Powojniki do cienia i półcienia

Powojniki
estel7
50p
50p
Posty: 76
Od: 13 lip 2012, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: powojniki do półcienia

Post »

Zgadzam się - lepiej dać im szansę porządnego ukorzenienia się do zimy - większa szansa, że nie przemarzną....
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: powojniki do półcienia

Post »

Dzięki wszystkim za rady. :wit
Miejsca gdzie będzie rósł jest niewiele więc pędy ok 1m będą ok. Postaram się jak najszybciej go kupić.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Saskja
200p
200p
Posty: 458
Od: 8 lut 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Który z nich do cienia?

Post »

Pytanie jak w temacie - który będzie lepiej sobie radził: Rouge Cardinal czy Mazowsze?. Te akurat dwa powojniki bardzo mi się podobają i były dostępne w szkółce, do której się wybierałam. Miejsce dla powojnika mam akurat w cieniu, wiedzę o tych roślinach - bardzo niewielką. Na stronach piszą różne rzeczy, ale wiesz, jak to jest, nikt nie doradzi lepiej, niż działkowicz z doświadczeniem. Po to chyba powstały fora tematyczne, żeby nie trzeba było czytać na 'bezosobowych' stronach.
Nie oczekiwałam też, że ktoś ma akurat te dwa. Ale na pewno ktoś ma jeden, a ktoś inny drugi - i mogliby się podzielić doświadczeniami typu: 'Ten a ten' w cieniu będzie blady, lepiej go nie sadź.

No, nieważne. Nie kupiłam, bo nie wiedziałam, nie ma tematu.
CichaWoda
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 1 maja 2012, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Który z nich do cienia?

Post »

Wybacz, ale trochę wcześniej Leszek udzielił częściowej odpowiedzi na Twoje pytanie:
lesioc pisze:Wg moich obserwacji
* Rouge Cardinal - jak najbardziej się nadaje, pieknie kwitnie wysadzony w cieniu.
* Multi Blue - u mnie bardzo słabo zniósł przesadzenie, ale teoretycznie również powinen się nadawać
* President - to w zasadzie to samo co Multi blue (Multi blue jest sportem The President)
* Jan Paweł - zdecydowanie lepiej rośnie i prezentuje się na słonecznych ciepłych miejscach (w cieniu prawdopodbnie wyjdzie bardziej "kompaktowy")
* Dorothy Watson - nie znam niestety
Pozdrawiam,
Małgorzata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”