Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Powojniki
Awatar użytkownika
biedronka52
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Ostrowiec

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Witam! Ja mam powojnik Jan Paweł już 3-ci rok w tym roku z uwagi na deszcze
tak się rozrósł,ze ma prawie 3-m ,natomiast potwierdzam kwiaty na razie zawią.-
zuje tylko w górnej części a w dolnej i środkowej busz liści.Za to jak zacznie kwitną
to do póznego pazdziernika.W maju podlewałam gnojówką z pokrzyw .Pozdrawiam
Wanda.
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Z mojego doświadczenia dodam, że ten powojnik wspina się tak wysoko jak tylko może. A jak już nie ma gdzie się wspinać, to zaczyna kwitnąć :wink: . Nie można więc dać mu za dużo miejsca do wspinania :wink: .
O to to ;-) Pcha się do góry po czym osiągając szczyt pergoli decyduje się na kwiaty. Ale na ilość kwiecia nie narzekam. 10-20 pąków czyli jak przeciętny wielkokwiatowy tylko ten jego szczypiorowaty wzrost burzy efekt. Za to powtarza kwitnienie. Mam zamiar go przyciąć przed następnym sezonem to zobaczymy co pokaże.
Awatar użytkownika
kolo182
100p
100p
Posty: 100
Od: 26 gru 2011, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Ścięty powojnik JPII

Post »

Witam.
Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów miał przypadek ścięcia całego powojnika?
Juz wyjaśniam o co chodzi. Mój tata chciał zrobić porządki wiosenne przed domem i zaczął od wycinania suchych i przemarzłych gałązek i pędów. i Wyciął całego powojnika odmiana Jan Paweł II. dosłownie po kostki go ściął . ;:145 ;:145 ;:145. Niby się tłumaczył i go nawet rozumiem bo przy powojniku rośnie wiciokrzew który zaczął wcześniej wegetację i pomyślał że to gałązki suche.... eh.
Mam w związku z tym pytanie co teraz z nim robić? czy jest szansa ze jeszcze odbije? zacząć go podlewać nawozem? czy dać sobie spokój? pomóżcie....
Moje wątki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 98&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74054" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=74841" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zcięty powojnik JPII

Post »

Spokojnie poczekaj aż odrośnie, oczywiście wiosną nie zakwitnie bo kwitnie na zeszłorocznych pędach ale później masz szansę na kilka kwiatów.
Ja bym nie nawoziła, przecież zostały właściwie tylko korzenie, niech rośnie swoim tempem.
Awatar użytkownika
kolo182
100p
100p
Posty: 100
Od: 26 gru 2011, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Powojnik Jan Paweł II

Post »

Dziękuje za odpowiedź. mamnadzieje że faktycznie odrośnie.
Moje wątki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 98&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74054" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=74841" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Roseum
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 maja 2011, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Powojnik Jan Paweł II

Post »

Jan Paweł charakteryzuje się tym że jest dość goły od spodu i warto go obsadzić na dole roślinami. Ale potwierdzam mój kwitnie tylko w górnej partii.
W tym roku - a mam go od lat 4 lat - przycięłam go na 10 cm - jestem ciekaw czy da sobie radę i czy będzie taki piękny jak pierwszego roku :D
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

Jan Paweł II kwitnie w dwa razy w roku, pierwsze kwitnienie to nieliczne kwiatki, a te jesienne jest późne, za to bardziej obfite. Tu w towarzystwie Mr. President.


Obrazek
agga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2017, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

Witam
jestem miłośniczką powojników i z ich powodu trafiłam na to forum .Mój JPII pięknie kwitł przez pierwsze dwa lata ...potem sporadycznie .Doczytałam żeby bardziej go przyciąć no i faktem jest ,że ma wyższą podporę niż na początku ...może skupił się na rośnięciu zamiast na kwitnięciu :lol: czy macie jeszcze jakieś pomysły dlaczego słabo kwitnie ?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

Agga mój praktycznie ma 5 lat i kwitł dopiero 1 raz... Dorasta do pewnej wysokości i łapie go uwiąd.
W tym roku miałam go już pozbyć się, ale chyba dam mu ostatnią szanse. Przesadzę go w inne miejsce i zapomnę. Przynajmniej na jakiś czas. Zwyczajnie już mi się nie chce koło niego chodzić... ;:219
A tak pięknie u Was kwitnie... ech...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Kaska74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 8 sty 2018, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

...,a ja się nie zgodzę z przedmówcami :!: :!: :!:
Swojego Jana mam 10lat .Cięłam go w 2 roku po posadzeniu raz i tyle :!:
Teraz zarósł mi cały ganek.Kwitnie w maju paroma kwiatami,ale potem jak zaczyna kwitnąć od lipca non -stop to sąsiadki na kawę często przychodzą.W tym roku z racji TAKIEJ zimy kwitł pojedyńczymi kwiatami ,aż do 18 grudnia .W nogach ma hostę.Zasilany jest dolistnie co 10 dni nawozem wieloskładnikiem do truskawek.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

Mój zakwitł w wakacje jednym kwiatem, a z ziemi wychodzi tylko jeden pęd. Mam zamiar przyciąć go do gołej ziemi. Co będzie to będzie. Też nie mam już do ńiego cierpliwości.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Kaska74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 8 sty 2018, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

Przytnij go na wysokości 30 cm w marcu i zapomnij o nim na chwilę :!:
Jak on rośnie tzn w jakich warunkach :?:
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Post »

Posadzony wg wskazań p. Marczyńskiego, stanowisko słoneczne, drenaż, dokarmiany wiosną nawozem substral 6 miesięcy, od czasu do czasu interwencyjny do powojników. Nie skaczę nad nim, już w te wakacje o nim zapomniałam. Jednak te z grupy Viticella są najlepsze.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”