Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelinaz
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2016, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie
Kontakt:

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

apw81 pisze:Bardzo proszę o poradę: czy clematisy dadzą radę w skrzynce z kratką(pergolą) o wymiarach:

WYMIARY PERGOLI:
WYSOKOŚĆ: 170 CM
SZEROKOŚĆ PERGOLI: 100 CM
WYMIARY DONICY:
WYSOKOŚĆ: 39 CM
SZEROKOŚĆ: 40 CM
DŁUGOŚĆ: 100CM

Skrzynki stałyby na tarasie zadaszonym, przy ścianie od strony wschodniej, aby pnącza zasłoniły troche pustych ścian, chciałam dwie skrzynki ustawione po dwóch stronach drzwi wejściowych...czy to dobry pomysł i jakie clematisy by się tu sprawdziły...? cały ten wejściowy taras ma ok.40 m2...elewacja ma kolor zgaszonej bieli/ecru...
Zobacz sobie tutaj spis clematisów, które z powodzeniem można uprawiać w donicach:
CLEMATISY W POJEMNIKACH NA BALKONACH I TARASACH
Musisz tylko dobrać odmianę do 2 m wysokości, bo w spisie są nawet te dorastające do 4 m.
Twoja skrzynka wystarczy, tylko trzeba ją zabezpieczać na zimę, aby korzenie nie zmarzły. U podnóży clematisów możesz posadzić byliny lub krzewinki, np. bodziszki.
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Waham się czy już podlać powojniki w donicach na balkonie. Ktoś coś doradzi?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Oczywiście ze możesz podlać:) To już naturalny moment kiedy zaczną się budzić. Moje gruntowe już się budzą, donicowe też.

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Moje powojniki na balkonie też już wszystkie podlane
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Dzięki. Podleję zatem.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Witam w nowym sezonie :wit
Mój powojnik Mr.President zadołowany wraz z doniczką na zimę i za kopczykowany,jakiś czas temu wyjąłem go.
I przyniosłem do mieszkania ,po paru dniach zaczął budzić się i teraz pięknie rośnie.
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
joopi333
50p
50p
Posty: 61
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Janek mocno go widzę ścinasz przed sezonem
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Moje balkonowe wszystkie startują od korzenia. Późno przyszła zima, za wcześnie wypuściły pąki a potem wszystko zmarzło. No cóż trochę dłużej poczekam na kwiaty.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Joopi nie ścinałem go w ogóle był mały w zeszłym sezonie go kupiłem,pierwszą zimę zimował.
Może gdy go okryłem kilka suchych gałązek się złamało,dziś zauważyłem już kilka pączków kwiatowych ;:138 ;:138
Stoi na balkonie zabudowanym od strony południowej w dzień ma bardzo dużo słonka ;:3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Patti
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 mar 2017, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Witam, kupilam 4 powojniki ktore chce do donicy wsadzic, ale jakie podloze bedzie najlepsze? Czytalam gdzies ze torf wysoki plus kora sosnowa, pozniej na forum czytalam ze torf wysusza sie na wiory... Ziemi do powojnikow nie moge dostac :/ Pomozcie - w jakim podlozu roznie najlepiej?
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Ja wsadziłem akurat do normalnej ze sklepu uniwersalną np.do kwiatów balkonowych itp. i rośnie.
A sadziłem go w zeszłym sezonie.
Teraz widać na zdjęciu że ziemia słaba ale był zadołowany i wpadło troszkę ziemi z ogrodu.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Patti
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 mar 2017, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

A doniczki jaka ziemie, zeby bylo powojnikowi dobrze? :)
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Patti ja sadzę swoje powojniki do dużych donic 10-15 litrów, daję uniwersalną -żyzną glebę (sterluks) i dołuję donicę albo wiadro do gleby.Mam nornice i podżerają korzenie roślinom , dlatego sadzę w donicach. Kora przykrywa ziemię po wierzchu
Jeśli nie możesz zadołować to po prostu duża donica musi być nawet i 20 litrów-głęboka.
Pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”