czy zdejmować juz okrycia z krzewów?

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Zablokowany
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

czy zdejmować juz okrycia z krzewów?

Post »

Mam zabezpieczone rododendrony, magnolie, i wiele innych krzewów i drzew. Pączki juz puszczają i nie wiem czy zdejmować zabezpieczenia. Jutro ma być przymrozek :(
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: czy zdejmować juz okrycia z krzewów?

Post »

Różaneczników nigdy nie okrywałam na całą zimę ,trzy lata temu jak było -32 to zarzuciłam koc ,tej zimy miałam okryte kloniki palmowe bo były sadzone pod koniec grudnia ale jak w dzień było w plusie to wszystko odkryłam. Chyba nie za dobrze dla roślin jak w dzień jest ciepło a one okryte .Mam jedną magnolię i 3 lata temu mróz uszkodził korę na pniu , co roku widzę , że przemarzają pąki kwiatowe . Według mnie odkryj wszystko i tylko w razie większego mrozu -5 okryj koronę na magnolii , różaneczniki sobie poradzą . Dla roślin często mróz nie jest tak groźny jak mrożny wiatr i wtedy jest o wiele gorzej .
Beata :wit
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: czy zdejmować juz okrycia z krzewów?

Post »

Odkrywać juz mozna
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: czy zdejmować juz okrycia z krzewów?

Post »

A róże w donicach i inne tarasowe rośliny?
Witam . Na pewno w wątku tematycznym , dotyczącym pytania np. "Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady" odpowiedzą na te pytania znacznie szybciej . Tu jest tylko wszystko dotyczące różaneczników , azalii i innych kwasolubnych . Pozdrawiam GERTRUDA ;)
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Rhododendrony i azalie”