Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Niedawno stałem się właścicielem kosiarki Bosch Rotak 37, starsza wersja ze zwykłym uchwytem. Byłem sceptyczny co do tej kosiarki, lecz po jej uruchomieniu zrozumiałem czemu jest taka droga ;:oj
Doskonale wdmuchuje trawę do kosza, ma 7 stopni regulacji, moc 1,4 kW. Bardzo dobry sprzęt.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja bym się tak nie cieszył bo to kosiarka jednorazowa i chodzi tu o silnik szczotkowy,jak się popsuje to na śmietnik,w tej cenie raczej nie ma się czym chwalić
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Matifcb pisze:mam pytanie do speców - pomogl mi ktos przy pierwszym odpalaniu kosiarki po zimowym lezeniu w garazu. Musialem strzykawka 1ml benzyny w wejscie swiecy wlac zeby kosiarka odpalila. Pozniej wszystko bylo ok dzialala i nawet 3 razy kosz oproznialem i ja odpalalem i odrazu odpalala. Po 2 tygodniach od tego momentu znowu chcialem odpalic kosiarke i znowy bez wlewania paliwa sie nie obylo. Co moze byc przyczyna nie odpalenia kosiarki ? dlaczego znowu musialem odkrecac swiece i lac tam paliwo..
Sprawdź filtr powietrza i wyczyść gaźnik.
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Filtr powietrza wyjalem za pierwszym razem i wszystko czysciutkie tam. Jak dokladnie gaznik wyczyszcic ? jest jakas instrukcja bo w instrukcji nie znalazlem. Oleo mac gv 53 tk allroad 4 silnik EMAK k800
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Stare paliwo, które zostało w komorze pływakowej na zimę, potrafi trochę przytkać kanały w gaźniku, więc ja bym spróbował go przeczyścić dla pewności. Zobacz czy te filmiki ci pomogą (i.e. nie znalazłem nic dla silnika EMAK). Ogólnie chodzi o to by wszystkie kanały były drożne i nie było tam jakiegoś syfu, który mógłby blokować przepływ paliwa. Jak nie czujesz się na siłach żeby to ogarnąć to zawsze możesz oddać do serwisu.
https://www.youtube.com/watch?v=qXp5ii_RerA
https://www.youtube.com/watch?v=Q8pcX-FWtNc
https://www.youtube.com/watch?v=ArCAivgAyww
https://www.youtube.com/watch?v=s2NcBVRMvKs
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:Ja bym się tak nie cieszył bo to kosiarka jednorazowa i chodzi tu o silnik szczotkowy,jak się popsuje to na śmietnik,w tej cenie raczej nie ma się czym chwalić
Za 39 zł ją mam, także... ;:204
Co do silnika to silnik jak silnik szczotki, łożyska. Nie widzę tu żadnego cudu.
maciejko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 maja 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w wyborze kosiarki i kosy do 20 arów ogrodu + 50 arów łąki

Post »

Witajcie
Kupiliśmy dom z dużą działką. Jest ponad 20 arów ogrodu "przydomowego" z różną roślinnością, ale przewagą trawnika + 50 arów łąki za domem.
Na dzień dzisiejszy jesteśmy w fazie planowania remontu / budowy, jednak trawa jest i rośnie - i coś z nią muszę zrobić.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że wygodny byłby traktorek - ale mnie nie stać - na kosiarkę zakładam budżet do 2000zł, na kosę - do 500zł.

Zakładam, że będę kosił kosiarką tych ok. 20 arów ogrodu, kosą będę okresowo przycinał haszcze na części łąki, a część łąki zostawię samą sobie albo poproszę rolnika z sąsiedztwa o skoszenie ciężkim sprzętem raz na jakiś czas.
Szukam sprzętu dla siebie, ale wybór i ilość informacji w internecie mnie przytłacza. Zakładam, że szukam szerokiej kosiarki z napędem i opcją mulczowania - mój wstępny wybór to Stiga Combi 53 Sq B. Może pierwszy wybór jest słuszny? A może polecicie coś innego?

Jeśli chodzi o kosę - w ogóle nie wiem co wybrać. Będę wdzięczny za poradę. Zastanawiam się czy kupić coś w OBI za ok. 250zł i z czasem zmienić na porządny sprzęt jak poczuję taką potrzebę, czy coś z "wyższej półki" za ponad 400zł, czy popularnego na allegro demona za 335zł?
Ohayo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 maja 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam, poleci ktoś jakąś kosiarkę spalinową do 1000zł do koszenia około 600m2, teren nie jest prosty więc pewnie przydadzą się większe kółka, dodatkowo napęd. Wszędzie każdy narzeka na NAC, Husary itp. ale mało kto był w stanie coś polecić, dlatego postanowiłem sam zapytać.

