Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
olga28
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii

Post »

Witajcie:)

Chciała bym was zapytać o opinie dotyczące nawozu w płynie do rododendronów i azalii firmy Biopon. W zasadzie w tym roku tworze swój pierwszy całkiem prywatny ogród:) O roślinach, krzewach i drzewkach już nieco wiem, przynajmniej w podstawie (wiadomo że w praktyce lepiej się podszkole). Posadziłam kilka rododendronów w tym roku i chciała bym je troszkę odżywić. W sumie wyglądają cudownie i nie wiem czy im potrzeba nawozu dlatego też jestem tutaj i chciała bym posłuchać osób które hodują rododendrony i azalie. Jaki nawóz jest najlepszy i czy ten bipon się do czegoś nadaje?? Ewentualnie o jakiej porze roku najlepiej nawozić te ślicznotki.

Pozdrawiam
Olga
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii

Post »

Najważniejsze jest dobre dobranie stanowiska oraz przygotowanie podłoża. Jeśli rośliny zostały zasadzone w podłożu rodzimym wymieszanym z kwaśnym torfem to nie polecam nic robić poza podlewaniem w tym sezonie. Pozwól aby w tym roku rozwinęły korzenie w poszukiwaniu składników pokarmowych. Biopon i inne nawozy w płynie dobre są jako nawozy interwencyjne. Lecz do nawożenia roślin na rabatach polecam nawozy granulowane: siarczan amonu jako azotowy nawóz zakwaszający glebę w połączeniu z nawozem YARA MILA COMPLEX, który możemy stosować jako uniwersalny nawóz w ogrodzie jak azofoska. Ewentualnie można dla ułatwienia stosować nawóz granulowany posiadający w składzie azot w postaci siarczanu amonu. Popularne nawozy dla roślin występujących na stanowiskach kwaśnych.
Pozdrawiam
olga28
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii

Post »

Dziękuję za rade, na pewno skorzystam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”