Mi osobiście nie podoba się połączenie kamienia i cegły, jeśli miałbym robić grill to robiłbym albo cały z cegły albo z kamienia, ale wybór należy do Ciebie.
Głowa pełna pomysłów . . .
sonne2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 cze 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Dół będzie z kamienia, góra z cegły pełnej lub klinkieru. Fugi zrobię na sam koniec jak wymuruje cegły u góry. Chciałbym zrobić całość z kamienia, ale chyba do zimy bym się z tym nie wyrobił. Teraz muruje cegły, szalunek będzie na wysokości cegieł. Później pójdzie pewnie klinkier, bo mam do kupna klinkier za 1,40 za sztukę. Te kamienie były murowane bez żadnego deskowania, czy innego podtrzymania. Po prostu połupałem kamienie, wymurowałem warstwę. Czekałem kilka dni aż zawiąże i kolejna warstwa. Praca, robię to sam to długo z tym schodzi. Miałem wyłożyć szamotem w środku, ale pewnie sobie odpuszczę. Jeszcze sporo roboty jest, bo chcę sobie drzwiczki z drewna zrobić. Muszę kupić zawiasy, poszukać stali, aby przymocować do niej te zawiasy i wmurować ją w kamień. Wstawiam rzut z boku grila:
Obrazek
kyra
50p
50p
Posty: 59
Od: 16 mar 2013, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Tak powstaje nasz wymyślony grill,wędzarnia i piec chlebowy w jednym .
Obrazek
Nawet pies pomaga. Obrazek
Tomaszvts
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2015, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witam wszystkich chciałbym dowiedzieć się czy mój pomysł ma rację bytu :D
Wybudowałem w zeszłym roku altankę 4x4x2, 20 z czego dwie ściany są murowane a dwie otwarte. Od pewnego czasu planuje w rogu tych ścian wybudować grilla i nie bardzo wiem od czego zacząć gdyż nie miałem okazji murowania czegoś takiego. Wyobrażam sobie to mniej więcej tak. http://lublinlokalnie.pl/photos/items/1 ... rodowy.JPG
tylko bez półki po prawej stronie. Dach mam w pełni drewniany i zastanawiam się również czy można komin wypuścić w bok przez ścianę i zastosować na zewnątrz kolanko. Prosił bym o pomoc co do wyboru materiału i wymiarów tego grilla. Z góry dziękuję za pomoc
Jezior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 kwie 2015, o 00:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

A oto mój pierwszy murowany grill, pozostało jeszcze wykończenie półki drewnem oraz sklepienie wraz z kominem. Jakie zakończenie polecacie? Jak najmniej skomplikowane gdyż po raz pierwszy w życiu coś muruje :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jezior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 kwie 2015, o 00:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Wędzarnie już mam, teraz zależy mi na grillu bo już mam dosyć blaszanych, więc jak to najlepiej zakończyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”