Sezon 2009- czyli co i jak u nas kwitnie

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Sezon 2009- czyli co i jak u nas kwitnie

Post »

Jakoże w niektórych częściach świata powojniki rozpoczęły już swój 'showtime' :wink: , a i u nas powoli zaczynają pękać pąki :D, zapraszam do umieszczania w tym wątku, fotografii swoich tegorocznych pupilków.
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Guernsey Cream mam od wielu lat w donicy na północnej stonie. Pierwsze kwitnienie obfite drugie mniej.
Obrazek
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Też mam nowego 'GC' i tez rośnie w donicy na pn wystawie :). Ma już wielkie pąki, zakwitnie chyba najprędzej z wielkokwiatowych.
Z Vinered (Winered) tez się nie spotkałam, ale myślę, że to może po prostu oznaczać Vine red -, czyli że pnącze i że czerwone... albo (co bardziej prawdopodobne) Wine red, czyli że w kolorze winnej czerwieni :).

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Dzis się upewniłem- nazwa brzmi Vinered, na plakietce nazwa firmy -floramedia ,nie wiem,czy to producent plakietek,czy powojników :wink:
Nie jest to nic innego, tylko nazwa odmianowa powojnika.Szkoda tylko,że taki tajemnicza.

Aa, i przy okazji kupiłem jackmanii superba :lol:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Jurek pisze: nazwa brzmi Vinered, na plakietce nazwa firmy -floramedia ,nie wiem,czy to producent plakietek,czy powojników :wink:
Nie jest to nic innego, tylko nazwa odmianowa powojnika.Szkoda tylko,że taki tajemnicza.

Aa, i przy okazji kupiłem jackmanii superba :lol:
No to Vinereda też trzeba było przygarnąć, chociażby po to, żeby sprawdzić co to za gagatek...:)
Floramedia to producent plakietek :lol: .
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

myszek pisze:No to Vinereda też trzeba było przygarnąć, chociażby po to, żeby sprawdzić co to za gagatek...:)
Floramedia to producent plakietek :lol: .
Na plakietce bardzo podobny do odmiany, którą już posiadam- Vino.
Nie chce tej odmiany.Nie chcę tej odmiany. :wink:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Jurek pisze: Na plakietce bardzo podobny do odmiany, którą już posiadam- Vino.
Nie chce tej odmiany.Nie chcę tej odmiany. :wink:
Ech, no to widać, że jego przeznaczeniem jest pozostać tajemniczym na zawsze...

Ale wiesz jak to przeważnie jest z tymi etykietkami... :)

Ja kiedyś nie mogłam sie zdecydować i wybrałam dwa, które mnie najbardziej kusiły "First Lady' i ' Minister'. Na etykietkach - niebo a ziemia. A jak po potem zaczęłam przeszukiwać sieć, to się okazało, że będę miała dwa niemal identyczne.... :)
Ale nie żałuję bynajmniej :mrgreen: , a wręcz jestem niesamowicie ciekawa jak to z tym Ministrem naprawdę będzie..
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

No to ja też wstawię swoje pierwsze :D . Jeszcze nie w całej okazałości ale w końcu się zaczęło.... 'Blue Bird' (fioletowy) i 'Frankie' (niebieski)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Post »

No widzisz Myszko, u Ciebie też sie zaczęło ;:11
Blue Bird prześliczny.
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

U mnie się jeszcze nie zaczęło :cry:
Nic to ,mogę podziwiać Wasze :D piękne,cudowne ...urocze


Wiesiu ! niesamowite masz powojniki,jak dużo mają kwiatów!ogrom!!!
Być może pisałaś już ,ale proszę powtórz ile orientacyjnie lat ma clematis to montana var. Rubens.
Czy to jeden egzemplarz porasta to wejście ?
Jestem oczarowana wręcz Clematis Early Large Flowered 'Josephine' Hill 2002 - coś pięknego :shock: :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

100krotka pisze:
A moja Cecile już za chwileczkę, już za momencik :-) Nie mogę siędoczekać, to mój pierwszy i na razie jedyny z tej grupy...
Czy już?
Czy już nadszedł ten czas? Bardzo marzę o "Cecile" o jego kolorze.
Chciałabym móc już zobaczyć! :D :D


Myszo - Twój 'Frankie' jest niesamowity :D
Ależ ucztę mam dzisiaj dzięki Wam .

;:113
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Post »

Krysiu - KaRo mój clematis montana var. Rubens sadziłam w 2000 roku. Przez pierwsze dwa lata tylko 'bytował' a
poźniej poszedł na całego. Na ogół go ostro podcinam by róże miały trochę miejsca na ziemi ale w tym roku za namową
sąsiadów pozwoliłam mu pobuszować i rozciągnął się na 30 metrów. To jest tylko jedna roślinka i ma taki oto pień
schowany w bluszczowych liściach.
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Aby rozpocząć sezon powojnikowy, wkleję może kwitnącego właśnie u mnie C,Constans.Jest niezawodny.

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”