Grill murowany ,ogrodowy jak zrobić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
grzbiet1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2011, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko/warmińsko- mazurskie

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Myslałem że daszek jest juz zrobiony :) więc łatwiej bedzie go przeciągnąć. Tylko zwróć uwagę na to teraz w którą stronę zazwyczaj wieje wiatr żeby nie zawiewało na osoby, które spozywają świeżo upieczone kiłbaski :D
koma
50p
50p
Posty: 74
Od: 27 mar 2011, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

2 metry, to tylko tyle, aby grilujący mógł swobodnie narzędziami manipulować. :D
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Mariolko !
Przestawienie takiego potwora / masa / to dosyć trudne przedsięwzięcie. Ono tak pięknie, bezproblemowo wygląda tylko na filmach. Ale wykonują to profesjonalne firmy z dużym doświadczeniem , dysponujące odpowiednim sprzętem.
Ty w swoich planach musisz uwzględnić posiadanie- wypożyczenie odpowiednich lewarów, ich mocowanie, podłoże, Łańcuchy lub pasy, ekipę trabantów do obsługi całego przedsięwzięcia, a może i ubezpieczenie !
Jest to całkiem skomplikowane zadanie logistyczne.
Wykonalne, ale jak dla mnie za dużo zachodu. Myślę, że pomyślałbym nad innym rozwiązaniem.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
grzbiet1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2011, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko/warmińsko- mazurskie

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Ale ten grill nie waży tak wiele w porównaniu do innych. Jeżeli jest solidny fundament i delikatnie bez pośpiechu by to zrobiono to myślę że udałoby się, ale to tylko jest moje myślenie.
krzysztofkhn to co opisałeś to zgadza się ale mówisz chyba o większych budowlach. Ostatnio było głośno o przenoszeniu jakiegoś bunkru. A tutaj jest potrzeba przesunięcia tylko o 2 metry, że tak napiszę " na własne potrzeby". A jeżeli jest to taki krótki odcinek to można wykopać tunel do głębokości fundamentu, aby wysoko nie lewarować-tylko tyle aby podłożyć jakąś belkę i np przeciągnąć traktorem.
A jeżeli nawet był zamiar rozbierania to lepiej spróbować tego, a jeżeli ewentualnie by pękło to można rozebrać.
Myślę, że trochę przesadyzmu jest w Twojej wypowiedzi, ale to zapewne wynika z Twojego profesjonalizmu :D .
Tu wyraziłem swoje zdanie co o tym myślę, bo w czymś takim to niestety nie posiadam doświadczenia. Ale wszystkie rzeczy udaje mi się zrobić właśnie takim myśleniem :wink:
Bo wiadomo mój przykład z szopą był łatwiejszy, bo to drewno
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witaj !
Tylko, z tego co pamiętam, to nasza koleżanka ma działkę o pow. 300 m2. Traktor odpada. Ma uprawianą ziemię, miękka. Trzeba by ją ubić - zagęścić, aby tę konstrukcje przeciągnąć, lub w inny sposób zmniejszyć nacisk na podłoże. On był budowany z założeniem, że będzie w tym miejscu stał wiecznie. Podejrzewam, że konstrukcja fundamentu jest zrobiona w ten sposób, aby był on raczej chodniczkiem. Nie jest za zbrojona, przewidziana do przeniesienia większych obciążeń. Przy pierwszym pociągnięciu popęka, jeśli nawet całość nie rozsypie się na kawałki.
Obym się mylił, ale wydaje mi się , że rozebranie go i przeniesienie w inne miejsce może być jedynym sensownym rozwiązaniem.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
grzbiet1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2011, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko/warmińsko- mazurskie

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Jeżeli fundament nie jest zbrojony to fakt, że to już stanowi problem. To podstawa. W moim miejscu zamieszkania w grę wchodzą tylko solidne fundamenty. Ale jeżeli miałby być rozbierany to nie zaszkodzi spróbować go przeciągnąć.

Natomiast traktor nie musi być duży, a na 300 m2 to spokojnie, uprawia się mniejsze działki traktorami, a doświadczony kierowca delikatnie by to zrobił. Bo na gospodarce różne robi się rzeczy za pomocą traktorów i często ryzykując wielkie pieniądze :wink: . A ziemię nie koniecznie trzeba zagęszczać, wystarczy że się zbierze tą ziemię tak jak opisywałem.

Interesuje mnie tylko jak zachowałby się grunt pod grillem po zimie. Bo mimo zagęszczenia nie byłby zapewne jeszcze stabilny. I oczywiście po przeciągnięciu zapewne byłby problem z wypoziomowaniem
krzysztofkhn pisze: Przy pierwszym pociągnięciu popęka, jeśli nawet całość nie rozsypie się na kawałki.
Ale jakby był na jakieś platformie (belkach) to może by nie popękał. Najbardziej uciążliwe pewnie byłoby wylewarować go aby nie naruszyć konstrukcji.

Ja osobiście bym spróbował, mając świadomość, że może się nie udać.
krzysztofkhn pisze: On był budowany z założeniem, że będzie w tym miejscu stał wiecznie.
Z tym może właśnie koleżanka się pospieszyła :D



Mam nadzieję, że ta dyskusja koleżance pomoże podjąć decyzję czy nie lepiej pozostawić tak jak jest czy przestawić:wink:

A może prościej altankę przesunąć? :D
robercik22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 gru 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Obrazek


a to mój grilek
robercik22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 gru 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kominek ogrodowy

Post »

Obrazek

a to mój, sorki za bałagan
ciepla siekiera
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2011, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witam wszystkich grillowych zadymiaczy!! :wit
Wybudowałem coś takiego ,może komuś się przyda przy budowie własnego grilla!
pozdrawiam serdecznie ;:180
CiepłaSiekiera Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotka80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lut 2012, o 10:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witam!
Super grill, brawo!
Znalazłam w internecie niemal identyczny kamień- łupek szarogłazowy z Dolnego Śląska. Fajnie wygląda :)
ciepla siekiera
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2011, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Witam!
Dokładnie tak!! Konstrukcja z cegły a okładzina z łupka szarogłazowego tanio i w miare ładnie wygląda!Grill ten jest także wędzarnią ,palenisko jest po jego prawej stronie (mało widoczne) .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Możesz wyjaśnić blondynce :D jak wędzisz?
:roll: myślę, że w największej komorze, ale bez drzwiczek?
Pozdrawiam. Gosia
ciepla siekiera
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2011, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić grilla murowanego?

Post »

Spoko spoko drzwiczki są Obrazek , Obrazek komora paleniskowa jest tu Obrazek całość daje rade ! Najbardziej jestem zadowolniony z grilla ,duże imprezki się u mnie odbywają (ruszt 70x40 cm) sporo można upiec za jednym razem.Natomiast wędziłem tylko dwa razy i też dobrze wyszło to wędzenie, chociaż jestem początkującym zadymiaczem. pozdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”