Gałęzie z wycinki i sposoby ich zagospodarowania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Gałęzie z wycinki i sposoby ich zagospodarowania

Post »

Przeczytałam cały temat. Też nam co roku sporo gałęzi, ale nie drzew owocowych tylko klonów, głogów , sosen. Przepuszczam przez "gryzarkę" do gałęzi - robota nie wymaga skupienia, więc mam czas na przemyślenie różnych problemów :D Bardzo lubię to zajęcie . A zrębki wykorzystuję do podsypywania pod żywopłoty oraz na ścieżki między skrzyniami z warzywami (pod spodem położyłam agrowłókninę) - zero chwastów.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
WAKWAK
200p
200p
Posty: 207
Od: 28 gru 2014, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gałęzie z wycinki i sposoby ich zagospodarowania

Post »

Informuję wszem i wobec, że coś mi się kompostowanie nie udało. Mam przegniłą trawę i pomiędzy nią zrębki ;-). W tym roku mam cztery worki zrębków - dwa wiązu bezlistnego, jeden wiązu, który już miał małe liście i jeden worek zrębków z wilków z jabłoni i śliwy z pąkami. Jeden worek wiązu zaprawię Bioekolem, drugi nie i potem porównam. Na podsypywanie się to nie nadaje, bo za drobne oraz z zawartością dłuższych fragmentów cienkich gałązek, które prześlizgnęły się przez rozdrabniarkę bez całkowitego pocięcia.

*****************

Dwie rady odnośnie rozdrabniarki gałęzi, aby się nie zatykała podczas pracy. Można wprowadzić dwie modyfikacje:
1. Obciąć plastikowe "stateczniki" przy wylocie.
2. Nie montować/usunąć bolce "zawiasów" w dolnej części pokrywy - dzięki temu można pokrywę co jakiś czas odchylić i szybko i wygodnie wyjmować zablokowane zbitki zrębków i gałązek (pokrywa trzyma się na śrubie i przy odchylaniu jest odcinane zasilanie, więc jest bezpiecznie, a szybciej niż z odkręcaniem i zakręcaniem śruby)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”