Zapach kwiatów rododendronów

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Zapach kwiatów rododendronów

Post »

Moja najjaśniejsza uparła się na rododendrony. Czy może mi ktoś przybliżyć temat zapachu kwiatów? Biały rododendron u siostry nie ma żadnego. To samo czerwony u znajomej. Jednakże w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie są pachnące różaneczniki, nawet ładnie pachnące. No! Z wyjątkiem jednej kępy żółtych...Ich woń uradowała by tylko sępa ścierwojada! Fuj!
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapach kwiatów rododendronów

Post »

Mi pachną te wielkokwiatowe jakby liliami tak mocno a te żółte to jakoś padlina ;:124
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zapach kwiatów rododendronów

Post »

Polecam ten wątek do przeczytania :arrow: Pachnące azalie :uszy
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zapach kwiatów rododendronów

Post »

dziad_Jag pisze:Moja najjaśniejsza uparła się na rododendrony. Czy może mi ktoś przybliżyć temat zapachu kwiatów? Biały rododendron u siostry nie ma żadnego. To samo czerwony u znajomej. Jednakże w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie są pachnące różaneczniki, nawet ładnie pachnące. No! Z wyjątkiem jednej kępy żółtych...Ich woń uradowała by tylko sępa ścierwojada! Fuj!
Mam ok.10 różnych i żaden nie pachnie, azali jest ok.15 i wszystkie pięknie pachną.Zapachem przebijają je tylko lilie orientalne, trąbkowe i ich mieszańce orienpety.
Pozdrawiam ! Bolek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Zapach kwiatów rododendronów

Post »

Dziękuję za zainteresowanie tematem. :D Jak widać trudny wybór! Rododendrony (te zimozielone) ładne, ale nie pachną. :cry: Za to azalie pachną, ale poza sezonem kwitnienia wyglądają jakoś tak krzakowato i byle jak. No cóż! Niech najjaśniejsza decyduje!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”