Przesadzanie powojnika

Powojniki
GenowefaD
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 19 lip 2009, o 17:55
Lokalizacja: Białystok

Przesadzanie powojnika

Post »

Jestem nowa na tym forum .Interesują mnie powojniki ,chciałabym zapytac czy ktoś przesadzał może takiego 10-letniego powojnika ,czy to możesię udac ,a jezeli to kiedy?
Czy można przesadzić starszego powojnika i kiedy ,na jesieni? a co z liśćmi czy obciąć czy np. połowę zostawić?
arkac123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lip 2009, o 09:05
Lokalizacja: Chrzanów/małopolska

Re: Przesadzanie powojnika

Post »

Witaj, również jestem nowa na forum;).

Wiosną przesadzałam kilkunastoletniego powojnika - przyjął się rewelacyjnie, nawet nowe miejsce mu bardziej odpowiada, bo kwitnie jak szalony. Przed przesadzeniem przycięłam go bardzo mocno.
GenowefaD
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 19 lip 2009, o 17:55
Lokalizacja: Białystok

Post »

Witam i dziękuję za informacje z tym że dostałam też wiadomość o przesadzaniu na jesieni , moze jeszcze ktoś się podzieli swoim doświadczeniem.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Przesadzanie powojnika

Post »

Ja mam pytanie kiedy przesadzić powojnika Paul Farges Summer Snow. W tej chwili jest cały obsypany kwiatami i szkoda go obcinać ale jednocześnie chciałabym żeby dobrze przyjął się w nowym miejscu. :D
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przesadzanie powojnika

Post »

Ja swoje przesadzałam jesienią, pod koniec września z dużą bryłą ziemi... I następnego roku kwitł jeszcze piękniej
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Przesadzanie powojnika

Post »

Powojniki generalnie lepiej przesadzać wczesną wiosną.
Młode sadzonki lepiej znoszą przesadzanie.
Ale starszym okazom bezpieczniej zmieniać miejsce wiosną, po przycięciu.
prawda3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 wrz 2009, o 15:42

Przesadzanie powojnika

Post »

Czy moge teraz przesadzic powojnik rosnacy w pojemniku - do gruntu ?
danka_1959
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 paź 2009, o 19:27

Re: Przesadzanie powojnika

Post »

prawda3 pisze:Czy moge teraz przesadzic powojnik rosnacy w pojemniku - do gruntu ?
Chyba to jest dobry moment. Ja też swoje z doniczek wysadzę do gruntu. W ubiegłym roku nie zadołowałam jednego i go straciłam. Moje w tej chwili nie kwitną,ale są to duże, gęste krzewy. Wydaje mi się,że teraz nie obcinać. Na wiosnę ściąć, w zależności od gatunku. Niech się wypowiedzą eksperci.
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie powojnika

Post »

danka_1959 masz rację, powojniki można sadzić nawet do listopada. Pamiętaj aby dobrze przygotować miejsce w którym chcesz go wsadzić i nie uszkadzając przy tym bryły korzeniowej. A cięcie powojników zostaw na okres marzec - kwiecień.

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Alexandra1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 29 maja 2011, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Po zimie

Post »

Witajcie.
Proszę o radę.
Po zimie czekałam do tej pory, że może pomarznięte pnącza ruszą od korzeni - niestety cisza.
Zmarzły: trzy trzyletnie miliny, trzy pięcioletnie klematisy na pergolach. Wcześniej w tym samym miejscu zmarzł dwuletni milin, więc może miejsce nie dla niego - chyba zbyt wietrzne. Tyle lat i nie mogę się doczekać kwitnienia, bo przemarzają.
Przy południowej ścianie mam dwuletniego milina i tam widzę, że będzie za mało miejsca dla niego. i chcę go przenieść na pergolę, która jest w spokojnym miejscu, ale tam jest teraz klematis, jedyny, który przetrwał, ale też puścił od korzenia. Chcę je zamienić miejscami.
Kiedy można je przesadzać - teraz, czy jesienią.
Jakie pnącze kwitnące posadzić na tą pergolę, gdzie jest "przeciąg"?
Ogólnie zima w tym roku spustoszyła mój ogródek np. zmarzły też wszystkie róże.
Pozdrawiam ciepło
Alex
Brzoskwinia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 12 maja 2012, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Po zimie

Post »

Ja radzę - JESZCZE POCZEKAJ. 5-letnie klematisy to chyba już spory korzeń pod ziemią mają.
Moje klematisy (3-letnie) strasznie długo się zbierały. Ale się zawzięłam i zaczęłam podlewać codziennie ziemię (w miejscu gdzie się spodziewałam zobaczyć roslinki) i ... udało się, tydzień temu 5 sztuk z 6-ciu ruszyło. Milina nie mam to nie wiem, ale róże też codzinnie zalewam wodą (moje mają 5-6 lat, i są 3 różne gatunki) - dopiero 2 dni temu się przebiły! Też już traciłam nadzieję, bo to jakoś wyjątkowo późno, ale widocznie zima dała im wszystkim w kość.
Przesadzanie uprawiam cały rok, z wyjątkiem najgorętszych dni, i pomimo kiepskiej ziemi jakoś mi idzie. Ja bym przesadzała. Powodzenia!
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Przesadzanie powojnika

Post »

Posadziłem ponad tydzień temu powojnik, jak się okazało gleba jest uboga i szybko wysycha co skutkuje tym, że wierzchołki powojnika się uwieszają, i muszę często podlewać. Czy gdybym teraz go przesadził to będzie to miało wpływ na kwitnienie, bo ma zawiązanych kilka pąków. A jeśli nie teraz to kiedy go przesadzić? Chyba jeszcze się nie zakorzenił bardzo. Proszę o rady.
Awatar użytkownika
Agulas74
50p
50p
Posty: 78
Od: 9 maja 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy, często Kraków

Re: Przesadzanie powojnika

Post »

Ja bym zaryzykowała przesadzanie. Tydzień to niedługo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”