Podkłady kolejowe w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
GregSXF
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 sie 2017, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkłady kolejowe w ogrodzie

Post »

Z tymi podkladami to faktycznie raczej slaby pomysl. Nie chce miec po kilku latach stresu czy w koncu cos odpadnie czy nie :/
A tak na logike skoro te podklady beda z jednej strony caly czas zakopane w ziemi to normalne ze w koncu musi sprochniec :(
Chyba faktycznie pozostanie mi wzmocnic te slupy i przemyslec sprawe betonowych blokow lub plyt :(
Problem w tym ze mam male mozliwosci jeśli chodzi o ciezki sprzet tzn ze moge dzialac tylko z takimi elementami ktore mozna recznie przenosic :(
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Podkłady kolejowe w ogrodzie

Post »

Zastanawia mnie czy produkując te pomysły zrobienia "murku" oporowego wysokości 160 cm ( długość 200 w tym 40 cm w fundamencie ) zastanowiłeś się jaka siła działać będzie na wysokości 150 cm.
Weź pod uwagę wzór na dźwignie pomnóż to dodatkowo przez 20 (stosunek słupka do długości płyty ) i masz odpowiedź.
Moim zdaniem to absolutnie wbrew fizyce czyli niewykonalne.
Wiele stron pokazuje jak można to wykonać stosując mur oporowy L gotowe elementy betonowe. Tylko jest jeden problem - tego z kolegami nie ustawisz bo taki element o wysokości 160 cm to waga około 1000 kg. Tu masa ziemi naciskająca z góry strzałka zielona równoważy nacisk boczny (strzałka czerwona )
Obrazek

To takie podstawowe podejście jak równoważyć siły napierające - jeżeli będziesz chciał użyć słupków to muszą one być "zakotwiczone" górą.
Odległość między słupkami zmniejszyć do 1 metra zastosować połówki płyt wykonane z otworami do kotwiczenia.

Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”