Clematisy Rafała

Powojniki
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: clematisy

Post »

No nie, to nie wygląda na starzenie się liści. Najpierw powinny zżółknąć... No to może faktycznie - podgryzanie :?:
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
koronka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 kwie 2010, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: clematisy

Post »

Wczoraj sprawdziłam korzenie, nic nie podgryza ale widzę nowe, białe wypustki. Obcięłam więc wszystkie łodygi. Trudno, marcepanowo kwitnących kwiatków nie będzie ale może w przyszłym roku?
RAFAL323 - czytałam, że masz takiego powojnika. Może wstawisz zdjęcie, nacieszę się widokiem.
jodelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 10 maja 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: clematisy

Post »

Pytałam w innym wątku, ale bez odpowiedzi. Spróbuję tu...

Wyhodowałam z nasion kilkadziesiąt powojników. Mają po ok. 30cm do 1m, ale łodyga jest zielona, wiotka, nie zdrewniała. Boję się przesadzać do gruntu, stoją w doniczkach. Kiedy najlepiej je przesadzić - na jesień? I Ile miejsca mniej więcej potrzebuję 1 -to na wypadek, gdybym wysadzała je do drewnianych donic na tarasie.

Proszę podpowiedzcie...
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

jodelka pisze:Pytałam w innym wątku, ale bez odpowiedzi. Spróbuję tu...

Wyhodowałam z nasion kilkadziesiąt powojników. Mają po ok. 30cm do 1m, ale łodyga jest zielona, wiotka, nie zdrewniała. Boję się przesadzać do gruntu, stoją w doniczkach. Kiedy najlepiej je przesadzić - na jesień? I Ile miejsca mniej więcej potrzebuję 1 -to na wypadek, gdybym wysadzała je do drewnianych donic na tarasie.

Proszę podpowiedzcie...
Witaj.Zależy z jakiej grupy miałaś nasiona i odmiany.Ogólnie lepiej sadzić jesienią bo więcej wilgoci.jeśli miałaś odmiany botaniczne to powtórzą cechy po roślinie matecznej,jeśli odmiany to raczej nie.Otrzymasz zróżnicowane rośliny ale być może dochowasz się własnej odmiany.Na stronie http://www.clematis.com.pl/wms/51999.html
poszperaj a znajdziesz większość informacji.pozdrawiam.
Rafa
jodelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 10 maja 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: clematisy

Post »

Piękne te wasze clematisy

Rafale - a ile mam czekać na zdrewnienie łodygi? Moje cl. rosną jak szalone, stoją w doniczkach obok siebie, pomimo że mają podpórki - ciągnie je do siebie, splatają się. Ale do gruntu na pewno nie nadają się. Ja wysadziłam 3 szt. tak na próbę - ani pół centymetra wzrostu
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

Więc niech rosną w donicach jak najdłużej.Raz posadzone do gruntu nie nadają się do przesadzenia.Takie moje zdanie.
Rafa
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: clematisy

Post »

Rafał - ile lat ma Twój Huldine?
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

C.huldine rośnie u mnie 4 rok.
Rafa
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: clematisy

Post »

No i zachwyciłam się Twoimi clemkami :uszy 'Guernsey Cream' mistrzostwo świata ;:180 takiego nie widziałam jeszcze.
Też mam kilka clemków, w tym roku kolekcja zwiększyła się nieco :wink: Kiri Te Kanawa piękny, mój tegoroczny jeszcze się nie popisał :( Czy widziałeś Blue Light? Jest jeszcze piękniejszy niż Multi Blue moim zdaniem.
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

C.Blue Light nie znam odmiany ale wygląda dość ciekawie.Uprawiasz?C.'Guernsey Cream' rosnie słabo ale kwitnie wczesnie(koniec IV początek V).Widziałem u Ciebie zdjęcie niecierka o pstrych liściach, robisz może sadzonki?Mój Multi Blue ogołaca się od dołu i kwitnie na samej górze.
Rafa
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: clematisy

Post »

Mój Multi Blue też nie rewelacyjnie. Początek miał całkiem dobry, ale potem ;:224 Też się ogałaca niestety.
Niecierpek nie jest mrozoodprny, więc muszę pomyśleć, jak go przetrzymać na kolejny rok. Będę sadzonkowała ;:108
Na tej fotce pierwszy jest Blue Light obecnie :wink:

Obrazek

Usunę jeśli sobie życzysz ;:108
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

Blue Light ładny nawet bardzo(kolejny na liście ;:14 ).Ja mam niecierpka variegatę ale jest różowy,pełny,kwitnie bardzo obficie,samoczyszczący,może zrobimy sadzonki na wymianę?
Poszukam zdjęcia.
Rafa
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: clematisy

Post »

Właśnie kupiłam aromaticę.
Poradżcie do jakiej ziemi i w jakie miejsce / chodzi o nasłonecznienie / go posadzić.
Kupiłam też na słoneczny zabudowany balkonik armandi Snowdrift.
Czy ktoś ma go może i doradzi jak go posadzić i prowadzić ?
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”