Clematis - nawożenie

Powojniki
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Clematis - nawożenie

Post »

Chciałam poruszyć temat nowożenia klematisów. Jesienią ub. roku posadziłam 4 klematisy zgodnie z zasadami na stronie "Clematis" czyli duży dołek, obornik, a na to podłoże ogrodnicze do roslin kwitnących wymieszane z ziemią z ogrodu. Wiosną, jak stopniał śnieg i ziemia się ociepliła, wokół klematisów rozsypałam troche obornika granulowanego, zmieszałam pazurkami z powierzchnią ziemi i na tym zakończyłam nawożenie. Wczoraj posadziłam W.Kennetta w ten sam sposób jak poprzednie. Czy, kiedy i czym powinnam go znów nawieźć, jak równiez klematisy posadzone ubiegłej jesieni. Nigdy wcześniej nie hodowałam klematisów i jestem zachwycona pierwszym kwtnięciem Niobe. Zauważyłam też już gotowy do zakwitnięcia pąk Julii Correvon i bardzo sie emocjonuję jaki będzie.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Nie jestem ekspertem,ale powiem co ja robie....Mam dostęp do,,krowieńca,,(znajomy gospodarz z poblizkiej wsi) wkładam przerobiony obornik do wiadra,zalewam wodą i pierwsze podlewanie zaczynam po ok.tygodniu tzn wyciagam tą,,wodę,,ok pół sloika na konewkę wody i podlewam tą miksturą raz w tygodniu i clematisy i wszystkie inne kwiaty ogrodowe.Ten sposób wypróbowałam na różach.Pieknie i długo kwitną no i jest to ekologiczny nawóz.W sklepach są specjalne nawozy do clematisów firmy SUMIN,ale ja tego nie stosowałam.Tak sobie pomyślałam ,ze skoro wymagany jest obornik pod korzenie to i pewnie taka ,,mikstura,,się przyda.
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak czesto nawozić?

Post »

Jak często nawozić clematisy? mam substral w płynie , do roślin kwitnących.
Robie to raz w tygodniu, nie wiem czy dobrze?
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Jak czesto nawozić?

Post »

Hm, no to zależy jaka dawką i jakie rośliny (w sensie czy dorosłe czy młode -> młodych sadzonych do świeżej ziemi nie nawozimy wcale w pierwszym roku uprawy -> mają dosć jedzenia w żyznej ziemi) i jakie są wskazania na opakowaniu :).
Jak producenci każą raz w tygodniu - to ok, ale mi się wydaje, że to za często.
Zwykle (jeśli nie jest to nawóz długodziałający, który jednorazowo wystarcza na cały sezon), polecają raz na dwa tygodnie. Ale jak będziesz nawozić odrobinę rzadziej, to też nic strasznego się im nie stanie ;:3 .
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

clematisy

Post »

czy clematisy mozna nawozic teraz jesienia w celu poprawy wyglądu(są bardzo słabe)?>
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Na zimę? Wg.mnie nie ma to specjalnego sensu.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Czym nawozicie wasze powojniki i od kiedy rozpocząć ich nawożenie? Chodzi mi zarówno o te z zeszłych sezonów jak i młode, które mam zamiar wsadzić do gruntu. Będę wdzięczna za pomoc
Paulina
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Moje powojniki jak tylko zaczną pokazywać pąki i odrosty zasilam azofoską +kompostem lub nie(jak mi braknie )i tyle.
Powtarzam ok. lipca i to wystarcza.Bardzo ładnie kwitną i mają duże przyrosty.Nowe zasiliłbym tylko około lipca.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Clematis - nawożenie

Post »

A ja swoje zasilam... nawozem do pomidorów :D azot (na wzrost) dostają z gnojówki pokrzywowej (od maja) a nawóz do pomidorów pozwala im zawiązać więcej kwiatków ;). W sezonie czasami podlewam je też nawozem Substrala Magiczna Siła do powojników... tez to lubią...
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Moje na wiosnę dostają aktualnie dawkę kompostu pomieszanego z azofoską i pozostałościami nawozów do warzyw po zeszłym sezonie. Czasami również pomagam Magiczną Siłą do Powojników, szczególnie tym mocno rosnącym w donicach.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Czyli już na spokojnie można zacząć nawożenie? Powiedzcie- czy lepiej dać Osmocote czy mieszankę wieloskładnikową do podlewania co 2 tyg?
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Można jeszcze pod każdy powojnik podsypać garstkę wapna nawozowego ,gdyż to pnącza gleb zasadowych...
Ja nawiozłam granulkami przeznaczonymi dla powojników... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Clematis - nawożenie

Post »

Gdzieś czytałam o ostałej 2tyg wodzie ze skorupkami od jajek. Czy to rzeczywiście odkwasza?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”