Sadzenie powojników

Powojniki
ODPOWIEDZ
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Powojniki- uprawa

Post »

Spróbuj po posadzeniu podlać rośliny Previcurem lub Spinakerem, po 2 tygodniach Aliette w stężeniu jak do oprysku. W czasie wegetacji stosuj normalne opryski profilaktyczne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia ! Bolek
Awatar użytkownika
aga13
500p
500p
Posty: 589
Od: 11 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Dominika u mnie to samo :D
tylko ja teraz się zastanawiam jak ciachnąć bo w pierwszym roku np:Jan Paweł II osiągnął 2,5 - kwitł przepięknie i troszkę szkoda mi go przyciąć niziutko ale może warto??
to samo Multi Blue i inne
Pozdrowionka :)))
Awatar użytkownika
nero
50p
50p
Posty: 84
Od: 23 lip 2008, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Witam
Przeczytalem wyznaczone linki w tym wątku i tylko dla spokojności zadam jedno pytanie :
czy przycinając dwuletniego klematisa na wysokości 50-60 cm wyrządzielm mu dużą krzywdę :cry: ;:14
pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Wszystko zależy od tego , z jakiej grupy masz tego powojnika .

Chyba ,że nie wiesz jak nazywa się Twój powojnik i wtedy szukanie i wszelkie prace przy nim są utrudnione . Rośliny , co do których nie mamy pewności jak powinny być przycinane specjaliści radzą ciąć na wys. 100-150 cm, ale im młodsza i słabsza roślina tym tniemy niżej. Myślę ,że nic się nie stanie jeśli przyciąłeś do 50 cm. Najwyżej lepiej się rozkrzewi.
A może właśnie za wysoko przyciąłeś , jeśli masz np.tanguckiego , którego tnie się na wys.30cm. Za dużo niewiadomych . Najlepiej sam sprawdź na tej stronie o powojnikach.

powodzenia ! :wit
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
nero
50p
50p
Posty: 84
Od: 23 lip 2008, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Wielkie dzięki :heja
mam nadzieje że wyjdzie mu to na dobre :tan i obsypie się pięknymi kwiatami
bo w sumie po co mi trzy metrowy jak w zupeności wystarczą skromne dwa a konkretne :tan
pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

A o jakiej porze roku kwitł Twój powojnik? To by moglo wiele powiedzieć, czy cięcie było prawidłowe...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
nero
50p
50p
Posty: 84
Od: 23 lip 2008, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Praktycznie to cale lato
pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Ruszyły już Wasze Clematisy? Moje już tak, zauważyłam to gdy zdejmowałam z nich włókninę. Malutkie listki zaczynają wychodzić od korzenia i z dolnych partii łodygi. A roślinki mam młodziutkie ...
Awatar użytkownika
elanutka
50p
50p
Posty: 72
Od: 12 lip 2006, o 17:12
Lokalizacja: Mikolajki

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Moje jeszcze zastanawiają się , czy się obudzić. Na części są nabrzmiałe pączki , ale część wygląda po prostu na zasuszone badylki. Niemniej , myślę , ze w końcu i na zimnych Mazurach wszystkie powrócą do życia. Dwa ( Warszawska Nike i Syrena ) , które przechowałam w donicach przez zime w piwnicy musiałam przenieść na chłodną werandę , bo ruszyły ostro w górę i te mają już małe listki !
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Ja dziś swoje powojniki "podsypałam" nawozem wapniowym, wysypałam ich stópki białymi wapiennymi kamyczkami i posadziłam wokół Macierzanki. Mam zamiar jeszcze dosadzić jednoroczną Smagliczkę - koniecznie białą bo fantastycznie pachnie latem...! Moje niektóre też wyglądają jak badylki, ale u każdego z któregoś kącika wychodzi życie :)
due
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 31 mar 2009, o 11:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Moje też wyglądają jak badylki, ale jeden ma już dość pokaźne pączki.Za to mój Prezydent strasznie zmarniał przez zimę, co prawda zakupiłam go dopiero w tamtym roku więc nie był dorodny, ale miał kilka łodyżek od korzenia. W tym roku wszystkie się połamały i została tylko jedna łodyżka, która jest jakby postrzępiona przy samym dole, tak jakby trzymał się na nitkach, ale powyżej tego i tak są co prawda małe ale pączki liściowe. Co myślicie - uciąć ten badylek czy zostawić i zobaczyć co się będzie działo. Ale dziś świętujcie - życzę Wszystkim Wesołego Alleluja!
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

due pisze: została tylko jedna łodyżka, która jest jakby postrzępiona przy samym dole, tak jakby trzymał się na nitkach, ale powyżej tego i tak są co prawda małe ale pączki liściowe. Co myślicie - uciąć ten badylek czy zostawić i zobaczyć co się będzie działo.
Ja bym jeszcze zostawiła. Jeśli pęd jest żywy - będą pączki rosnąć. Jeśli martwy - i tak wypuści od korzenia odrosty (oczywiście jeśli korzenie przetrwały). Ewentualnie możesz trochę przyciąć od góry i sprawdzić, czy pęd jest zielony na przekroju. Jeśli zielony - znaczy żywy. Jeśli suchy - znaczy - ciąć można jeszcze niżej - aż zobaczysz zielone.

U mnie ruszyły i to mocno, wszystkie clemki, które były w ziemi ;:138 (niektóre mają już pokaźne listki).
Nie ruszyły te z donic :evil: . Ale jeszcze czekam z wyrokiem, bo choć pąków nabrzmiałych nie ma, to przy cięciu pędy są zielone... ;:169
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Powojniki ruszyły!!! :(

Post »

Myszo a w jaki sposób zimowałaś te w donicach?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”