Odmiany o kwiatach czerwonych

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Myszko
mój Solidarność kwitł tak:
Obrazek

to jest kwitnienie z 2008 roku - później pochorował się, obcięłam go do ziemi i teraz startuje od zera.

A Kardynała mam młodziutkiego - sadzony latem i wtedy miał parę pączków które pokazały taką czerwień:

Obrazek
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

O rajciu! Cudne kwitnienia. "Kardynał' chyba miał więcej kwiatów niz liści :). A 'Solidarność' pięknie skomponowana i też bujnie kwitła jak na taka niwielką roślinkę. Brawo!
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Mariolu! Wstrzymaj się może z kupowaniem 'Westeplatte', bo mam wrażenie, że on się robi coraz bardziej podobny kolorystycznie do Solidarności i Kardynała...
Obrazek
Co prawda zdjęcie jak zwykle trochę przekłamuje kolory, bo w rzeczywistości kwiaty są nieco ciemniejsze, ale jednak nieuchronnie zaczyna wpadać w purpurę... :D :D
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dzięki Myszko za zdjęcie poglądowe czerwieni Westerplatte- jeszcze nie kupiłam. Chyba jest zbyt podobny do tych posiadanych już przeze mnie czerwieni.
pozdrawiam
Mariola
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

tonia pisze: żaden nie chce kłuć ostrzem rubinu. Pogodziłam się z tym. No, przynajmniej do kolejnego sezonu :) Ulga, że nie ja jedna mam takie zachcianki...
;:18
Bardzo chciałabym zobaczyć na żywo 'Rebeccę' (na razie u nas nieosiągalną). :)
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re:

Post »

myszek pisze:
tonia pisze: żaden nie chce kłuć ostrzem rubinu. Pogodziłam się z tym. No, przynajmniej do kolejnego sezonu :) Ulga, że nie ja jedna mam takie zachcianki...
;:18
Bardzo chciałabym zobaczyć na żywo 'Rebeccę' (na razie u nas nieosiągalną). :)
Własnie znalazłem posta na forum GardenWeb gdzie ktoś zachwyca się faktem, że "Rebecca" naprawdę jest czerwona - jak to się wyraził 'jasny świąteczny czerwony' :D

After reading about Rebecca on this forum, I had to buy it and see if it was really red. I ordered it from Joy Creek (I know buyorsell, but I sometimes have lousy service from the good ones too).
It surprised me with a bloom, and the bloom is bright Christmas red!!! really red. I'm doing the happy dance!

Dalej w tym wątku pojawiła się informacja, że są już dostępne sadzonki "Rebecca" w szkółkach w Niemczech - może wkrótce pojawią się i u nas ? ;)
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Jak tu już trafiłam to może ktoś powie mi jaki ja mam clematis? bo dostałam sadzonkę od starszej babci a ona nazw w ogóle nie zna

Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Być może jest to Ville de Lyon.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Zdjęcia powojnika 'Rebecca' od znajomej z Kanady, która pozwoliła mi zamieścić tutaj kilka przykładowych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(c) Little Bit O' This, Little Bit O' That's
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Jurkubardzo Ci dziękuję za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Czerwony clematis ?

Post »

lesioc pisze:Zdjęcia powojnika 'Rebecca' od znajomej z Kanady,
O tak, to musi być to! :uszy
Miejmy nadzieję, że ta odmiana wkrótce zawita i do nas.
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Witam, kupiłem na poczatku lipca clematis byl bardzo slaby ,lichy,po 2 miesiacach bardzo sie pozbierał , podlewałem go nawozem krowim ,ma teraz prawie 2m, koniec sierpnia a on ma paki i beda kwiaty?? zdjecie wkleje jak beda kwiaty,Pozdrawiam Obrazek
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Czerwony clematis ?

Post »

Witam na koniec wrzesnia kwiaty sie pojawily :D ,ładne Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”