Sezon 2015 - rozpoczęty

Powojniki
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Sezon 2015 - rozpoczęty

Post »

Z nieukrywaną radością pragnę otworzyć nowy sezon powojnikowy 2015. ;:138
Z tej okazji życzę Wam samych radości przy podziwianiu tych cudownych pnączy, jak najwięcej pięknych kwitnień i masy kwiatów. Jak najmniej uwiądu, obyśmy nie musieli nic wycinać w nadchodzącym sezonie.
Zapraszam do aktywnego udzielania się w tym wątku. :wink:
Życzę Nam wszystkim również, byśmy zarażali clematoholizmem wszystkich dookoła. :wink: Ileż piękniejszy byłby wtedy świat...

Ze swojej strony pragnę podziękować Jurkowi, bo to On i jego sławetny clematisowy ogród rozbudził moją miłość do tych pnączy. Kupiłam wiosną 2013 roku kilka sztuk, trafiłam tutaj, do Jego ogrodu i popłynęłam...
Jurku dziękuję! ;:196
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 862
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

A ja na poniedziałek zaplanowałam (mam nadzieję, że to dobry termin) cięcie powojników, których na razie mam aż dwa. Ale kolejne miejsca na kolejne powojniki już przygotowane, to postępujące zauroczenie :;230
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Kasiu zgadzam się z Tobą w pełni u mnie to samo - mam na razie 3 a zamówionych 5 i podejrzewam , że to nie koniec . Zauroczyły mnie te rośliny a jak mi pójdzie z ich uprawą czas pokaże. Mam nadzieję , że będzie dobrze - zaczynam od tych łatwiejszych w uprawie :) .
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Ewelina na to właśnie liczymy. Mam nadzieję, że wątek będzie obfitował w cudne zdjęcia jeszcze cudniejszych okazów i wiele pożytecznych rad. ;:215

Gaura mnie też rączki świerzbią ale poczekam do pierwszych dni marca z tym przycinaniem, choć prognozy długoterminowe nie zapowiadają nic strasznego.

Pochwalcie się dziewczyny jakie już macie a na jakie czekacie. ;:65
Clematoholizm to bardzo podstępna choroba, raczej niemożliwa do wyleczenia. ;:215
Ja swoje pierwsze dwa powojniki kupiłam w maju 2013r. Były to The President i Warszawska Nike. Potem dokupiłam jeszcze osiem. I tak zamknęłam sezon 2013. Zimą 2013/2014 trafiłam tu... i się zaczęło... sezon 2014 zamknełam już ze stanem 38 sztuk. Ach jak cudnie mi z tym! ;:31
Teraz oczekuję kolejnych 12 sztuk. I myślę, że większych szaleństw już nie będzie. :oops: Metraż nie pozwala. ;:145
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Ja wczoraj postanowiłem obciąć mojego w donicy. Po obejrzeniu zobaczyłem, że już wpuszcza pąki. :heja
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Przypominam tylko uprzejmie,że jest to sekcja merytoryczna i o takie wypowiedzi tutaj się uprasza. :wink:
Wszelkie luźne rozmówki można prowadzić w innych sekcjach forum.
Wpisy odbiegające od merytoryki jak choćby odnotowywanie faktu odwiedzenia tego wątku, będą moderowane i usuwane.
Zaznaczenie wątku w celu możliwości bieżącego obserwowania dyskusji, dokonuje się nie za pomocą posta lecz kliknięcia w opcję "Obserwuj"

Prosimy o zachowanie w tematach merytorycznych przejrzystości :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 862
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

aneczka1979 pisze:
Gaura mnie też rączki świerzbią ale poczekam do pierwszych dni marca z tym przycinaniem, choć prognozy długoterminowe nie zapowiadają nic strasznego.

Pochwalcie się dziewczyny jakie już macie a na jakie czekacie. ;:65
Aniu, skoro tak piszesz, to może poczekam jeszcze kilka dni z cięciem.

Ja mam Ernest Markham i 2 szt. Błękitnego Anioła. Myślałam o Warszawskiej Nike, Westerplatte, Pillu, a co w rękę i oko wpadnie zobaczymy.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Błękitny Anioł jest moim niekwestionowanym faworytem! Uwielbiam go za całkowitą bezproblemowość, bujny wzrost i obfite kwitnienie.
...i te jego pogniecione kwiaty... ech uwielbiam!
Dodam z własnych obserwacji, że warto go sadzić w miejscach zacisznych, gdyż kwitnie na do dość długich łodyżkach, które pod wpływem silniejszych wiatrów wyłamują się podczas obfitego kwitnienia.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Ja mam ich niewiele - dopiero w tym roczku zamówiłam większa ilość i czekam z niecierpliwością na lato
mam Presidenta
Obrazek

Warszawską Nike

Obrazek

Madame Julia Coveron z nasionka- na zdjęciu roczna siewka

Obrazek

Multi Blue nie zakwitł pelnymi kwiatami ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jan Paweł II

Obrazek

Rouge Cardinal

Obrazek

Vyvyan Pennell zakupiony jesienią w zeszłym roku

Obrazek
Pozdrawiam. Ewa
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Ewuś, ślicznotki. Bardzo ładne zdjęcia robisz. Ja prezydenta ciągle mylę z Polish Spirit. A to zła pomyłka, bo prezydenta nie mam ;:223 .

Jakie zdrowiutkie listeczki ;:215 .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

W zeszłym roku posadziłam Błękitnego Anioła ale szału nie było ( może dlatego , że młody). Urósł do niecałego metra i miał niewiele kwiatków. Czekam aż pokaże co potrafi. Z kolei Jackmanii wcale nie kwitł a President tylko jednym kwiatem. Mślicie , że to dlatego , że młode czy wybrałam im złe miejsce - krata na południowej ścianie. Presidenta przesadzam do donicy a z resztą się zastanawiam czy aby nie lepiej posadzić je w inne miejsce :roll: . W kwietniu dotrą do mnie Villa de Lyon , Jan Paweł II , Polish Spirit, Niobe i Bill McKenzie ;:224 . Zobaczymy co z tego wyjdzie bo jestem początkująca.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Uważam że są młode. Daj im trochę czasu to się rozhuśtają :) . Jak nie, to tnij nisko. Wzmocnią się.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Zdecydowanie nie powinniśmy skreślać powojnika po jego pierwszym sezonie.
Mój Błękitny Anioł też w pierwszym sezonie był taki jak opisujesz Ewelino. W następnym był nie do poznania. :heja Teraz liczę na prawdziwy spektakl. ;:65

Mewo Twój Multi Blue rzeczywiście zakwitł inaczej niż mój, nie mniej nie można mu odmówić uroku. Śliczny jest!
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”