Zrób to sam,czyli pomysły Forumków cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Basiu już miałam pisać abyś dodała swoją wędzareczke. Nie ważne jak wygląda ale ważne jakie wędzoneczki wychodzą :wink: . Krotki kanał często spotyka się ze spalonym mięskiem. moja pierwsza w życiu szyneczka tez cudem została uratowana :;230
Małgosiu zrobisz jak uważasz ale ja jednak zdecydowałabym się na kanał nad powierzchnia ziemi- uważam że naprawdę będzie wygodniejszy niż poniżej gruntu. Ja bardzo często zimą używam uwaga :!: :oops: Suszarki do wlosow ;:306 celem wygrzania beczki- nie ma odpowiedniego cugu :wink: .
Rozpalanie w koszu i podkładanie pod wędzarnię nie wydaje mi się wygodne :roll:
ja np wędząc wędzonki i kiełbasę zauważyłam że bardzo brakuje mi blatu dlatego przymierzam się do postawienia murowanej grilowędzarni , na zdjęciu widać jej zarys ( z cegieł)
Z lewej strony ma być komora a z prawej nad paleniskiem gril - pomiędzy nimi ma powstać wyżej wspomniany blat.
Nie wiem jak duży masz wylany fundament pod tą swoją budowlę ale może warto przemyśleć dolanie fundamentu i skupieniem się nad kanałem powyżej gruntu.
podobnie jak Mariolka uwazam że kolanko powinno mieć opływowy kształt .
Nie wiem czy znasz tą stronkę ale naprawdę warta przejrzenia a projektów od groma- tutaj masz np mala fajną i estetyczną wędzarkę wykonaną krok po kroku- grila możesz robić w komorze wędzarniczej rozpalając np na blachach do ciast
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Ruda2011 zadaszony taras jest rewelacyjny, dużo pracy?ale efekt jest boski, podoba mi się boczna ścianka z kratki, po którym będzie się wspinał clematis.

Wędzarka też widzę prowizoryczna jak u mnie. Moja stała 3 lata, ale ponieważ tam gdzie stała wymyśliłam sobie rabatkę na kwiatki, to przegnałam małża z tą wędzarką?.i teraz nie mam wędzarki, bo małż wymyślił, że zrobi taką z prawdziwego zdarzenia ;:306 Ale jak znam życie, postawi prowizorkę od nowa tylko w innym miejscu. ;:224
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Aniu dzięki :oops: , miło mi że Ci się podoba ;:196 . Dużo pracy .... ? Nie, nie odczuwam tego tak. Werandka na działce być musi - to serce ogródka ;:215

Następny wynalazek, jak najbardziej "na czasie" - mobilna koza (u mnie ogrzewa tarasik bo chłodnawo już a na działce pobyć się chce ). Palę w niej drewnem bo mam dużo .


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

:;230 :;230 :;230 "mobilna koza" jest pierwszoklaśnie wypasiona. ;:333 Jak ja żałuje teraz, że wysprzątałam całą działkę ze starego żelastwa ;:223 , a troche rupieci byłoby na starą kozę jak znalazł.
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Eeeee No ;:63 Mariolko koza bębnowa cudnie wyszła, aż czuje się zawstydzona moim grillem bębnowym :oops:
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

;:306 ;:306 ;:306
Prawda, że niezłe bydlątko ???
A jak milutko grzeje :tan .
Lunaria każdy chyba zaczynał od wysprzątania działki z "przydasiów" (ja wywiozłam złomu za 150 zeta) a później żebrał o byle drucik ;:224 . Coś tam Ci wpadnie w oko - rozglądaj się ;:333
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Kurcze miałam bęben z kwasówki ale o takiej kozie nie pomyślałam ;:138
mój został fleksem przycięty na dwa kwadraty - ma służyć jako deflektor w komorze wędzarniczej do rozpraszania dymu :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

http://dzialkowiec.pixelart.com.pl/index.php?a=1
Pomysłowy inspekt.A mój znajomy ze starej wersalki zrobił podobny, wyrzucił sprężyny i tapicerkę, nakrył folią :D pomalował i służy mu już kilka lat
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

mewa pisze:Kurcze miałam bęben z kwasówki ale o takiej kozie nie pomyślałam ;:138
mój został fleksem przycięty na dwa kwadraty - ma służyć jako deflektor w komorze wędzarniczej do rozpraszania dymu :wink:
Nooo, to ja mam teraz problem ..... z czego zrobić deflektor ..... ;:223
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Ruda2011 no ja niestety działkę wysprzątać musiałam, bo była zaśmiecona przez poprzednich właścicieli, i zaśmiecana regularnie przez żulerskich sąsiadów.
Poza toną szklanych zwrotnych i bezzwrotnych butelek wywieźliśmy też masę popękanych fajerek, potłuczonych słoików (ukrytych w starym bzie), zardzewiałych misek, rowerów (wykopanych z ogródka) i wielu innych rzeczy, których nie jestem w stanie wymienić.

Nie wątpię, że wiele z tych rzeczy znalazłoby drugie życie w innym wcieleniu, ale przy takiej ilości ukrytych śmieci we wszystkich chaszczach, nie myśleliśmy o tym żeby coś zostawić. Działkę udało się wysprzątać tak, że wszędzie tam gdzie jest trawnik, można biegać na boso, co jest bezcenne mając dwoje małych dzieci.

Ra_barbara inspekt pierwsza klasa. Całe lato zastanawiałam się co można zrobić ze skrzyni ze starego dziecinnego łóżeczka, eh ale teraz za późno jest bo małż zrobił sobie tablicę na narzędzia w warsztacie. A ?niech mu tam służy, trudno.

Ale nic straconego. Wczoraj przyjechało do mnie zamówione u znajomego drzewo na opał. Przywiózł całe drzewa, takie 10-cio metrowe. I już zorganizowałam małżowi robotę na wiosnę. Z grubych bali zacznie budowę domku dla dzieci, coś się z tego drzewa jeszcze wybierze. Ma przyjechać następne, więc znów coś uszczkniemy. Wstępny projekt już mam.
To ma być taki domek na podwyższeniu z drabinką i podestem, może jakieś sznurkowe cudo na ramie jeszcze wymyślę. Na wiosnę dokupimy trochę desek i zaczniemy budowę, potem się pomaluje i będzie gotowe.

Osz?ale się rozpisałam, ale macie przynajmniej co czytać.
;:224
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Aniu tylko realizuj szybciutko plany, bo ja też domek chciałam i jakoś tak zeszło że laski maja już 11 i 9 lat - teraz się zastanawiam czy warto ;:306
Co do zarupiecionej działki to też to przeszłam nasz plac byl wysypiskiem śmieci - chciałam to wygrabić ale się nie udało więc zasypaliśmy i weszło tam ponad 100 wozow piachu ale do tej pory mam pełno szkła w kieszeniach - bo co idę i je widzę to siup do kieszeni zeby się komuś coś nie stało .
Latem robiłam stanowiska pod winogrono i jak zaczęłam kopać to trafiłam na jakieś śmieci z pieca a w tych pozostałościach węgla jakieś gwoździe krokwiaki ,fajerki i podkowy - jesooo co ja jeszcze będę znajdywać i jak długo ;:223
Pozdrawiam. Ewa
AlicjaAnna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 28 sty 2011, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Sławojkę? ;:306 Ale serduszka nie ma ;:224

Wygląd nieistotny, grunt że spełnia swoją funkcję :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Ile taka szynka się wędzi? :)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”