Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Moja koleżanka też ma ciepłą wodę z kolektorów i baardzo sobie chwali , mówi że duża oszczędność jest , bo od kiedy słońce świeci dłużej to ciepła woda się zaczyna i nie trzeba niczym palić a w lato jaki chłód w domu :D
Bożena
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8520
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Fotowoltaika chodzi za mną , żeby własny prąd produkować .Zwykłe kolektory są moim zdaniem
przereklamowane .Ciepła woda jest , ale tylko wtedy gdy jest słonecznie . Nawet latem jest z tym
różnie .Mamy duży zbiornik , ale w pochmurne dni ciepłej wody nam brakuje .No i wtedy trzeba grzać
w piecu .Co prawda w domu się nie nagrzewa , bo mamy obieg na ogrzewanie zamknięty .
W kotłowni czysto by było . ;:333
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

A my zdecydowaliśmy się na kolektory słoneczne płaskie (3 szt). Praktycznie od kwietnia do października woda jest gorąca. Najbardziej jednak zadowolony jest chyba mój mąż, ponieważ nie musi w tym czasie odpalać pieca do nagrzewania wody.
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Asia przeliczyliście ile lat byście ogrzewali wodę prądem w okresie poza grzewczym za koszt kolektorów?
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Ewa5 pisze:Asia przeliczyliście ile lat byście ogrzewali wodę prądem w okresie poza grzewczym za koszt kolektorów?
Licząc w latach pewnie byłoby sporo, przyznam, że nie liczyliśmy, ale mając na uwadze wygodę i oszczędzony czas to i tak się opłacało. Ale tak na szybko licząc:

od kwietnia do października grzejąc wodę prądem to koszt ok. 1000 zł rocznie (a może i więcej, jeśli się latem napełnia kilkukrotnie basen w ogrodzie dla dzieci)
Koszt zakupu kolektorów z montażem po odliczeniu dofinansowania - ok. 8 tys. zł
My je mamy 4 rok, więc zostały 4 lata, by wyzerować.

Ale ja naprawdę szczerze polecam wszystkim, którzy się wahają, bo są bezobsługowe i wygodne.
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Anulab - mam fotowoltaikę od października - na razie nie mogę ocenić jej opłacalności finansowej (bo to skali roku można dopiero) ale na pewno jestem zadowolona że nasz zestaw ma także akumulatory i system zasilania w razie braku zasilania z sieci. Sporo walczyliśmy o taki system (mamy to wszystko przez prosumenta przez gminę) i zarówno projektant jak i wykonawca usiłowali nam wmawiać że tak się nie da. Ale dało się i teraz jako jedyna na osiedlu mam prąd gdy są przerwy (a te bywają bardzo często)
Pozdrawiam Asia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8520
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Johna dzięki za odpowiedż . Wyślę m . do gminy niech się chłopak dowie czy robią coś w tym temacie .
A jak nie , to popytam u instalatorów .Mnie właśnie interesuje tylko takie z akumulatorami i systemem
zasilania . ;:333
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Ja nadal czekam aby akumulatory Tesli (Powerwall 2) były dostępne w Polsce. Mam trochę sprzętu który traci "inteligencję" jak pada zasilanie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

W czym one są takie super, że zapytam, poza ceną zapewne ?.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
sasaneczka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sty 2018, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

My się nad kolektorami właśnie też zastanawiamy... 8 lat na wyzerowanie kosztów to nie jest wcale długi okres.
asiazak555 - a jaki macie model/ producenta, może się będziemy mogli zasugerować przy ewentualnym zakupie...

A jeśli chodzi jeszcze o sprawdzające się w domu rzeczy to dodam coś może mało zaskakującego - daszki nad drzwi wejściowe. Obowiązkowy element nad każdym wyjściem w domu. Początkowo go nie mieliśmy i każde wyjście z domu w deszczu/śniegu to była katastrofa, nie mówiąc o powodzi na korytarzy przy otwieraniu drzwi. To jest nieduży wydatek, bo reklama ciach/Adm. kupowałam najprostszy za 140 zł. A niestety spotkałam się z wieloma budynkami mieszkalnymi gdzie tego zadaszenia brakuje. Nie wiem czy wynika to z złego projektowania czy uznania go za zbyteczną rzecz...
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

A jak się drzwi niszczą bez daszku.. my mamy balkon nad drzwiami, to spełnia funkcję daszku. A i dach jest mocno wysunięty to tak nie niszczeją drugie drzwi, od garażu. Gdybym nie miała takich rozwiązań na pewno dokupiłabym daszek.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

8 lat na wyzerowanie kosztów to nie jest wcale długi okres.

Inwestycja która nie ma szans zwrócić się po 7 latach jest dla inteligentnych inaczej.
(możliwa sprzedaż, cena plus uzyskany zysk)
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Inwestycja jest opłacalna jeżeli zwróci się w 5 lat, ale widzę że w "ekologii" czas płynie inaczej.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”