Moje powojniki- c.d. tematu. peonia

Powojniki
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Moje powojniki- c.d. tematu. peonia

Post »

Moje powojniki- c.d. tematu.

A gdzie jest początek tematu????
Zgodnie z §2.4 Regulaminu ten wątek jest do zamknięcia lub dołaczenia do innego.
KaRo




Może warto reaktywować ten wątkek, uważam ze mamy powojniki z różnych grup,
nie musimy ich tak dzielić , podajemy tu przecież ich nazwy odmianowe
i zamieszczamy ich obraz w postaci pięknej fotki.

Moje powojniki , następne odmiany


____________________________1.'Mrs.George Jackman'
Obrazek

ObrazekObrazek



_____________________________________________2. "Ballet Skirt", (S. Żubrowski, 1981)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Clematis x hybrid "Mrs. Cholmondeley"
Obrazek


----------------------------------------
Clematis x hybrida 'Asao'

Clematis x hybrida 'Dr Ruppel'

Obrazek Obrazek

--------------------------------Clematis x durandii
Obrazek Obrazek
Jeden z najstarszych mieszańców powojnika. Uzyskany w 1874 r. ze skrzyżowania Clematis integrifolia z Clematis lanuginosa.(dane z www.pnącza.pl)




Clematis (Grupa Heracleifolia) 'Praecox'

Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Powojniki brata Stefana Franczaka S J i P.Sz. Marczyńskiego.
'Błękitny Anioł'
Obrazek
o jasnoniebieskich kwiatach, z ładną jedwabistą teksturą i pofalowanymi brzegami. Żółtozielone
pręciki ładnie kontrastują z okwiatem. Kwitnie długo i obficie od połowy czerwca do połowy sierpnia.


'Matka Urszula Ledóchowska'
Obrazek
ma kwiaty perłowo-białe, z ładnie kontrastującymi, ciemnoczerwonymi pręcikami. Rozpoczyna kwitnienie jako jedna z najwcześniejszych odmian i kwitnie bardzo obficie od połowy maja do początku czerwca.


'Matka Siedliska'
Obrazek
na zeszłorocznych pędach ma kwiaty białe, półpełne, a na tegorocznych - pojedyncze, białe, z różową pręgą.


młody nabytek,

'Hania'

Obrazek
Wyhodował Szczepan Marczyński, Polska. Wprowadzona w 2001 r.

Polska odmiana nagrodzona brązowym medalem na wystawie Plantarium 2002 w Holandii. Ma atrakcyjne, duże, dwubarwne, aksamitne kwiaty: jaskrawoczerwone z różowymi brzegami i ładnie kontrastującymi, złocistymi pręcikami w środku. Kwitnie długo i obficie, od końca maja do sierpnia, z przerwą w lipcu. Nie lubi stanowisk gorących, bardzo nasłonecznionych. Najlepiej rośnie i kwitnie posadzona na wystawie wschodniej, północnej lub zachodniej. Dorasta do 2-2,5 m. Nadaje się do uprawy przy altanach, pergolach, kratach i innych podporach ogrodowych. Może wspinać się po niedużych drzewach, krzewach i iglakach. Wiosną najlepiej ciąć ją słabo, 150 cm od podstawy.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

clematis ‘Honora’

Obrazek
Odmiana znaleziona w Nowej Zelandii, przypuszczalnie sport ‘Gipsy Queen’. Kwiaty fioletowo-purpurowe, aksamitne z pofalowanymi brzegami działek.
Pręciki czerwono-purowe. Kwitnie w czerwcu –wrześniu. Wzrost silny.Wymaga silnego cięcia.



Oznaki szarej pleśni na powojniku.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Powojniki brata Stefana Franczaka S J c.d.



'Warszawska Nike'

Obrazek


John Paul II syn. Jan Paweł II
Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mozesz podac nazwe powojnika z dzwoneczkami.To grupa integrifolia tyle wiem i wiem ze mam go od paru lat.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

cattleya pisze:Mozesz podac nazwę powojnika z dzwoneczkami.To grupa integrifolia ,tyle wiem i wiem ze mam go od paru lat.
tak, to podobno powojnik z grupy Clematis Integrifolia - Roughii, taka podano nazwę na karcie.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Beato! Żaden wątek w tej sekcji nie został zamknięty, zdjęcia dorzucać można nadal wszędzie gdzie się chce. Nie bardzo wiem o jakie dzielenie chodzi :). Jeśli idzie o rozpoczęcie nowego wątku "sezonowego" :), to pomysł wydaje mi sie sensowny o tyle, że można zaktualizować w ten sposób stan posiadania, pokazać jak w nowym roku roślina się zmieniła itd., bez konieczności przeglądania tsiemcowej ilości stron.

Pomysł z zakładaniem osobistych 'powojnikowych' wątków jest bardzo fajny jeśli ktoś ma dużą kolekcję. Można Dzięki temu poświęcić więcej miejsca poszczególnym roślinkom, tym które się już ma i które się zamierza mieć :). Sama z chęcią będę do Twojego ogrodu zaglądała :D i podpatrywała co tam tym razem ciekawego Peonia pokazuje :D.

Pozdrowienia,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

A może dobrym pomysłem byłoby zalożyć sobie tutaj imienny (osobowy ) wątek dotyczący posiadanych przez siebie powojników?


Wiem,że powojniki mozna "upchać" do swojego wątku o ogrodzie, ale są tacy, których interesują zwłaszcza powojniki i wygodniej im będzie pooglądać je tutaj, niz przekopywać się przez kilkanaście stron z nadzieją, że może natkną się na jakąś ładna fotke powojnika?
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Jurek pisze:A może dobrym pomysłem byłoby zalożyć sobie tutaj imienny (osobowy ) wątek dotyczący posiadanych przez siebie powojników?
Wiem,że powojniki mozna "upchać" do swojego wątku o ogrodzie, ale są tacy, których interesują zwłaszcza powojniki i wygodniej im będzie pooglądać je tutaj, niz przekopywać się przez kilkanaście stron z nadzieją, że może natkną się na jakąś ładna fotke powojnika?
Co o tym myślicie?
O, O, O, no właśnie o to mnie się rozchodziło :wink: w moim poprzednim poście. Jestem za! "Sezonowe' wątki mogłyby być ogólne, a oprócz tego posiadaczy większych zbiorów uprasza się usilnie o zakładanie osobistych powojnikowych wątków - przy czym udzielanie się w jednym nie wyklucza udzielania się w innych :).
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Przepraszam , ze 'milczę' ale po głowie mi chodzi wciąż sprawa pracy brata Stefana Franczaka, chcę jeszcze coś ważnego dpisać na ten temat, ale tak -bez utraty cokolwiek emocji na rzecz Rektora Jezuitów, szkoda mi byłoby choć 1% mej energii.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Re: Moje powojniki- c.d. tematu.

Post »

To powojniki z grupy viticella
Walenburg

Obrazek

i Barbara Dibley

Obrazek

Purpurea Plena Elegans
Obrazek

Multi Blue
Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Re: Moje powojniki- c.d. tematu.

Post »

" Warszawska Nike"
Obrazek
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”