Jan Paweł II powojnik wielkokwiatowy

Powojniki
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jan Paweł II - cięcie...

Post »

takasobie pisze: Sadzi się krzewinki, barwinek, inne kwiatki, nawet po to, żeby zasłonić glebę pod powojnikiem.
Właśnie! Tak: krzewinki, barwinek i inne kwiatki, bo czy widziałaś korzenie tui ,albo innego iglaka ?

Wykopywałam kiedyś pęcherznicę kalinolistną, pod którą był posadzony JPII .Ja nie wiem, czy u mnie wszystko rośnie lepiej w dół ,niż w górę, czy to ta ziemia, ale korzenie miała wielkości korony !
A wymyśliłam sobie,że ładnie by było, gdyby po takim liściastym piął się powojnik. On jednak chyba był innego zdania... :lol:
Gdzieś w którymś wątku ( chyba w "Clematoholizmie') Jurek pokazywał jak on sadzi swoje . Profeska ! Świder glebowy, betonowy pojemnik, drenaż, zasilanie . No!! Ale i rosną "jak u Jurka " ! :lol: I tak to sobie mogą razem rosnąć . Przez beton korzenie się nie przebiją ... Raczej...
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
due
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 31 mar 2009, o 11:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jan Paweł II - cięcie...

Post »

Ja dziś przycięłam mojego JPII na wysokość ok 100 - 120 cm. Jednak po przeczytaniu tego wątku stwierdziłam, że jutro chyba obciacham go niżej. Mojemu leci teraz trzeci roczek ale zawsze z korzenia miał tylko trzy odnóżki, więc nie jest za bardzo rozkrzewiony. Zresztą jedną w tym roku stracił, bo leżała w zimie pod kamieniem i dziś przy lekkim pociągnięciu wyszła z ziemi. Poradzcie na jaką wysokość go przyciąć? A na kwiatach w tym roku mi nie zależy raczej na przyrostach, bo właśnie zakładam ogród i z doniczki przesadzę go do gruntu.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jan Paweł II - cięcie...

Post »

due, jeśli nie zależy Ci na kwiatach , a na dużej ilości pędów odbijających z ziemi to zrób tak, jak radził Jurek: zwiń te zdrewniałe pędy w kółko i przysyp ziemią.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 8#p1438458
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Renia911
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 28 mar 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Jan Paweł II Powojnik wielkokwiatowy

Post »

Witam mam kupionego w zeszłym roku powojnika Jan Paweł kwitnie dość marnie jeden pąk, czy trzeba czymś nawieźć i jak często powinno się to robić?
Nieśmiała, początkująca ogrodniczka
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Ja swoje JP II kupiłem w zeszły, roku jako sadzonka 10cm. Podlewałem go codziennie chyba, że padało to nie. Nawoziłem go nawozem do surfinii, do jesieni wybił na wys. ok 3m i kwitł nie najgorzej. Mój w tym roku poszedł na trzy pędy i jak na razie idzie do góry, nie ma ani jednego pąka :cry: pewnie zależy to od klimatu (kochane góry)
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Oto Jan Paweł (bynajmniej pod taka nazwą go kupiłam, to młody tegoroczny clematis)


Obrazek Obrazek
estel7
50p
50p
Posty: 76
Od: 13 lip 2012, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Powojniki są dość żarłoczne, więc jeśli ziemia nie jest zbyt żyzna to już w drugim roku możesz nawieźć. Możesz użyć gotowego nawozu do powojników różnych firm, lub użyć gnojówki z pokrzyw lub rozcieńczonego kurzeńca- co masz.
A czy cięłaś go wczesną wiosną? mój po cięciu ładnie rośnie i zawiązuje pąki, ale jeszcze nie kwitnie- jest raczej z tych późniejszych, no i pogoda nie do końca taka....
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Z mojego doświadczenia dodam, że ten powojnik wspina się tak wysoko jak tylko może. A jak już nie ma gdzie się wspinać, to zaczyna kwitnąć :wink: . Nie można więc dać mu za dużo miejsca do wspinania :wink: .
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Potwierdzam JPII kwitnie w górnych partiach, na dole i w części środkowej ma... liściory.
Ale potrafi zachować kwiaty nawet do listopada (kiedy go miałam potrafił powtórzyc po raz 3-ci kwitnienie i to w październiku).
Renia911
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 28 mar 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Bardzo uprzejmie dziękuję, za wszystkie informacje dotyczące tego powojnika , chyba rzeczywiście przyczyna może tkwić w tej podporze , bo rzeczywiście mam nie małą kratkę pod tym powojnikiem. Wszystkim dziękuję za odpowiedź
Nieśmiała, początkująca ogrodniczka
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Ja dziś przyniosłam swojego z chłodnej piwnicy clematis Jan Paweł przycięłam go na jesieni jak wynosiłam do piwnicy i nie wiem czy dobrze zrobiłm ???
Awatar użytkownika
Emalia
200p
200p
Posty: 218
Od: 5 lis 2008, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Mój właśnie kwitnie. Tnę słabo, nawożę nawozem do powojników 3 razy w sezonie. W przyszłym roku będę zmieniać pergolę, więc będę musiała mocno go przyciąć. zobaczymy.
Obrazek
Renia911
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 28 mar 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Powojnik Jan Paweł

Post »

Muszę przyznać , że Twój powojnik pięknie kwitnie , a jaki nawóz stosujesz czy można zapytać ?
Nieśmiała, początkująca ogrodniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”