Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Powojniki
ODPOWIEDZ
joopi333
50p
50p
Posty: 61
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Ela postaraj się po przekwitnieciu oberwać kwiaty aby nie wiązało nasion. Może pomoże ale i tak na powtórzenie kwitnienia ma wpływ wiele czynników. Jak mu wszystko pasuje to kwitnie nie raz. To tak z moich obserwacji wynika ;:209
Awatar użytkownika
Ela_2015
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2015, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Dziękuję joopi333 za podpowiedz i radę będę miała na uwadze.
Byłam na działce i oglądałam MR Prezydenta i okazało się,że pojawiły się kwiatki nawet od dołu.
Nie będzie łysielcem w tym roku :heja
Pozdrawiam.
Ela
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Ela on nie jest wymagający co i róż zasilę tym co inne rośliny ,potrzebuje dużo słonka jedynie.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Patti
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 mar 2017, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Moje powojniki dzisiaj zimuja w domu bo zimno, Warszawska nike ma 2paczki i chyba u Piilu sie pojawiaja :)


Obrazek
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Który powojnik na żywo jest ładniejszy i ogólnie, który lepiej kupić do donicy Anitę czy Paul Frages? :?: :roll:
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

do donicy ?...

To są bardzo silnie rosnące pnącza. Raczej do gruntu.

A który ładniejszy ? Zależy co się komu podoba. :wink:
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Mój w donicy ma już duże pąki ale z braku słonka i ciepła nie zakwita.
Mój stoi na balkonie zabudowanym na razie

Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Ela_2015
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2015, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

No i będziesz cieszył się kwiatkami ,u mnie po wczorajszym mrozie -5 w nocy nie za ciekawie wyglądają clematisy.
Asao zupełnie obmarzł,ciekawe czy chociaż jednym kwiatkiem zakwitnie.
Najbardziej żal mi glicynii tyle pąków, było a teraz wszystkie wiszą aż żal patrzeć.
Co za rok.
Pozdrawiam.
Ela
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

A powiedzcie mi kochani - czy są powojniki które nadawał by się do wysokiej donicy - żeby z niej zwisały (tak jak np. surfinie)?
Mam wysoką donicę (ok.90cm) i marzą mi się powojniki ..... jeden który by zwisał, a drugi w innym kolorze (nie za wysoki) piął by się po kratce ;:173 ;:3
"Pnącego" znajdę sobie bez problemu, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy i jakie nadawały by się jako "zwisające" :(
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
rattus
50p
50p
Posty: 51
Od: 24 mar 2015, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

U mnie sprawdziły się Hakuree i Little Artist, rosną w donicy z Ashvą. Oba nie rosną zbyt duże i dobrze sprawdzają się jako okrywowe. Hakuree jeszcze dodatkowo pięknie pachnie.
Małgorzata
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Ashvą - piękny ;:173 też o nim myślałam :lol: - mam go zapisanego na liście faworytów :lol:
Hakuree i Little Artist też bardzo ładne, ale ja nie chcę "dzwoneczków".
Na drabince chciałabym jakiś wielkokwiatowy, "zwisający" też wielkokwiatowy albo jakiś drobniejszy, ale żeby obficie kwitł i udawał surfinię a jako roślinkę okrywającą korzonki - barwinek :heja
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Mam wątpliwość - wielkokwiatowy jako zwisający.... to chyba wbrew jego naturze. Tzn zwiśnie pod własnym cieżarem ale bedzie usiłował iść do góry. Będzie się czepiał sam siebie. Dlatego powojniki bylinowe, które się nie czepiają tylko wspierają lepiej zwisną. Mam w skrzyni Stasika i on kiedy na poczatku nie dostał podpory to wypuścił kilka pędów i one się chwyciły listkami i tak rósł w górę. Pewnie po jakimś czasie by opadł ale jako taki kłąb, a nie ładnie rozplecione pędy. Może sie myle ale tak mi przyszło do głowy.
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

aga_zgaga - chyba masz rację. Przemyślałam i też doszłam do wniosku że wielkokwiatowe jako zwisy się nie sprawdzą ;:14
Chyba tylko bylinowe dadzą radę... muszę dokładnie przejrzeć tę grupę :)
Omoshiro przecudne ;:167 ;:167
Też je miałam już w koszyku ale odłożyłam ;:223 i kupiłam Asao i Pink Fantasy.....mam nadzieję że równie piękne będą jak to Twoje Omoshiro :roll:
Pozdrawiam, Aneta:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”