aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Powojniki
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

A wiesz, jak dobrze się zastanowić, mój Jackmani też obraca się na południowy wschód...ale może po prostu jest tak posadzony i tak mu wygodnie. Zobaczymy w tym roku..
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Sabinko i Aprilku. Byłam na działce. Sąsiadkowa Montana Rubens posadzona na wspólnym płocie zdecydowaną większość pączków do mnie odwróciła. Czyli jest nadzieja..? ;:215


Tadaaaam!!!
Mrs, Cholmondeley. Kwiat w momencie rozwijania się dość ciemny. Spanikowana pobiegłam szybko w wujka Googla, ten mnie uspokoił, że ta odmiana tak ma. ;:131 Mam gorącą nadzieję, że to rzeczywiście on... :oops:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

No to ciekawe co się z moich rozwinie biedrowych Jackmani i ville de lion? :;230 Same niespodzianki.... i git..
U mnie za sprawą Aneczki na działkę w tym roku przywędrowały 4 clematisy, w sumie mam 9, a na balkonie 5 . A co... kto bogatemu zabroni? ;:209 Pozdrowionka Aneczko ;:167
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Aniu nareszcie zacznie się festiwal powojnikowy. Piękny kształt uchwyciłaś, no i ten kolor. ;:oj
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Aniu, mam pytanko. Kupiłam za parę złotych powojnik Aromatica, i do dziś siedzi w maciupkiej doniczce a rośnie jak głupi. Nie czepia się on podpór i zupełnie nie wiem co z nim teraz. Ktoś podpowiadał mi, że puścić go jako okrywowy, ale co to znaczy, mam wsadzić do ziemi i rzucić na "coś", tylko na co? różyczki mam maciupkie a on sam się nie pnie. Kurcze mam zagwostkę, czy nie przykryje i stłumi mi innych roślin jak go wysadze pomiędzy nie? I nie będzie wyglądał jak "bałagan" na nich? Mam Kaisera w donicy przy kratce. Może włożyć go tam i jakoś podpinać ku górze? Help!
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Aniu przybiegłam się pochwalić ;:170 Mój powojnik Multi Blue pokazał kwiaty :tan
A teraz małe pytanko...Co zrobić z przekwitłymi kwiatami? Ścinać jak u róż, czy zostawiać? Nie śmiej się ze mnie, bo wiesz...ja w tym temacie całkiem zielona jestem :oops:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Witajcie. Zaraz zmykam na działeczkę zobaczyć czy mój Asao rozwinął pierwszy kwiat. ;:65

Dorotko jedni ścinają przekwitłe kwiaty, inni nie. Ja np nie ścinam, bo jak wiadomo każde cięcie zostawia "rankę" a wiadomo jak powojniki są lubiane przez choroby grzybowe. Nie kuszę losu. Jednak czy to coś daje, sama nie wiem.
Multi Blue to naprawdę bardzo ładny powojnik. ;:108 Wrzuciłaś jego zdjęcia? Musze sprawdzić. ;:108

Zuziu myślałam i myślałam i sama nie wiem co Ci doradzić... :oops: Zrobiłabym tak: posadziła tam gdzie mi się wydaje, że będzie mu najlepiej lub gdzie chcę by rósł. W najgorszym wypadku przesadzisz wiosną jeśli stanowisko nie spełni Twoich oczekiwań.
Możesz puścić go po ziemi. Jak będzie chciał, to sam się w coś wplącze. :wink: Do doniczki też go możesz dać, tylko nie wiem czy to nie będzie własnie zbyt duża konkurencja dla Kaisera. ;:224 Może jednak do gruntu?

Soniu do festiwalu to jeszcze ciut ciut. ;:65 No ale oczywiście poczekam. :wink: Niecierpliwie, bo niecierpliwie ale poczekam. :wink:

Nynuś no właśnie! Kto bogatemu zabroni! :lol: Sama już nie mam gdzie ale pewnie i tak jeszcze coś posadzę. :lol:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Mrs, Cholmondeley cudny. Szukałam go w zeszłym roku ale jakoś nie trafiłam, a baaaardzo mi się podoba na zdjęciach. Nie lubię kupować w necie ale chyba na tym się skończy ;:219
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Aprilku z czystym sumieniem polecam ci E-clem... na powojnikowe zakupy internetowe. ;:215 Namiętnie kupuję tam powojniki i jestem zadowolona. ;:215

Otwiera się pierwszy kwiat Asao:

Obrazek

Mrs Cholmondeley otworzył już dwa kwiatki. Każdy inny:

Obrazek

Obrazek

Blue Light już lada moment ;:65 :

Obrazek

A w kolejce czekają: The President, Teshio, Minister, Hagley Hybrid, Innocent Blush, Prince Charles, Justa, Juuli
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Dziwnie się zachowuje u Ciebie ten Mrs. I faktycznie wygląda zupełnie inaczej niż u mnie. Może to kwestia stanowiska? U mnie ma cały czas słońce. Ciekawe jak zakwitnie w tym roku. Bo jeszcze w pąku siedzi. U mnie też kilka clemków czeka w kolejce. Jak widzę, te napuchnięte pąki to aż żal mi z działki odjeżdżać. Przecież tyle się może zdarzyć.. a mnie nie ma.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Cieszę się że w samych superlatywach pisałyście o Mrs....,Dzięki Wam zdecydowałam się na dołożenie go do koszyczka ;:224
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

No to teraz pozostaje nam czekać na jego spektakl u Ciebie i porównywać odcień płatków kwiatu. :wink:
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Powinien niedługo zakwitnąć bo był reklamowany ;:224
W ogóle to ciężko trafić z tymi kolorkami bo w słońcu wyglądają inaczej niż w cieniu
Na zdjęciach mam Bałtyka w różnych kolorach i nie wiem czy w słońcu się kolorki zmieniają czy aparat głupieje,bo ja na pewno :;230
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”