Powojniki z Biedronki i innych marketów

Powojniki
ODPOWIEDZ
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisy mix z Biedronki.

Post »

ELIZA 52: Bardzo dziękuję za odpowiedz, właśnie o taką informację mi chodziło. Ja dawałam obornik bydlęcy granulowany na dno dołka, potem oczywiście warstwa ziemi, powojnik i obsypany był ziemią kwiatową uniwersalną pomieszaną z drobno mieloną korą sosnową (czytałam, że ziemia ma być próchnicza, lekka i przepuszczalna). Swoją drogą jestem zachwycona tą korą, którą również kupiłam z biedronki. Worek 20 litrowy za 3 zł, i ta drobno mielona świetnie się też nadaje do ściółkowania drobniejszych roślinek. Osobiście uważam, że groteskowo wygląda ściółkowanie młodych sadzonek (nie tylko powojników) takimi wielkimi kawałami kory - co miałam możliwość oglądać na wielu zdjęciach. KONICZYNKA 2014: Faktycznie wygląda na to, że biedronka ma różnych dostawców powojników. U mnie jak pisałam wcześniej były tylko trzy odmiany: ville de lyon, hagley hybrid i jackmani i żadne nie miały pąków kwiatowych. Ja natrafiłam na dostawę świeżą więc było dużo kartoników z każdą odmianą. Zauważalnie rzucało się w oczy, że wszystkie kartoniki opisane jako jackmani były wyraźnie słabsze. Każdy składał się z 2 cieniutkich, około 25 cm pędów, z bardzo niewielką ilością liści. Wśród nich naprawdę nie sposób było wybrać bardziej okazałej sadzonki! Natomiast te oznaczone jako hagley hybrid i ville de lyon były o ok. 15 cm wyższe, miały co najmniej 4 pędy i znacznie więcej liści.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Clematisy mix z Biedronki.

Post »

Poprzednio były powojniki w takich kartonikach

Obrazek

Dzisiaj byłam i były w takich kartonikach... :wink:

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Ja widziałam w Auchan powojniki - dwie grupy, jedne duże, kilkupędowe po 17,99 zł (od Marczyńskiego), drugie małe (Wędrowscy)- po 7,89 zł (chyba). Nawet spory wybór odmian.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Dzisiaj widziałem nowe palety z powojnikami (ale i wisteriami, milinami, itp) wystawione w OBI Rybnik.
Cena jeszcze chyba nie była podana, odmiany "Niobe", "Multi-blue", "Pillu", jakieś górskie były, viticella.

Była też odmiana "Vulcan", na etykiecie wyraźnie jasno czerwona. Ktoś zna może ?


Praktiker Rybnik - same niedobitki, wszystko w fatalnym stanie.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Mam powojnik kupiony w tym roku w Biedronce ''Ville de Lyon'', posadziłam do donicy, ma już z pół metra rośnie, listki drobne zielone. Wydaje się zdrowy ale to już dwa miesiące czy on jeszcze zakwitnie czy może powinnam spodziewać się kwiatów w przyszłym roku? (o ile powojnik przetrwa zimę).
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

To może ja podsumuję. W Biedronce były trzy odmiany: Ville de Lyon, Hagley Hybrid i Jackmani. Zarówno u mnie jak i u wszystkich (co czytałam) z tych Biedronkowych zakwita jedna jedyna odmiana - ciemnoróżowa Madame Julia Correvon. Czytałam w wątku Aneczki jak w poprzednich sezonach kupowała powojniki w Biedronce i Lidlu i z wszystkich inaczej oznaczonych zakwita właśnie ta Julia. Ja kupiłam w tym roku i przekonałam się, że to prawda - pod różnymi nazwami jest wsadzona w kartoniki tylko Julia Correvon.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Mój ''Ville de Lyon'', z Biedrony wysadziłam ponad miesiąc temu z donicy na miejsce stałe, na początku czerwca opisałam jego wygląd, na dzień dzisiejszy nic nie urósł, nie zakwitł, a wygląda gorzej, więcej nie kupię powojnika z marketu.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Sześć tygodni temu byłam pewna że z Ville de Lyon nic nie będzie, rósł zapomniany i okazało się że pozostawiony sam sobie podrósł i zapączkował. Wstawiam fotkę pączków z dzisiejszego dnia, już druga połowa września no i zimno nie wiem czy zdążę zobaczyć jego kwiaty.
Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Z kartonowych Biedronkowych zakupionych w zeszłym roku nic się nie sprawdziło z 3 kupionych sztuk, totalna porażka.
Miss Bateman okazała się Villa de Lyon, a Villa de Lyon rozkwitła jako 'Sweet Summer Love'.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Mój zeszłoroczny nabytek z Biedronki żyje, wypuścił z ziemi kilka pędów a i na przyciętych gałązkach są zielone pączki. Kupiłam go jako Ville de Lyon, ale po zakwitnięciu został zidentyfikowany jako Polish Spirit.
W każdym razie powojnika w ciemno już nie kupię, w ogrodniczym były w tamtym roku po kilkanaście zł i niektóre z kwiatkiem jeśli będę kupować to tylko tam.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Nutella
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 9 cze 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Mój Ville de Lyon z Biedronki okazał się Polish Spirit. Kupiony w zeszłym roku w kwietniu, kwitł późnym latem. Miał 4 pędy. Rośnie w doniczce, wypuścił 9 nowych kiełków pędowych, mam nadzieję, że w tym roku sporo urośnie. Mam zamiar znów kupić powojnik w Biedronce, nie spodziewam się tam pięknych wielkokwiatowych, raczej skromniejszych i łatwiejszych w uprawie. I to mi pasuje, bo mam słabą glebę i kapryśne rośliny nie dla mnie. Poza tym mam dopiero dwa powojniki i ucieszę się z każdego, więc niespodzianek się nie obawiam:)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Powojników nigdy za wiele. :-)
Własnie jedziemy do Biedronki, znów zrobić zakupy za 5,99 PLN.
Na pewno było dużo 'Miss Bateman', która nie cieszyła się powodzeniem.
Wczoraj były jeszcze przebrane mocno 'Hagley' i 'Rouge'.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

U mnie w Biedronce kilka rodzajów powojników, ale strasznie marne były i wysuszone. Szkoda kasy.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”