Kiedy w jakim terminie sadzić do gruntu

Powojniki
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Juz wsadż do ziemi -nic mu nie będzie
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Re: Clematisy...proszę o rady

Post »

Nie zdążyłam mojego clematisa wsadzić jesienią do ziemi, więc zimował w doniczce na sieni. Także zauważyłam, że puszcza nowe pędy. Zgodnie z radą obetnę stare liście no i moje pytanie, kiedy mam go przesadzić do ogrodu? Czy już w marcu czy czekać na koniec przymrozków?
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Clematisy...proszę o rady

Post »

Jeśli wyniesiesz na zewnątrz powojnika, który wypuścił młode pędy już w marcu, to raczej na pewno zostaną one uszkodzone przez przymrozki panujące jeszcze w tym okresie.Do gruntu wsadź je końcem kwietnia, najlepiej po wcześniejszym zahartowaniu całej rośliny.
Zolinka
100p
100p
Posty: 124
Od: 23 sty 2009, o 13:12
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Sadzić jesienią czy wiosną

Post »

witajcie, mam pytanko - czy już można sadzić clematisy ?? czy jeszcze poczekać - dziś rano u mnie był przymrozek :?
dziękuje ślicznie
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Sadzić jesienią czy wiosną

Post »

dołączam się do pytania i do kiedy najpózniej można je wsadzać?
duduś
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sadzić jesienią czy wiosną

Post »

Nie rozumiem pytania. Co znaczy najpóźniej?
Roślinę "w doniczce", to znaczy nie z gołymi korzeniami można sadzić przez cały sezon.

Ja bym jednak poczekał jeszcze kilka dni aż noce staną się cieplejsze, bo np. u mnie za dwa dni może być w nocy mróz, a nie wiadomo gdzie sprzedawca trzymał sadzonki.
basik592
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 19 sie 2010, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

pora sadzenia clematisów

Post »

Jestem nowa na forum i powoli zakładam ogród. Bardzo podabają mi się clematisy. Proszę o radę czy można je kupowac i sadzić o tej porze, czy lepiej poczekać do wiosny. I jaeszcze jedno pytanko, jakie miejsca są dla nich najodpowiedniejsze.

pozdrawiam

Basia
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: pora sadzenia clematisów

Post »

Witaj na forum :wit
Na początek więc poczytaj tu:
NAJCIEKAWSZE TEMATY o powojnikach
Znajdziesz tam wszystko, bo właśnie pytasz o wszystko :lol:
A potem wpisz w swoim Profilu gdzie masz ogród (na Antarktydzie sadzi się inne gatunki :P), jaką masz ziemię itd.

(z donic można sadzić cały rok, a miejsce? właściwie dowolne, dość nasłonecznione, z podstawą clematisa w cieniu)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Kiedy ,w jakim terminie sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Hej!
Skusiłam się i kupiłam na Gardenii dwa powojniki: Beautiful bride i Krakowiaka. Trzymam je przy oknie w dość chłodnym pokoju, ale i tak na potęgę zaczęły wypuszczać pędy. Chciałam je przetrzymać na balkonie, ale ostatnio codziennie w nocy temp. spada do -5/-7 stopni. Co najlepiej zrobić? Czekać, trzymać na balkonie, posadzić do gruntu? Co radzicie? :?:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Asiu ale z Ciebie szczęściara ;:224 Takie cuda masz już u siebie.Ja na Twoim miejscu na noc wniosłabym do domu,a w dzien wynosiła na zewnątrz.Szkoda by było takich rarytasków gdyby przemarzły na amen:)Od połowy marca ma się ocieplić,oglądałam pogodę długoterminową,w dzień nawet 15 st na plusie ;:108
hipcio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 mar 2012, o 00:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Teraz jest w nocy za zimno.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

najlepiej wstawić do chłodnej piwnicy / garażu ,żeby spowolnić budzenie. Mogą Ci powybijać i zrobić się wiotkie , długie i słabe . Gdy wegetacja rusza za szybko - też niedobrze.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Annes 77 - dziękuję, też uważam, że miałam szczęście :D . Robię właśnie tak jak mówisz. Mam nadzieję, że klemki dotrwają do cieplejszych dni.
Firletko niestety w mojej piwnicy panują tropiki (rury centralnego ogrzewania i ciepłej wody), a garaż ciemny - tam dopiero by wybujały cienkimi, wiotkimi pędami.
Pozostanę chyba przy hartowaniu ich na balkonie za dnia i będę niecierpliwie czekać na ocieplenie. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”