SEZON od 2009 - nasze rhododendrony cz.1

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Rhododendrony cz.III

Post »

Z tym zakwaszaniem to bym uważała... Zwykle zakwaszacze do borówek zawierają siarczan amonu a przy pH zbliżonym do neutralnego, ten związek powoduje zasolenie zamiast zakwaszenia... Sprawdzaj pH gleby za każdym razem - no i koniecznie zajrzyj do wątku o zakwaszaniu gleby.
Z cięciem bym się jeszcze wstrzymała, zapowiadają powrót zimy :(
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Re: Rhododendrony cz.III

Post »

Witam Wszystkich Forumowiczów,
wiosna za pasem, a ja w tamtym roku wzbogaciłam się o nowe rabatki :tan cieniste stety niestety :heja planuję więc wrzosowate, w związku z tym mam pytanie, gdzie zaopatrujecie się w swoje RH (jestem z lubelskiego), może macie namiary na jakąś sprawdzoną szkółkę wysyłkową, bo na allegro nie chcę ryzykować , dziękuję za podpowiedź ;:196
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Rhododendrony Eweliny cz.III

Post »

Dziekuje Rozeta,za rady,troche liscie sa pokrecone po zimie bylo duzo sniegu u mnie i mrozno, niczym nie zabezpieczylem na zime,chodziłem tylko i snieg z nich zrzucałem ,bo sie uginały pod ciezarem w sumie mam 4 szt , Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Rhododendrony Eweliny cz.III

Post »

Moje są u mnie 14 lat , sadzone do zwykłej ziemi ,stok południowy , teraz drzewa trochę urosły więc po bokach jest trochę cienia , jak jest suche lato to ziemia twarda jak kamień ,azalia ma przeważnie mączniaka więc muszę opryskać ,azalia japońska bezproblemowa a różanecznik ma na gałązkach szare porosty , azalia pontyjska zresztą też to bielę wapnem i zanikają , różanecznik jest podsypany korą no i sypię na wiosnę odpowiedni nawóz , na drugim zdjęciu młodziutka , sadzona w lutym ubiegłego roku , też bez dodatków ,tylko kora . Nie mówię ,że nie pryskam ,bo jak już trzeba , dostałam np. kilka dni temu różanecznik i go opryskałam bo od dołu marnie wyglądał , liści kilka oberwałam ,ale nie opryskuję profilaktycznie 5 razy w sezonie zdrowych roślin ,szkoda też kasy .
Beata :wit

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony Eweliny cz.III

Post »

Rododendron jest zjadany przez opuchlaki - albo u Ciebie albo tam gdzie był poprzednio
liście to frajer - estetyka tylko, zawsze możesz nożyczkami wycinanki zrobić ( żart ) ale co zrobisz jak larwy buszują w korzeniach ?? jeszcze nie ale się ociepli.
Poważnie to pewnie był jeden opuchlak wkurzony bo truskawki się skończyły ale miej to na uwadze.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Rhododendrony Eweliny cz.III

Post »

Opuchlaki są prawie wszędzie ,u Ciebie nie ma , ja swoje zbieram , również do latarki , zjadają nie tylko różaneczniki , a może dać zdjęcie w powiększeniu ?
Beata :wit

Asprokol , chyba jesteś lekarzem , albo lubisz lekarstwa , skąd wiesz ,że mam truskawki ?
Ty jesteś anonimowy w przeciwieństwie do mnie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony Eweliny cz.III

Post »

Oczywiście kilka chwyciłem ale pewnie przybyły z jakieś szkółki. Poważnie to stosuje pułapki lepowe - pierścień wokół krzaka na wypadek opuchlaka ( łapią się osy pszczoły komary ale przez ostatnie 3 lata opuchlaków nie zauważyłem ) . Oglądam krzewy i od dawna nie stwierdziłem że w pobliżu się kręcą, jedyny szkodnik to golden który potrafi sprintem przebić się przez największy gąszcz.
Opuchlaki są prawie wszędzie ale "prawie" robi tą różnicę. Opuchlaki uwielbiają truskawki i tam gdzie truskawki tam opuchlaki. Ja nie mam drzew krzewów krzaczków owocowych ani warzyw.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Rhododendrony Eweliny cz.III

Post »

Ja też nie mam truskawek .
Beata :wit
Awatar użytkownika
Jerzewicz
200p
200p
Posty: 268
Od: 3 sty 2011, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Azalie - krok po kroku

Post »

Bardzo lubię azalie no i mam kilka odmian w tym roku wszystkie zakwitły:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”