Sezon 2015 - rozpoczęty

Powojniki
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Dzięki Wam za odpowiedź, w sumie brzydki nie jest ale rośnie na tle ściany z ciemnych desek więc kwiaty mało się wyróżniają, Ville ... był by bardziej widoczny w tym miejscu.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

"Klemki" posadzone. Powojnik Piilu - estońska odmiana o lilioworóżowych kwiatach oraz powojnik Semu również estońska odmiana o niebieskofioletowych kwiatach. Jak widać na zdjęciu, dużo piachu po lewej stronie, dołki były wykopane na głębokość około 60cm.
Obrazek
Chłop z Mazur
Awatar użytkownika
PRZEMOG
100p
100p
Posty: 133
Od: 3 sty 2014, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Moje kolorowe egzemplarze
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Witajcie. Mam pytanie i proszę Was o szybką odpowiedź. Mam w dużej donicy od tego roku powojnika The President ( najprawdopodobniej ) . Do tej pory mi kwitnie chociaż jak na młodzika dość skąpo. Doszłam do wniosku, że do donicy nie nadaje się. Pędy ma bardzo długie i musiałam je zawijać bo mimo 2 metrowej podpory on chciał więcej i więcej. Kwitnie dość wysoko także kwiaty uciekały mi z zasięgu wzroku . Dolne partie są gołe i brzydko to wygląda . Jak na donicę w eksponowanym miejscu nie odpowiada mi to wszystko. Doszłam do wniosku , że przesadzę go do gruntu , tylko pytanie czy teraz nie jest już za późno ?? Mogłabym zrobić to wiosną ale boję się, że zimą go przeleję albo wysuszę bo zamierzałam donice przechowywać w budynku gospodarczym . Nigdy nic nie przechowywałam zimą więc nie wiem jak to jest i czy nie zmarnuje tej rośliny.. Doradźcie co robić bo jestem w stanie go jutro przesadzić . To miejsce jest ciepłe i osłonięte a w moim rejonie nie zapowiadają jeszcze nadejścia zimy. Będę wdzięczna za rady. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Fachowcem nie jestem, ale według mnie możesz śmiało teraz zadołować donicę z powojnikiem, a wiosną posadzić go do gruntu.
W zeszłym roku tak zrobiłam z powojnikiem Piilu.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Ja bym go spokojnie wysadziła do gruntu, tylko postaraj się wyjąć całą bryłę. Jest jeszcze na tyle ciepło, ze powojniki jeszcze rosną, więc powinien się zadomowić. I co najwyżej trochę mu na zimę nóżki mocniej opatulić i spokojnie przezimuje.
Awatar użytkownika
PRZEMOG
100p
100p
Posty: 133
Od: 3 sty 2014, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Myślę że możesz śmiało przesadzić do gruntu, ale jeśli masz obawy możesz teraz zadołować razem z donicą , a wiosną wyciągniesz donicę i będzie git :D
Pamiętaj wczesną wiosną o przycięciu wtedy będzie się ładnie zagęszczał od dołu
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Hej. Zaryzykowałam i przesadziłam go do gruntu. Zobaczymy co z tego będzie. Jak przyjdą przymrozki to go zabezpieczę i na zimę dostanie solidne zabezpieczenie. Mam nadzieje, że wytrwa a jak nie to mówi się trudno. Teraz szukam inspiracji co posadzić zamiast niego w tej donicy. Jest w miarę duża , wymiary niecałe 30x30x30 . Może jakieś pomysły ?? Może być jednoroczne ale dość efektowne bym chciała . Jakieś kwitnące pnącze albo nie wiem. W każdym razie dzięki wielkie za pomoc w sprawie powojnika . Pozdrawiam . :wit
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Przejrzyj ten wątek - są piękne odmiany clematisów specjalnie do donic.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Witaj Kasiu. Wiesz, ten wątek już czytałam nie raz . Mój powojnik też był z tych polecanych do donic, jednak nie spełnił moich oczekiwań . Mam jeszcze w donicy Ville de Lyon ale też zastanawiam się nad jego przesadzeniem do gruntu. Teraz szukam pomysłu na zagospodarowanie donicy ale niekoniecznie powojnikiem . Chyba , że jakimś niskim, który kwitnie od dołu , bo widok takich łysych badyli do wysokości metra nie był zbyt piękny. Może gdybym dała mu więcej czasu...
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Zobacz tutaj http://tuszynscy.pl/powojniki-508.html
Nie pamiętam kto, ale na pewno ktoś w tym watku pokazywał takie kompaktowe powojniki do donic.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Kasiu dzięki za linka. Może kiedyś " dojrzeję" i będę miała piękne powojniki zarówno te w gruncie jak i donicach. Jak na razie słabo mi to idzie, może nie mam do nich reki albo po prostu daje im za mało czasu aby rozwinęły skrzydła. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Miałem kiedyś w donicy The President, Sunset, potem jeszcze dostarczyłem Multiblue i wszystkie się świetnie sprawdzały. Najobficiej zawsze kwitł Sunset.

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”