Kiedy w jakim terminie sadzić do gruntu

Powojniki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

a_g_a pisze: Na etykiecie jest podany producent " Clematis" -szkółka zrzeszona w ZSP. Tak więc polska szkółka ( to dobrze czy nie?).
"Clematis" to szkółka prowadzona przez dr Szczepana Marczyńskiego -o ile dobrze kojarzę to byłego prezesa International Clematis Society oraz aktualnego prezesa Związku Szkółkarzy Polskich, autora książek "Clematis i inne pnącza ogrodowe" oraz "Pnącza - katalog". Niewątpliwie jest to jedno z najlepszych źródeł pnączy, a w szczególności powojników, w Polsce.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

lesioc pisze:
a_g_a pisze: Na etykiecie jest podany producent " Clematis" -szkółka zrzeszona w ZSP. Tak więc polska szkółka ( to dobrze czy nie?).
"Clematis" to szkółka prowadzona przez dr Szczepana Marczyńskiego -o ile dobrze kojarzę to byłego prezesa International Clematis Society oraz aktualnego prezesa Związku Szkółkarzy Polskich, autora książek "Clematis i inne pnącza ogrodowe" oraz "Pnącza - katalog". Niewątpliwie jest to jedno z najlepszych źródeł pnączy, a w szczególności powojników, w Polsce.
Dziękuję Wam wszystkim za informacje :)
To mój pierwszy powojnik stąd tyle pytań. Cieszę się, że udało mi się kupić go z dobrej szkółki. Mam nadzieję, że będzie rósł sobie u mnie długie lata.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Witamy w klubie... i od razu ostrzegamy: clemoholizm to przewlekła , trudna w leczeniu choroba ;)
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

niech się dzieje co chce,ale ja jutro wsadzam swoje clematiski do gleby! Koniec czekania i głaskania-czas w pole :wink:
Pozdrawiam Sylwia
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

lesioc pisze:Witamy w klubie... i od razu ostrzegamy: clemoholizm to przewlekła , trudna w leczeniu choroba ;)
Ostrzeżenie przyszło trochę za późno...właśnie dziś dokupiłam jeszcze Duchess of Edinburgh :oops:
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Najlepiej sadzić wczesną wiosną lub późnym latem, aby rośliny miały czas na utworzenie mocnych korzeni przed zimą.
Czyli teraz jak najbardziej tak ;:108
Joanna
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

deszczowymaj, ale chyba muszę poczekać, aż śnieg zniknie z trawy...a to pewnie jeszcze z tydzień :? ale to i tak jeszcze muszę kupić pergole i je zadołować, więc myślę, że akurat będzie...
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Moniu to u Ciebie jeszcze śniegowo ;:oj
Zanim kupisz pergole i zrobisz to co trza :lol: to pewnie śnieg już zniknie :) i faktycznie będzie idealna pora.
Pozdrawiam
Joanna
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Właśnie zamierzam pergole kupić w najbliższy weekend, a w przyszłym tygodniu zakupić w sklepie clematisy i je posadzić w weekend 20-21 kwietnia, myślisz, że będzie dobrze??? :?
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Pewnie,że będzie dobrze ;:108 Clematisy wydają się być delikatne,a tak naprawdę to silne rośliny,mój przeżył wietrzną i mroźną zimę na balkonie,już w lutym zaczął wypuszczać zielone listki :D

Życzę powodzenia w poszukiwaniu pięknych sadzonek :wink:
Joanna
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Super, wielkie dzięki, pocieszyłam się tym, bo nie ukrywam, ja dopiero rozpoczynam ogrodową przygodę, a clematisy wyglądają mi na delikatne stworzonka :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”