Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Kaska77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 cze 2017, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam
Chcę kupić dla męża na prezent kosiarke spalinową do koszenia powierzchni okolo 500m2. Najchętniej wydałabym ~800zl, ale widzę z waszych wypowiedzi ze to może byc za mały budżet, więc jeżeli stosunek ceny do jakości bedzie znaczny to te 200-300 zl będę zmuszona niechętnie dołożyć. Nie zalezy mi na napędzie
Czytałam ze polecacie faworyt i gdzieś slyszałam ze silniki B&S tylko 625 + dobre i tutaj cena 900zl za nowe z wystawy wydaję sie dobra
. Proszę o pomoc.. zostały mi juz tylko 2 tyg do kupna
Wybrałam takie coś:

1. briggs&stratton serii 625 i szerokości koszenia 53 cm 900 zł

2.FAWORYT loncin 4km
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jeszcze mam pytanie czy z włączonym napędem można delikatnie skręcać np. tak ok 40st? Czy nie ma to negatywnego wpływu na napęd?
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Black Rose pisze:
Black Rose pisze:Jaką kosiarkę polecilibyście mi na niewielką działkę, do koszenia mam jakieś 250-300 m.kw. trawnika.
Na działce nie ma prądu, rozważam więc zakup bębnowej. Byłam w kilku marketach i ceny takich kosiarek w zależności od producenta i zapewne jakości (także rozmiaru) wahają się od 100 do 400 zł. Niektóre modele mają kosz.
Może ma ktoś doświadczenia z takimi kosiarkami?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ktoś coś? Bo trawa wciąż rośnie ;)
Czy ktoś mi odpowie, podpowie?
Przypomnę się, nie jest miło być niewidzialnym.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A może lepiej małą spalinową?? pewnie w granicach 500-600 spokojnie kupisz
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja w tamtym miesiącu kupiłem ryobi RLM13E33S i kosiłem nią dopiero dwa razy, ale na moje podwórko w zupełności wystarcza. Jest tania, a solidna, wiec wydaje mi się, że posłuży mi kilka lat.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Black Rose pisze:
Black Rose pisze:
Black Rose pisze:Jaką kosiarkę polecilibyście mi na niewielką działkę, do koszenia mam jakieś 250-300 m.kw. trawnika.
Na działce nie ma prądu, rozważam więc zakup bębnowej. Byłam w kilku marketach i ceny takich kosiarek w zależności od producenta i zapewne jakości (także rozmiaru) wahają się od 100 do 400 zł. Niektóre modele mają kosz.
Może ma ktoś doświadczenia z takimi kosiarkami?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ktoś coś? Bo trawa wciąż rośnie ;)
Czy ktoś mi odpowie, podpowie?
Przypomnę się, nie jest miło być niewidzialnym.
Pewnie nikt nie odpowiada, bo nie czuje się pewny w temacie. Ja zresztą też, ale wiem jak to jest gadać do ściany, więc napiszę swoje zdanie :wink: Na taką powierzchnię trawnika kosiarka bębnowa wrzecionowa powinna być dobra, ale musisz się liczyć z regularnym koszeniem :) No i teren musi być równy :D Jeśli miałbym teraz kupować to pewnie bym kupił jakąś dobrą wrzecionową, ale mam spalinówkę, więc mi się nie opłaca :) Elektrycznej osobiście bym nie wybrał ze względu na kabel, a akumulator to dobry jest do wiertarki 8-) A co do kosza, to raczej rzadko działają one dobrze :)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dziękuję za odzew, teren nie jest równy, ale za mały na spalinową (poza tym nie lubię hałasu) a prądu nie mam, więc.. nie mam "problemu".

Tak się teraz zastanawiam, jak bardzo ciężko będzie kosić te wertepy. Nieużytek, przez naście lat z trawy zrobiły się kępy, jak na bagnie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Na przerośnięte kępy to tylko spalinówka lub kosa (ręczna lub spalinowa). Każdą ręczną to przez kępę nie przejedziesz, a się tylko namęczysz. Ręczna jest dobra do regularnie koszonego ozdobnego trawnika :wink: Najlepiej by było chyba wypożyczyć kosę spalinową i to ściąć i potem glebogryzarkę i zrobić z tego trawnik :D
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jaro710j pisze:Na przerośnięte kępy to tylko spalinówka lub kosa (ręczna lub spalinowa). Każdą ręczną to przez kępę nie przejedziesz, a się tylko namęczysz. Ręczna jest dobra do regularnie koszonego ozdobnego trawnika :wink: Najlepiej by było chyba wypożyczyć kosę spalinową i to ściąć i potem glebogryzarkę i zrobić z tego trawnik :D
Chyba nie da się inaczej, glebogryzarką na jesieni, czy na wiosnę lepiej?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

