Kosiarka listwowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
hot-dog4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 29 mar 2012, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka listwowa

Post »

Witam.Swoje zapytanie kieruje bardziej do sadownikow czy plantatorow. Otoz, mam 30a maliny Polki , i miedzy rzedami zazwyczaj kosilem kosiarka spalinowa :
[ http://www.abbeygardensales.co.uk/rotar ... XM550.aspx ]
Troche tego jest, w dodatku jeszcze na podworku mam 12a do koszenia wiec jak na taka kosiareczke jest ciutke za duzo i sie meczy. Jakie macie sposoby koszenia trawy miedzy rzedami malin ? Myslalem nad kosiarka listwowa , ktora wykorzystalbym na jesieni do sciecia malin.
pozdrawiam ! :)
killer19
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 maja 2011, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja mam porównywalnie, 25 arów, też trawa w międzyrzędziach. Ja koszę dość dużą kosiarką z napędem. Tyle że, ostatnio glebogryzarka przejechałem koło malin żeby zmniejszyć obszar gdzie wyrasta trawa. Kosiarka listwowa to dobry pomysł, sam zastanawiam się nad kupnem takiej, tyle że ja mam ją zamiar kupić z zamiarem wycinania malin na jesieni. Nie wiem jak kosiarka listwowa będzie się sprawowała do wycinania "niższej" trawy, no chyba że będziesz hodował do 50cm, to w zasadzie w sezonie ze 3 razy byś tylko kosił :P
_mackro_
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 27 sty 2013, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zawód - Projektant ogrodów

Post »

Odbiegając trochę od tematu, w co lepiej zainwestować: glebogryzarkę separacyjną, czy zwykłą glebogryzarkę i bronę wirnikową ?? Poszukuję sprzętu do niwelacji terenu i/lub zakładania nowych trawników w miejscu starych.
Poznam Regulamin Forum
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zawód - Projektant ogrodów

Post »

_mackro_ pisze:Odbiegając trochę od tematu...
Najlepiej mieć jedno i drugie :wink:
W różnych sytuacjach przydają się różne warianty
Moi pracownicy, wykazują się inwencją twórczą i zrobią coś od siebie.
Na ciągniczek/kosiarka listwowa została zaadaptowana listwa niwelacyjna - niże na zdjęciu
Zabierają też zestaw ten do prostowania terenu na trawnikach gdzie ma być rozwinięta siatka na krety.
Zdejmują(rolują) darni, prostują podłoże i ponownie rozwijają trawę. Wola to od Bobcat'a, trochę tego nie rozumiem,
no ale ważne że szybko robią i klient jest zadowolony. ;:138

Obrazek
radekp19
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 cze 2014, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka spalinowa jaka na wysoką trawę

Post »

Witam , wczoraj wróciłem z działki jak ją zobaczyłem to myślałem,że to nie moja działka cała zarośnięta trawą ''po pas''. Chce kupić kosiarkę spalinową która wytrzyma dobre parę lat. Jaką firmę polecacie ?
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Kosiarka spalinowa jaka na wysoką trawę

Post »

Model kosiarki musi być dostosowany do areału jaki będzie koszony na pewno w sklepie doradzą.
Natomiast co do marki,polecam te z silnikami Briggsa.
Ważne jest również żeby serwis był stosunkowo blisko.
Pozdrawiam Tomasz
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa jaka na wysoką trawę

Post »

na wysoką trawę to albo kosa spalinowa albo kosiarka listwowa, nożycowa.

Wszystkie klasyczne kosiarki służą do równania trawników, bez dopuszczania do przerośnięcia trawy.
z789
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 kwie 2018, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka listwowa i blokowanie ostrza.

Post »

Jak kosiarki listowe radzą sobie z nagłym zablokowaniem ostrza, np. przez kamień? Czy jest tam jakieś sprzęgło, tani element ulegający uszkodzeniu, może ślizga wtedy na pasku? Czy może prędzej czy później po jednym z takich zablokowań uszkodzą się koła zębate/jakieś elementy przekładni?
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Kosiarka listwowa

Post »

W takiej sytuacji dobrze sobie radzi taka kosiarka, która nie ma jednego dużego ostrza, tylko takie małe nożyki, które są uchylne i chowają się po trafieniu na kamień. Tak to wygląda od spodu, podaję przykładowe zdjęcie: https://www.megaobrabiarki.pl/img/produ ... /2_max.jpg
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”