'Mrs Cholmondeley' Powojnik wielkokwiatowy

Powojniki
ODPOWIEDZ
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

'Mrs Cholmondeley' Powojnik wielkokwiatowy

Post »

Witajcie.

http://www.zszp.pl/index.php?sub=roslin ... eley&dnr=5
Chciałam trochę napisać o nim,bo jest cudny....
Szukałam na forum, ale nie znalazłam nic o tym powojniku-mam 3 szt -bo zakochałam się w nim,jak zobaczyłam jak kwitnie....Najpierw w ubiegłym roku kupiłam 1 szt,a w tym roku jeszcze 2 takie same. Ich kolor błękitno-lila powala na kolana,a ten kupiony w ubiegłym roku miał kwiaty 20-cm. Powojniki te kwitły aż do teraz-przymrozki i wiatr zniszczyły kwiaty (w opisie ze szkółki -że niby do sierpnia),tylko jeden,którego dopadł uwiąd jakoś marnie się trzyma,tzn ścięłam go przy samej ziemi i mam nadzieję,że wiosną odbije.
Zastanawiam się,czy 3 godz słońca z rana wystarczą mu (temu choremu)-jest posadzony przy altance częsciowo osłonięty dachem i niestety jak kupiłam to sypałam nawóz(pisałam już w innym wątku). Może też powinnam go przesadzić? Czy nie będzie miało to znaczenia?

Może ktoś napisać coś więcej -jeśli takiego powojnika posiada? Jaki jest w pielęgnacji, czego nie lubi...itp. Opisy ze szkółek są marne,tylko podstawowe wiadomości.

Pozdrawiam.Anna

Jeszcze dodam,że niczym nie przykrywałam,a zimy na wschodzie Polski są mroźne-w ubiegłym roku było -30 st C. Więc chyba nie boi sie mrozu. :) :) :)
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Powojnik Mrs Cholmondeley.

Post »

W pielęgnacji pewnie taki sam, jak wszystkie powojniki wielkokwiatowe.Kwiaty, zwłaszcza pierwsze ma b. duże, później kwitnie juz mniejszymi kwiatami, u mnie też miał kwiaty do pierwszych przymrozków, może nadal ma jakieś, musiałbym sie dokładniej przyjrzeć.Fajna, stara i bardzo charakterystyczna odmiana- niepodobna ją pomylić z jakąkolwiek.U mnie rośnie przy wschodniej ścianie, korzysta ze słońca do południa. A tak wyglądają kwiaty:

Obrazek
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Powojnik Mrs Cholmondeley.

Post »

Piękny...tylko pozazdrościć.. :) :) :) Moje są jeszcze młode.Zobaczę jakie będą w następnym roku.

Dzięki za zdjęcie i odpowiedź. A robiłeś coś konkretnego,że tak pięknie kwitnie?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Powojnik Mrs Cholmondeley.

Post »

Nic specjalnego nie robiłem, powojniki w miarę upływu czasu robią się coraz bardziej okazałe.Ty też się doczekasz :wink:
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Powojnik Mrs Cholmondeley.

Post »

Powojnik ten posiadam od ubiegłego roku,zauroczył mnie aż trzema kwiatami :roll: ,ale miałam z nim problem identyczny co Ty Aniu,padł,obcięłam go do zera ,ale w cudowny sposób się odrodził i wypuścił 3 pędy.Może w przyszłym roku pokaże swoje piękno,jak u Jurka...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Powojnik Mrs Cholmondeley.

Post »

Ja też mam nadzieję,że powojnik ma siłę przetrwania i jednak odbije i będzie kwitł. :) :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojnik Mrs Cholmondeley.

Post »

Odgrzebuję temat, gdyż właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką tego powojnika. Przyjechał do mnie z malusimi pączkami kwiatowymi. Z nim przyjechało kilka innych ale na żadnego nie czekam tak niecierpliwie jak na tego!
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: 'Mrs Cholmondeley' Powojnik wielkokwiatowy

Post »

Również stałem się posiadaczem tego powojnika, zakupiłem go na Naszym Forum :tan . Jest bardzo wysoki ale pączków kwiatowych nie zauważyłem, nie miałem czasu się jeszcze przyjrzeć. Jak myślicie czy na stronie południowej, ale przewiewnej można go posadzić ? W sąsiedztwie bliskim miałby różę pnącą Golden Showers.
Chłop z Mazur
carmenika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lip 2015, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 'Mrs Cholmondeley' Powojnik wielkokwiatowy

Post »

Piękny kolor :) A czy można go posadzić na balkonie? Chciałabym jedną ścianę balkonu mieć w jakimś pnączu ładnym.
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: 'Mrs Cholmondeley' Powojnik wielkokwiatowy

Post »

Mój już ma duże zielone pąki - jako pierwszy z moich powojników, tylko czekać na kwiaty. Bo ;:3 już ładnie dokazuje.
Chłop z Mazur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”