Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
sobiepanmirek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 maja 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

kowal001 Stiga niby najlepsza z ww najlepsze wykonanie ze wszystkich.Także niedawno szukałem jak Ty i najtańszej pozycji z ww wcale nie skreślaj wręcz przeciwnie.Skłoniłbym się właśnie ku niej.Mimo że całkowity PRC dobre opinie zbiera jako całość -bo silnik Loncin wiadomo ,że uchodzi za dobry.
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jakiś czas temu kupowaliśmy nową kosiarkę ( na działeczkę tak wiec nie potrzebowaliśmy niczego drogiego ani solidnego). Padło na model elektrycznej kosiarki firmy NAC LE5829-13 , którą udało nam sie zresztą po promocji zakupić w OBI ( były jakieś zniżki na kosiarki).
Kosiarka pomimo niskiej ceny dobrze się sprawdza. Jest lekka,zwrotna. Dobrze się nią kosi. Kosz jest umocowany solidnie.
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A w ryobi masz silniki subaru, więc jednak jak sama nazwa wskazuje, to lepsze napędy ;) Sprawdzają się w furach, to w kosiarach tym bardziej.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dobrze napisałeś "niby" i masz rację,World jest o wiele lepiej zrobiony niż Stiga, Worldy są jeszcze na silniku B&S 675
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4172
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A co sądzicie o tym: MAKITA PLM4120N B&S
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nic specjalnego,Makita sama nie produkuje kosiarek,raczej nie warta zachodu
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4172
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

To kto ją robił? Pod jaką inną marką można tą konstrukcję obejrzeć?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
maroD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lip 2017, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam

Mojemu tacie wyzionęła ducha dotychczasowa kosiarka. Takie oznaczenia z niej odczytał:
budcet bbm461
van148
e36092d
dało się nią kosić, ale nie bez problemów. Teren jest zróżnicowany i nie zawsze płaski. Do koszenia w trudno dostępnych miejscach mamy kosę spalinową. Powierzchnia do 800m2. Teraz potrzebna jest mocniejsza kosiarka najlepiej z napędem i koniecznie z bocznym wyrzutem. Czytając temat przyszła mi do głowy taka kosiarka WORLD GRL530S w cenie 1299zł. Co o niej myślicie? Co możecie zaproponować innego? Przedział cenowy 1000-1500zł.

Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Niekoniecznie spalinówka musi być najlepszym rozwiązaniem. Bo teraz baterie są tak mocne, że poradzą sobie nawet lepiej w niektórych przypadkach. No i sprzęt przede wszystkm jest lżejszy i czystszy. Nie trzeba też martić się o paliwo.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

maryann pisze:To kto ją robił? Pod jaką inną marką można tą konstrukcję obejrzeć?
Z tego co wiem to Castelgarden to robi
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam drugi rok olemaca ale z silnikiem emak. Nigdy więcej b&s, emak odpala się bez szarpania i problemu a na dodatek bardzo mało pali
Regulamin Forum
MartinoK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 sie 2017, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Oczywiście że kosiarkę trzeba kupić porządną. Lepiej tak niż później co rok zmieniać. To tylko chwilowa oszczędność...
Ja jestem za kosiarkami elektrycznymi, na małej działce sprawdzą się idealnie. Przy większym terenie można oczywiście pomysleć o innej.
Mi w tym momencie wystarcza Grizzly ERM 1842G. Porządny sprzęt :)
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ze swojej strony, odnośnie kosiarek elektrycznych dodam, że super wychwalana firma wcale nie gwarantuje satysfakcji. Specjalnie nie wymienię marek, żeby nie było posądzenia o reklamę.
Kupiłem polską kosiarkę 1500W, niby super hiper, deluxe, silnik indukcyjny. Na byle kępce się zacinała, przycisk zasilania trzeba było z całej siły trzymać, bo lekki luz i gasła, nóz jak z plasteliny, a obudowa pękała od byle źdźbła. Mam chińszczyznę, z marketu, kupiona naście lat temu 1000W,co ona przeszła, jakie chaszcze kosiła to nie do uwierzenia. Wymieniony nóż oraz koła (poluzowało się jedno, drugie, wpadło pod nóż i trzeba było wymienić), działa do dzisiaj, sprzęt do zadań specjalnych, koszenia kretowisk. Ostatnio kupiłem sprzęt chiński pod marką polską za 200złotych z hakiem, 1200W. To ta niby super genialna polska produkcja nie ma porównania, a na moje potrzeby starczy. Więc takie patrzenie tylko po markach też może być zdradliwe.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”