To obojętne. Ale trawę możesz posiać dopiero na jesieni, chyba że zamierzasz podlewać :D Ja osobiście bym teraz to ściął i zmielił glebogryzarką i posiał poplon np. facelię. Poprawia znacznie ziemię. Potem to na jesieni zmielić i posiać trawę. Chwastem w trawie bym się nie przejmował, bo przy regularnym koszeniu naturalnie wyginie :wink: Ale chyba tu odbiegamy już znacznie od tematu wątku :)
abcd123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2017, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzień dobry wszystkim posiadaczom mniejszego/większego kawałka ogródka. Jako szczęśliwy posiadacz własnego kawałka ziemi zawitałem na forum wczoraj, po tygodniu wertowania katalogów, oglądania filmów i na żywo, w poszukiwaniu optymalnej partnerki (=kosiarki) na najbliższe lata. I co już myślałem, że to właśnie "ta" znajdywałem godną konkurentkę. Przeczytałem (a jakże) ze 30 stron tego wątku wstecz i zdając się na Wasze doświadczenia proszę o radę:
- trawnik 2000m2 (planowanie ogrodu za rok, teren roboczy zatem trochę się zmniejszy), płaski
- do zestawienia wybrałem :

1) McCulloch m56-190awfpx (honda 190cm3, cięcie 56cm, mały kosz)

2) Makita plm 5114 (alumunium, B&S750- KoBaMix na yotube miał zastrzeżenia do tego silnika)

3) Husquarna lc356v (honda, cięcie 56cm, brak łożyskowania tylnych kółek)

4) Al-Ko Highline 527vs (silnik 3l gwar., B&S 675- sprawdzony, duży kosz, ale zdaje się KoBaMix mówił, że mulczowanie słabe, miękki wał, miękki nóż)

5) Weibang 537scv (loncin 190cm3, wał Kardana, regulacja uchwytu świetnie rozwiązana, wygląda solidnie, ale przy próbie włożenia zastawki do mulczowania okazało się, że nie można jej dopasować !, mimo to sprzedawca polecał bardziej niż stojącą obok husquarnę )

6) Ryobi 53190sv (w porównaniu do poprzedniej wygląda jak zabawka, Subaru 190cm3 z łańcuszkiem rozrządu, z 3l gwarancją, najtańsza 1750zł, kolega kupił niedawno i jest zadowolony, ale serwisów jak na lakarstwo i nie znalazłem opinii na jej temat)

7) Egzotyka Greenworks G-MAX 3w1 80 V (akumulator, na papierze wygląda ciekawie, poza tym same niewiadome)

serwis na miejscu 1, 3, 4, niedaleko 5

Przepraszam, że aż tyle "modelek", lecz to wina zgniłego kapitalizmu ;:306

Z góry dziękuję za cenne uwagi, Marcin
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nie jestem specjalistą ale jak czytałeś poprzednie wątki kupiłem Weibanga 536SKL. Jeżeli miałbym więcej funduszy na pewno kupiłbym Weibanga tego co podałeś. Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu. Co do Makity to widzę że serwisy ogrodnicze wychodzą z tej marki kosiarek- przynajmniej u mnie w mieście. Ryobi tak jak napisałeś nie zawsze jest serwis pod ręką. Mculloch ma chyba najmocniejszy silnik ze wszystkich. Jak pewnie oglądałeś na żywo Weibanga to pewnie widziałeś że moc znamionowa to nie jest 3.6KW jak wszędzie podają tylko 3,1 KW przy 2800obr/min. W mojej kosiarce podoba mi się również to że szybko składam rączkę i stawiam ją na tylne koła do czyszczenia kosiarki. Alko wiem że też tak można bo również zastanawiałem się nad jej zakupem. Nie wiem jak pozostałe.
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Na wertepy i dziury to rzeczywiście lepiej kupić podkaszarkę, a nie kosiarkę na kółkach. Z żyłką, a jeszcze lepiej z nożami. Ogarniesz temat raz dwa.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”