Newsy powojnikowe

Powojniki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Newsy powojnikowe

Post »

Zachęcam do publikowania w tym wątku wszelkich nowinkek dotyczacy clematisów.
------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas 19. Międzynarodowej Wystawy ?Zieleń to Życie? zorganizowanej pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy miała
miejsce uroczystość nadania imienia Marii Skłodowskiej-Curie powojnikowi wyhodowanemu przez dr Szczepana Marczyńskiego. Uroczystości przewodniczył prof. Michał Kleiber prezes Polskiej Akademii Nauk i przewodniczący Komitetu Obchodów Roku Marii Skłodowskiej-Curie.

Clematis ?Maria Skłodowska-Curie? ? to atrakcyjne pnącze z licznymi pełnymi, białymi kwiatami. Duże kwiaty o śr. 10 ? 12 cm występują od czerwca do lipca, a nawet do końca września.

Obrazek

Odmiana wejdzie do sprzedaży przyszłym sezonie.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Powojnikowe newsy

Post »

Bardzo ciekawy powojnik, taki delikatny, podobają mi sie te żółte pregi na białych płatkach:)
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Powojnikowe newsy

Post »

Z tego samego źródła - Krakowiak, nowa odmiana powojnika włoskiego:

Obrazek

Zdjęcie ze strony http://www.clematis.com.pl
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Roseum
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 maja 2011, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Powojnikowe newsy

Post »

Widziałam Krakowiaka w " moim" sklepie ogrodniczym, miał jeden delikatny kwiatek troszke bledszy niż na zdjęciu.

Natomiast Beautifull Bride zachwyciła mnie wielkimi białymi kwiatami.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Ciekawe kiedy pojawi się w Polsce. Może Tuszyńscy wkrótce wypuszczą ją na nasz rynek skoro Poulsen udzielił im wyłącznego prawa do produkcji odmian w Europie.
Kolekcja jest interesująca. Szkoda tylko ,że nie mają sprzedaży internetowej . Może niedługo się to zmieni, ale są chyba zbyt dużym przedsiębiorstwem, by bawić się w detal. A może ktoś już rozprowadza w ich imieniu ?... :roll: Nie mówię o sieciówkach , bo tam wybór z tego, co zamówi negocjator handlowy. Chciałoby się móc wybrać samemu spośród tej bogatej oferty.

Ceny u Taylora zdecydowanie "zachodnie" w porównaniu do naszych . ;:224
lesioc pisze: Tylko jedno sprostowanie Evipo nie są duńskie, ale pochodzą od Raymonda Evisona z Guernsey Clematis Nursery na wyspie Guernsey, która jest terytorium zależnym do Wielkiej Brytanii.
A widzisz ! Pewnie skojarzyło mi się z Danią, bo - jak się doczytałam - Evison wszedł z Poulsen Roser A/S w spółkę joint venture.Fakt, Duńczycy nie produkują , choć na ich stronie pojawia się sformułowanie" nasze clematisy"...

Udał się Raymondowi Evisonowi 'Guernsey Cream'. Mój trzylatek:

Obrazek

Obrazek

...hmmm ...miało byc o czerwonym , a wyszło o białym :wink:
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwony clematis ?

Post »

A ja się doczytałam ,że i we Florpaku na Modlińskiej w Warszawie można kupić.
Widać, że to tu, to tam zaczynają się pojawiać.

Wiem, że taki 'Samaritan Jo ', na przykład, ucieszyłby nie tylko mnie ...
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Witam, moja Rebecca sprowadzona z Niemiec zakwitła w zeszłym roku paroma kwiatkami, w tym jeszcze nie ruszyła i myślę, że już po niej, szkoda bo
zapowiadała się pięknie. Kwiaty czerwone ale taką złamaną czerwienią jakby aksamitną. Nie wykopię jej czekam może odbije.
pozdrawiam Karina
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Yvona mi córka przywiozła z Niemiec ale jak pisałam chyba padła, nic nie odbija.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwony clematis ?

Post »

daj jej czas. Być może padła, ale jest szansa, że jednak żyje. Niekoniecznie musi odbić w tym roku.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Lesioc? Czy udało Ci się kupić powojnik Rebecca? Zupełnie nieplanowanie weszłam do L.M, udałam się "na powojniki" i mało nie padłam trupem- tak po prostu stały sobie 'Diamontina', 'Rebecca' i... tegoroczna nowość 'Corinne'. Ewidentne niedobitki nieprzypilnowanej :evil: dostawy. Orzeźwiająco podziałał fakt ceny na etykiecie- 54,00 zł, oraz kondycja >Rebeki<, która była zupełnie suchuteńka (ale żywa). No tak...
Nalepki wskazywały Holandię jako port macierzysty (myperfectgarden.nl) z transportem dokonanym przez 4Flowers.
No tak...
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Niestety - nie udało się.
Takie ceny clematisów to i się raczej kojarzą z OBI a nie L.M. - tak czy siak na pewno było warto zapytać sprzedawce, powinen dać z 50% upustu na takiego zmarnowanego.
W OBI zwykle mi się udawało i tak nabyłem tam ze 3 evisony swego czasu.

Sprawdziłem swojego najbliżeszgo L.M. dzisiaj ... nie było nic z takich, a nie powiem - na "Diamantine" też poluje, aby nabyć ponownie.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Witaj Jurku! :wit Wiesz, ja ciągle jestem, ale jeszcze mniej małomówna niż zawsze... Popatrz, człowiek nie zna, na oczy nie widział, a wie co sobie postanowiłeś :;230
Lesioc, myślałam o negocjacjach ze sprzedawcą, ale raz, że byłam w głębokim szoku :;230 , dwa, co decydujące, nie miałam przy sobie pieniędzy. 'Rebecca' była naprawdę w opłakanym stanie, który określam na góra 10 zł. Część nadziemna była kompletnie sucha, szeleszcząca, w typie głęboki uwiąd lub złamana(była zbyt splątana z innymi i nie chciałam jej szarpać). Że żyje stwierdziłam po niewielkim pączku u podstawy.
O "towarze" decydują kierownicy działów ogrodniczych (stąd asortyment w różnych sklepach nieco się różni). Jeżeli sam jest miłośnikiem roślin, orientuje się w >modach<, ma chęci, lubi takie perełki, a co najważniejsze ma odbiorców- bo rośliny z górnej półki mają też cenę z górnej półki- zamawia takie rarytasy. Ja w tym roku z L.M(też to była przypadkowa wizyta) wyszłam z różą Lovely Green- 24 zł- różomaniacy będą wiedzieli o co chodzi. Mam wrażenie, że "towar" dla mojego L.M. zamawia nasza szczecińska Forumka, tam pracująca i to ona tak nas rozpieszcza ;:167
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Newsy powojnikowe

Post »

Powojnik chiisański (koreański) "AMBER" został wybrany Rośliną Roku 2016 na RHS Chelsea Flower Show
RHS Chelsea Plant of the Year 2016
Clematis chiisanensis AMBER (?Wit141205?)
Exhibited by Taylors Clematis Nursery, GPA/103

Ponadto na stanowisku "Thorncroft Clematis" można było obejrzeć kilka nowych polskich odmian clematisów:
* Maria Skłodowska Curie
* Stefan Franczak
* Innocent Blush
* Innocent Glance
* Viva Polonia

Najciekawsza powojnikowa nowość to wg mnie clematis "Liberty"
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”