Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Asia81 pisze:czasem, jeśli to jest niezbyt duży teren i chcemy mieć coś wygodniejszego, można zainwestować w jakąś leciutką wykaszarkę. Ja kiedyś miałam, na pewno trzeba sie nauczyć nią posługiwać, ale potem nie miałam żadnych zarzutów.
ja tak jak pisalem mam 1000m2 dzialke odjac domek letniskowy i maly ogrodek wiec jest co kosic:) ta moja kosiarka w tamtym roku spisywala sie dobrze.
Czy w nowym sezonie zmieniac odrazu swiece czy cos ? jaki zrobic serwis przed wiosna ? fakt ze uzywalem jej moze z 5-10 razy max. Ale wiem ze akurat paliwo wlewalem z raz :)
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Matifcb pisze:Czy w nowym sezonie zmieniac odrazu swiece czy cos ? jaki zrobic serwis przed wiosna ?
Kosiarkę na nowy sezon powinno się przygotować PRZED zimą. Na jesień, po ostatnim koszeniu:

- zlewasz/wypalasz paliwo,
- odciągasz olej,
- czyścisz nóż i podwozie ew. je konserwujesz,
- wykręcasz świecę i też ją czyścisz,
- zalewasz nowym olejem,
- na tłok silnika strzykawką przez otwór, gdzie wkręcasz świecę wpuszczasz kilka ml świeżutkiego oleju i kilka razy pociągasz za sznur (bez wkręconej świecy oczywiście)
- wkręcasz świecę (fajka ściągnięta)

i gotowe. W ten sposób kosiareczka zimuje do wczesnej wiosny. Na wiosnę zalewasz tylko świeżym paliwem i wszystko powinno grać.

Teraz z wymianą świecy się wstrzymaj, ale na pewno odciągnij stare paliwo i nalej świeżego - no i ew. wymiana oleju (zalecana raz na rok lub co kilkadziesiąt godzin pracy)
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Iceman0 pisze:
Matifcb pisze:Czy w nowym sezonie zmieniac odrazu swiece czy cos ? jaki zrobic serwis przed wiosna ?
Kosiarkę na nowy sezon powinno się przygotować PRZED zimą. Na jesień, po ostatnim koszeniu:

- zlewasz/wypalasz paliwo,
- odciągasz olej,
- czyścisz nóż i podwozie ew. je konserwujesz,
- wykręcasz świecę i też ją czyścisz,
- zalewasz nowym olejem,
- na tłok silnika strzykawką przez otwór, gdzie wkręcasz świecę wpuszczasz kilka ml świeżutkiego oleju i kilka razy pociągasz za sznur (bez wkręconej świecy oczywiście)
- wkręcasz świecę (fajka ściągnięta)

i gotowe. W ten sposób kosiareczka zimuje do wczesnej wiosny. Na wiosnę zalewasz tylko świeżym paliwem i wszystko powinno grać.

Teraz z wymianą świecy się wstrzymaj, ale na pewno odciągnij stare paliwo i nalej świeżego - no i ew. wymiana oleju (zalecana raz na rok lub co kilkadziesiąt godzin pracy)
a widzisz to sie zgapilem, moja w garazu sobie czeka na sezon :( jest sens zrobic teraz po zimie to ?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Teraz to możesz wymienić olej, jeśli nie zrobiłeś tego przed zimą i oczyścić świecę (szczotką miedzianą), ewentualnie sprawdzić jej kolor. Jeśli coś nie tak to do serwisu na regulację gaźnika. Paliwem bym się zbytnio nie przejmował, jeśli odpali na tym co jest. To 4-suw, więc silnikowi nic się nie stanie jak na kilkumiesięcznym paliwie popracuje. Ja w swojej wypalam na zimę tylko paliwo, jeśli nie zapomnę. Olej wymieniam najczęściej na wiosnę. Pali nawet na starym paliwie za drugim pociągnięciem po zimie już od 9 lat :wink:
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jaro710j pisze:Teraz to możesz wymienić olej, jeśli nie zrobiłeś tego przed zimą i oczyścić świecę (szczotką miedzianą), ewentualnie sprawdzić jej kolor. Jeśli coś nie tak to do serwisu na regulację gaźnika. Paliwem bym się zbytnio nie przejmował, jeśli odpali na tym co jest. To 4-suw, więc silnikowi nic się nie stanie jak na kilkumiesięcznym paliwie popracuje. Ja w swojej wypalam na zimę tylko paliwo, jeśli nie zapomnę. Olej wymieniam najczęściej na wiosnę. Pali nawet na starym paliwie za drugim pociągnięciem po zimie już od 9 lat :wink:
a jaka masz maszyne ?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam dwie :) Partner z silnikiem Honda gcv 160 z 2009 roku i (niestety) Husar z silnikiem B&S 675 z 2010 roku. Obie mają fantastyczne silniki, w sezonie zawsze odpalają za pierwszym razem a po zimie za drugim :wink: Jednak Husar to tragedia pod każdym innym względem :roll:
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Matifcb pisze:a widzisz to sie zgapilem, moja w garazu sobie czeka na sezon :( jest sens zrobic teraz po zimie to ?
Na pewno wymień olej - koszt niewielki a znacząco wpłynie na silnik.
Mimo wszystko radziłbym Ci pamiętać o kilku prostych krokach, które Ci opisałem - utrzymywanie starego oleju przez sezon zimowy nie wpływa dobrze na żywotność gładzi cylindrów.
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Iceman0 pisze:
Matifcb pisze:a widzisz to sie zgapilem, moja w garazu sobie czeka na sezon :( jest sens zrobic teraz po zimie to ?
Na pewno wymień olej - koszt niewielki a znacząco wpłynie na silnik.
Mimo wszystko radziłbym Ci pamiętać o kilku prostych krokach, które Ci opisałem - utrzymywanie starego oleju przez sezon zimowy nie wpływa dobrze na żywotność gładzi cylindrów.

