Podpory,pergole,drabinki i inne podpórki do roślin

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Tak, to pręty do zbrojenia, są wg mnie ładniejsze niż np. te gładkie, lub o profilu kwadratu.Spawałem je sam.

Z tymi bambusami to nie wiedziałem, że po wysuszeniu odzyskują drugą młodość- miałem je powbijane przy młodych winoroślach, po jednym sezonie część podziemna ugniła. Inna sprawa, że nie były za grube, miały około 1 cm średnicy.
nujska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 maja 2011, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Dla osób zaglądających na do tego wątku w poszukiwaniu pergoli polecam firmę, która produkuje kratownice i pergolki, a także słupy i inne tam elementy łączące, dzięki którym można zrobić większą konstrukcję.
Natrafiłam na ich stronę szukając czegoś do siebie. To strona jagram.com.pl - nie wiem jaka jakość, bo jeszcze nie kupiłam, ale wygląda nieźle.
Co prawda plany zmieniłam i swoje powojniki pomocowałam na żyłkach i gwoździach powbijanych w elewację. Na balkonie to rozwiązanie tymczasowe, na następny sezon jednak zaopatrzę się w kratkę, ta Oslo jest bardzo ładna i nietypowa.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Może tak odpowiada. Zwykła drabinka ze ściętych przyrostów topolowych stoi już trzeci sezon i dobrze się ma. W dodatku zupełna darmocha, może nie za idealna, lecz do wspinania roślin OK i wygląda naturalnie. Pozdrawiam.Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Śliczny powojnik, czy to Nelly Moser?
Zauważyłem,że powojniki bardzo lubią takie naturalne podpory, choć to może zbieg okoliczności ;)

U mnie cały czas kwitną włoskie, PPE & PS

Obrazek
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Jurku tak, ten powojnik to Nelly Moser. Moim marzeniem jest aby wspiął się na koronę drzewa i obsypsł ją kwiatami. Może za kilkanaście lat się uda. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

a w jakiej odległości od drzewa sadziłes powojnik ?
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Ciekawi mnie jak wygląda clematis z grupy botanicznych, prowadzony jako roslina okrywowa. Czy ktoś ma może fotkę z czymś takim?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Wykombinowałam podporę z grubych gałęzi wierzby, wyglądem przypomina wigwam...dołem wkopałam w ziemię a u góry związałam drutem. Podpora przetrwała już dwa lata, wiatr też jej nie przewrócił.
Obrazek

Obrazek

Paskuda podpierająca różę :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Genialne! Powinnaś takie robić na sprzedaż. :-D

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Ania, jestem zachwycona! Ileż wart jest dobry pomysł...chyba zacznę się rozglądać za ścinkami wierzby mandżurskiej. Coś pięknego, no i do róż też sie nadaje. Czy ta na ostatnim zdjęciu to Super Excelsa? Rzeczywiście zamknąć ją w takiej klatce, dobry pomysł, będzie sięfajnie przewieszać :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

LOKI taką podpórkę może zrobić każdy :wink: z innych konarów też można. Gałęzie nieraz są pod różnymi kątami powyginane, takie najciekawiej wyglądają. Jeszcze pokryć wszystko drewnochronem to wygląda bardziej estetycznie. W tym roku pod wpływem deszczu i słonka kora poodchodziła jak nic się nie popsuje to też pomaluję.
Myślałam też o podpórce metalowej ale jest problem z przemarzaniem gałązek. Ciekawe czy na takie metalowe pręty można nałożyć gumowy wąż od wody. Nieraz odcina się jakieś pęknięte kawałki, można je wykorzystać jako izolację :?:
100krotko różę na siłę podnoszę do góry, co do nazwy to Masz rację...martwi mnie tylko że co roku pokryta jest szarym nalotem...na wiosnę zawsze pryskam środkami grzybobójczymi ale i tak choruje. Pierwsze kwitnienie jest ok a pod koniec lata brzydko wygląda.
Szkoda ją wyrzucić bo kwiaty ma naprawdę cudowne i jest ich mnóstwo.
Ten pokraczny stojak ciężko jest zbić ze względu na powykręcane gałęzie, można jednak spróbować najpierw wkopać gałęzie w ziemię a potem poprzewiązywać grubymi sznurami...widziałam w jakimś programie ogrodniczym...sznurki były fantazyjnie poplątane, wyglądało to bardzo oryginalnie.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Ave pisze:a w jakiej odległości od drzewa sadziłes powojnik ?
około 0,5 metra, bliżej nie można bo kłopoty z korzeniami, zwłaszcza dużych drzew.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na czym opierają się Wasze powojniki?

Post »

Steasi pisze:Ciekawi mnie jak wygląda clematis z grupy botanicznych, prowadzony jako roslina okrywowa. Czy ktoś ma może fotkę z czymś takim?
Poniżej "Arabella" nie jest z botanicznych, ale fajnie wygląda i jest okrywowa. (3-ci sezon). Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”