'Guernsey Cream' powojnik wielkokwiatowy

Powojniki
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

'Guernsey Cream' powojnik wielkokwiatowy

Post »

Zacznę od prezentacji:

Obrazek

Obrazek

Powojnika tego uprawiam w dużej donicy na balkonie o wystawie zachodniej, ale w kącie balkonu, gdzie słońce dociera do niego tylko tuż przez zachodem. Jest u mnie pierwszy sezon. Urósł bardzo i ma 12 kwiatów. Zamierzam zimować go na balkonie okrywając donicę styropianem.

W opisach podają, że kwitnie od maja do lipca a potem pod koniec sierpnia. Mojemu lecą już płatki :roll: a jeszcze bardziej mnie martwi to, że nie ma więcej pąków. Czyżby kwitł tak krótko :? ?

Jakie macie doświadczenia a tą odmianą?
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

Odświeżam post, bo widzę, że z ubiegłego roku :wink: i mam pytanie... Jak przezimował Twój clematis, czy zakwitł ponownie? Właśnie nabyłam go i jestem ciekawa, czy jesteś z niego zadowolona :wink:
angielka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 lut 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

Witam i dołączam się do pytania. Mój Guernsey przezimował ale jakoś strasznie wolno mu idzie wypuszczanie liści. Również ma niewiele słońca i może to dlatego? Dodam ,że w tamtym roku kwitł dwa razy .
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

O! To już jakaś infromacja odnośnie kwitnienia jest :) Masz go w gruncie czy w donicy?
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

:wit Mój rośnie w ogrodzie ale do tej chwili nic nie widzę aby coś z ziemi wychodziło :(
góra przemarznięta niestety ;:202
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

Mój GC przezimował doskonale. Hoduję go w wielkiej aczkolwiek plastikowej donicy na balkonie. Donica na zimę była wstawiona do skrzyni, którą zrobiłam z kartonowych pudeł a w środku wyłożyłam płytami styropianowymi.

W tej chwili zbiera się do kwitnienia. Pąków zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku.

A odnośnie pytania czy jestem zadowolona z tej odmiany to powiem, że średnio. W zeszłym roku kwitnienie było rozczarowująco krótkie. Nie powtórzył. I w dodatku chyba ma chlorozę. W tym roku też już się to zaczyna. Co prawda to raczej nie wina powojnika, ale z drugiej strony rosnący z nim powojnik odmiany włoskiej nie ma objawów chlorozy.
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

*Kasia dziękuję za informację :) Może w tym roku będzie ładniejszy... Daj mu nawozu na chlorozę... Ja czekam na swojego, zobaczymy jak się sprawdzi, bo bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

też miałam kontakt z tą odmianą, ale całkowicie z niej zrezygnowałam w projektach
niestety jest dość kapryśna, podatna na choroby zwłaszcza jeśli jest w nieodpowiednim stanowisku

zdecydowanie wymaga sporo pracy (nawożenie, przycinanie, okrywanie na zimę) a efekty średnie (tak jak ktoś wspominał - lubi kwitnąć krótko i nie powtarzać :/)

tyle z moich doświadczeń
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

Dianek, a jaką odmianę wielkokwiatową byś poleciła?
Awatar użytkownika
Roseum
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 maja 2011, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

Witam, u mnie Gursney Cream przeżył pierwszą zimę. Rośnie przy tui w ogrodzie. O dziwo puści pięknie i na tle pozostałych moich clematisów wygląda bardzo okazale. Ma kilka paków kwiatowych które mam nadzieję nie zmarzną, pomimo zapowiadanych przymrozków. Jeśli doczekam się kwiatów nie omieszkam zamieścić ich na stronce.
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

U mnie, po trzech latach, spośród kilku powojników (Wałęsa -padł w pierwszym sezonie, Barbara Dibley-również, Solidarność - co roku uwiąd, Kacper- wciąż od ziemi i G.C) posadzonych pod drzewami owocowymi najlepiej sprawuje się Guernsay Cream. Nie szaleje, ale corocznie osiąga koło metra wysokości i kwitnie dość obficie.
W tej chwili wygląda tak

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

Właśnie kwitnie:

Obrazek
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Clematis Guernsey Cream

Post »

U mnie również :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”