Powojniki silnie rosnące - na uschnięte drzewo.

Powojniki
werdy90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 cze 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

Znalazłem wisterie za 70zł w Poznaniu bo właśnie tu mieszkam , niby rozmnażany metodą in vitro co daję gwarancje zakwitnięcia w 1 lub 2 roku. Rozważyłem wszystkie opcje i przy drzewie posadziłem wiciokrzew pomorski. :D
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

70zł to bardzo drogo... średnie ceny Wisterii to 20-30zł ("Prolific","Alba")-45zł (Violacea Plena).

Z tego co mi wiadomo rozmnożenie in-vitro nie daje żadnej gwarancji kwitnienia.. a wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że tak rozmnożona wisteria zakwitnie później. Jedyną przewagą nad szczepioną glicynią jest fakt, że jak przemarznie to z korzenia odbije ta odmiana którą kupiliśmy, a nie podkładka. Ale nawet przy szczepionej roślinie nikt nie da gwarancji kwitnienia.

Wiciokrzew pomorski potrafi bardzo ładnie się prezentować, a z całą pewnością będzie bardzo ładnie pachniał. Trzeba go tylko nieco podwiązywać bo sam się nie "przyczepi".
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
werdy90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 cze 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

rozumiem nadal chce wisterie w moim ogrodzie jest naprawdę nieziemska szukam dla niej miejsca. Mam jeszcze do obsadzenia tylnią strone ogrodu ale tam jest cień i mam już kupione szmaragdy, które chce tam ulokować myślę, że z wisterią mogą konkurować no i jest bardzo stara siatka-płot który nie koniecznie chce zmieniać. Zastanawiam się nad prowadzeniem wisteri w formie drzewka czy ktoś miał styczność z taką wisterią ?
werdy90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 cze 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

No więc posadziłem już clemantisy i zrobiłem zdjęcie już wcześniej posadzonego wiciokrzewu pomorskiego. Mam problem z rozpozaniem jednego Clemantisa tego po prawej, który choruje i też nie wiem co mu jest. Rósł w ogrodzie już wcześniej więc go przesadziłem i może się uratuje. Zastanawiam się nad posadzeniem tam jeszcze jednego clemantisa zależy mi żeby porosło dosyć szczelnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zaba Monika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 kwie 2014, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

Witam wszystkich zakręconych powojnikowo :wit
Jestem początkująca,więc poproszę o podpowiedź.
Mam uschniętą wiśnię obcięta na wysokości 4-4,5 metra,chciałam ja otulić dwoma clematisami botanicznymi i w zeszłym roku posadziłam przy niej Markham's Pink którym jestem zauroczona,drugi z powojników miał być pachnący....no i zimą czytałam sobie forum oglądałam...i żaden z tych które wybrałam niestety nie dorasta do tej wysokości.
Chciałam zapytać czy ktoś ma może połączenie powojnika którego się nie tnie z takim do cięcia bo wpadł mi do głowy summer snow tylko nie bardzo widzę to cięcie jak już obydwa podrosną..a może bedzie rósł i kwitł bez cięcia??
pozdrawiam :)
Monia- Moje RODOS
Awatar użytkownika
dudusiek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 mar 2014, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

Posadziłabym Clematis Stolwijk Gold, spokojnie Ci się ładnie rozrośnie i bedziesz mogła drzewko "opatulić"
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

U mnie na starej śliwce w ciągu dwóch sezonów pięknie rozpanoszył się powojnik Bill McKenzie.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

Proponuję także Paul Farges , jest ekspansywny ,zdrowy i ma piękne białe kwiaty -lubi cieniste zakątki .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Zaba Monika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 kwie 2014, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

Właśnie o nim też myślałam ,ale jak poradzić sobie z cięciem..?jak już się pomieszają wysoko na drzewie,chyba musiałabym przycinać też Markham's pink ;:131
Monia- Moje RODOS
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

Zaba Monika ja się z nim nie patyczkuję. W marcu go tnę nacwysokości około 50cm i wtedy po prostu zrywam to co ucięłam. Jeśli się na niego zdecydujesz to nie radzę łączyć go z innym klematisem, bo on po prostu go zagłuszy. Jest bardzo ładny. Kwitnie od połowy czerwca do początku listopada. Dopiero mrozy poniżej ?5o C warzą kwiaty.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Zaba Monika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 kwie 2014, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

;:224 zupełnie jakoś tak przypadkiem ;:170 kupiłam lemon dream
poczekam rok dwa jak nie dadzą rady to dokupię jeszcze coś innego....
a Wasze rady dziewczyny wykorzystam jeszcze kilka drzew mam...a Panie Dyrektorki(czyli moja Mama i Babcia) nawet na drzewa się zgodziły :;230
nie wiedzą do czego jest zdolna clemoholiczka :;230 nawet taka początkująca ;:224
Monia- Moje RODOS
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jakie pnącze na uschnięte drzewo.

Post »

W zeszlym roku mialem podobny "przypadek" ;:136 i teraz "Lemon dream" wspina sie na starą grusze. Do towarzystwa dostał "Rasputina"
https://farm8.staticflickr.com/7391/879 ... c5b2_b.jpg
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”