Moje typy: HECHT 541 BSW, POWERMAT PM-KSS-600N.

Z góry dzięki za pomoc.
sobiepanmirek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 maja 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Koledzy która kosiarka Hortmasz np HKS 450 NL
czy World GRL 530S HW obie oczywiście na Loncinie.
Hardy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 lut 2015, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

ewelina1612 pisze: oleo mac 51 6km silnik b&s 675e
Chcę żeby mi posłużyła chwilkę. Myślałam nad oleo makiem ale nie wiem czy dobrym wyborem jest ten silnik emak/brigss
Mam tańszą wersję oleo mac czyli victus z dolnozaworowym b&s 675 (190cc) - nie wiem dlaczego ale napaliłem się na ten silnik i taka była w pieniądzach, które miałem. Ma napęd, jest duża i ciężka ale idzie jak czołg. Katuję ją już drugi rok na 12a i nie trawy a wszelkiej maści dziadostwa co działkę porasta. Silnik czasem lekko zwolni jak się nabije, wypluje i dalej jazda. Wcześniej kosiłem działkę malutką, leciutką plastikową kosiareczką także z b&s ale takim najsłabszym podstawowym (także dolnozaworowym) i też dawała radę (choć często musiałem brać połową szerokości kosiarki i długo schodziło). Żonka większość czasu leci na napędzie, dla mnie za wolno z napędem i lecę bez aż po tyłku cieknie - za to szybko się uwijam z koszeniem 12a.

Produzent ważny ale trzeba dobrać do swoich potrzeb. Mało miejsca, zakręty, niewiele koszenia to mała kosiareczka z mniejszym silnikiem itd. Silnik wybrałbym b&s, jeśli napęd to też jest kilka do wyboru, niektóre bardzo lekko chodzą a przy innych mleko może się zważyć ;:306
Pozdrawiam
Michał
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ohayo pisze:Witam, poleci ktoś jakąś kosiarkę spalinową do 1000zł do koszenia około 600m2, teren nie jest prosty więc pewnie przydadzą się większe kółka, dodatkowo napęd. Wszędzie każdy narzeka na NAC, Husary itp. ale mało kto był w stanie coś polecić, dlatego postanowiłem sam zapytać.

Moje typy: HECHT 541 BSW, POWERMAT PM-KSS-600N.

Z góry dzięki za pomoc.
Ja narzekam na te maszyny bo są słabsze niż inne. Jenak jeśli sprowadzisz cenę do poziomu gdzie wszystkie maszyny są słabe to nie wiem co mam powiedzieć :) W takim przypadku polecam Naca bo i tak kupisz słaba maszynę a z Nacem przynajmniej będziesz miał serwis wszędzie gdzie się pojawisz. Kolega poniżej pyta o Hortmasza albo Worda. Jeśli znajdziesz te maszyny w cenie, która Ci odpowiada to polecam.

Generalnie jesteś jakieś ok 200 zł od maszyn, które już można polecać.
sobiepanmirek pisze:Koledzy która kosiarka Hortmasz np HKS 450 NL
czy World GRL 530S HW obie oczywiście na Loncinie.
Wg mnie jeden pies ale dawno temu nie widziałem tych maszyn. Jak przeczytasz sobie kilka postów wstecz to zobaczysz dobre opinie o Wordzie.
sobiepanmirek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 maja 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

AmaPoland dziękuję, fakt dużo widzę dobrego o Word.Nie ukrywam,że do teraz byłem nastawiony na Oleomac.Te word piszą nawet,że lepsze od O-M.czyli lepsza np. obudowa. W okolicy mam serwisy Stiga i O-M .O-M jest Włoski poza silnikiem,a ten Word cały jest kraju taniej produkcji.Mam teraz zagwozdkę czy O-M z serwisem Włosko-PRC czy Word cały PRC? bez serwisu???.Serwis do Loncina /wiem,że bardzo dobre silniki/ mam wszędzie tyko serwis do podwozia.Z drugiej strony znam się na mechanice i naprawy mi nie obce.Co tam się może zepsuć w podwoziu-kółko, uchwyt?.To powinno dać się zamówić wysyłkowo i samemu naprawić.Co sądzicie?.
ps. Oczywiście mam na myśli ewentualny problem z brakiem serwisu na miejscu po gwarancji bo w czasie jej trwania niema problemu nawet z systemem dor-to dor lub z wysyłaniem do serwisu kurierem.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Osobiście wybrał bym Worlda ze względu na lepszą obudowę,piastę( w Oleomacu jest aluminium w Worldzie stal) noża i nawet sam nóż jest z grubszej stali,to że jest to produkcja w całości chińska nic nie znaczy bo jest lepsza od akurat "włocha"

Natomiast na pewno dałby sobie spokój ze sprzętem Hecht
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”