Powojnik jako wisząca kula

Powojniki
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

ha udało się!!! ;:138 dziś zakupiłam takie dwie kule. I zrobię wg. pomysłu. Myślę, że wiklina wytrzyma w ogrodzie przez kilka ładnych lat. :roll: zamiast kija wymyśliłam, że wezmę rurkę, którą mąż mi ponawierca i przydrutuje kulki :tan
Clematis posadzę w ziemi. Myślę, że kula z doniczką to idealny pomysł, który wiosną wykorzystam, ale dla pnączy jednorocznych. pozdrawiam
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

anesse81 - też się zastanawiałem nad kulami z wikliny.. ale nigdzie nie mogła znaleźć odpowiednio dużej.
Gdzie Tobie się udało zdobyć takie duże ?
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

Witaj lesioc znalazłam takie kule przeglądając stronki na all i tak sobie pomyślałam, ze to fajny pomysł do ogrodu. Robią je w różnych rozmiarach, również większe na zamówienie. Rozmiary kul podane są w cm, jednak nie jest to wysokość kuli lecz obwód. Nie chcę podawać nazwy użytkownika (bo nie wiem czy mi wolno) ale poszukaj w - ogród-przedmioty dekoracyjne- wiklina ogrodowa. Pokazałam te zdjęcia znajomej, której sąsiad wyplata kosze i zamówiłam u niego. pozdrawiam
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

Świetny pomysł z tymi kulami :D
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re:

Post »

Julia pisze:Obrazek
Julia, a jak przetrwał zimę Twój powojnik? Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak z jego zimowaniem?
angelaqwerta
50p
50p
Posty: 69
Od: 4 sie 2010, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Leśnica

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

Rewelacyjny pomysł z tymi wiklinowymi kulami w kolumnie, aczkolwiek sadze ze najlepszym wyjsciem byloby nie montowanie w srodek rurki tylko czegos wiklinowego lub drewnianego, aby zachowac efekt naturalnosci. i pomalowac pod kolor kuli. Wtedy nie dosc ze bylaby ta konstrukcja swietna podpora, to w okresie kiedy bylaby odslonieta (wiosna, zima) bedzie piekna ozdoba:) ogolnie pomysl ekstra. musze pokombinowac:P a slyszalam ze te kule b.latwo samemu sie wyplata... podobno:P nie probowalam, ale tez mnie korci, tylko materialu brak:P
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

Trafiłam na ten wątek szukając informacji o gloriozie, bo zamieram ja kupić, ale tu nie o tym, kule z wikliny sama zrobiłam i posadziłam kwiat jednoroczny, bo taki szybko rośnie, ale tej zimy zbiorę więcej wikliny i zrobię większą kulę właśnie na powojnika, taki mam plan :wit
Tak wyglądało na początku
Obrazek

a tak potem
Obrazek
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

Muszę powiedzieć że to wspaniały pomysł taka kula w ogrodzie , a nawet nie z wikliny , tylko drobnych innych gałązek by taką ozdobę zrobić , nie cudowna , dla mnie urocza ;:63
Awatar użytkownika
marenka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Powojnik jako wisząca kula ?

Post »

mimi 2008, co to za roślina, którą posadziłaś w tej wiklinowej kuli? to jakiś powojnik? ma ciekawy kolor liści
marzena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”