ok zrobie co napisales moze polowa nie bedzie miala sens ale chec dbac o sprzecik zeby dzialal. Na szczescie stala w garazu a zimy nie bylo mocnej u mnie na kujawach. Mam nadzieje ze pochodzi pierewszy raz za pare tygodni i "przeczysci" sie :)
Smolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 paź 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Co bardziej z tych dwóch polecacie?

Husqvarna lc-247s
silnik Briggs & Stratton 450e
pojemność cylindra 125
szerokość robocza koszenia 47 cm
Pojemność kosza 55
Korpus kompozytowy
Waga 29KG
brak funkcji mulczowania
Cena 1700zł
http://www.husqvarna.com/pl/produkty/ko ... 967345301/
http://www.mil-mag.pl/oferta-produktow/ ... rna-lc247s

czy
Oleo-Mac G48 TBR Allroad 4
Silnik Briggs & Stratton 575EX
pojemność cylindra 140
szerokość robocza koszenia 46 cm
Pojemność kosza 70
Korpus stalowy
Waga 30KG
funkcja mulczowania
Cena 1860zł
https://kosiarka.pl/pl/170-kosiarka-z-n ... 36669.html

Pozostałe parametry podobne czyli napęd na tylne koła, koła łożyskowane, centralna regulacja wysokości koszenia.

Tą Husqvarnę już oglądałem ale że była bez oleju to nie było jak 'przetestować'. Oleo-Maca jeszcze nie miałem okazji pomacać.
Wydaje mi się że kosiarki są cenowo i technicznie do siebie zbliżone ale może to tylko wrażenie?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

To zobacz jeszcze AL-KO 5.16 VS-B z płynną regulacją prędkości,cenowo i jakościowo wypada lepiej niż pozostałe, a tak na marginesie Husqe bym odpuścił,za bardzo plastikowa i według mnie raczej zbliżona do zabawek
Smolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 paź 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:To zobacz jeszcze AL-KO 5.16 VS-B z płynną regulacją prędkości,cenowo i jakościowo wypada lepiej niż pozostałe, a tak na marginesie Husqe bym odpuścił,za bardzo plastikowa i według mnie raczej zbliżona do zabawek
Dzięki za pomoc, faktycznie AL-KO Classic 5.16 VS-B Plus Speed Control wydaje się być bardzo fajnym produktem.
Z tego co patrzę po opiniach - jakościowo są zachwalane.
Podjadę gdzieś wypróbować.

Ps. Ciekawe dlaczego cena tak poszła w górę
tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=5&t=95414
było robione porównanie rok temu i wtedy kosztowała ona 1550zł a obecnie 1699zł
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

T nie kosiarka zdrożała tylko kasują tych co ceny zaniżają,chcą ustabilizować rynek cenowy i bardzo dobrze a cena w tamtym roku była taka sama jak w tym
wiwon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 kwie 2017, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam po raz pierwszy. I zadaję pytanie standardowe: co wybrać z poniższych ofert:
1.GRASS KOSIARKA SPALINOWA BRIGGS 6KM 53CM
2.Kosiarka Spalinowa Husqvarna LC 153
3.World GRB 530P HW
4.viking MB 253
5.Oleo-Mac Kosiarka spalinowa G 53 PBX60 (niestety małe kółka)
6.World GTM 530S
Jak widać, potrzebuję sporą moc, szeroki ńóż 50+ oraz brak napędu (waga i trudny teren!)
Bardzo proszę o komentarz porównawczy do w/w modeli. Z góry dziękuję!
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”