Różaneczniki, azalie, wrzosy - gdzie kupić?

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Witam
na wiosnę planuję załozyć rabatę z azaliami i rododendronami.
Mam takie pytanie,z racji ze nie są to tanie rosliny,na allegro znalazłam półtoraroczne sadzonki po 10zł to link http://allegro.pl/rhododendron-calsap-r ... 46434.html
za ile lat one mogą zakwitnąć?bo jeśli długo trzeba czekać to wole kupić droższe
Pozdrawiam Iwona
Pozdrawiam Iwona
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Iwonko, 10 zł za taką młodą azalię to jest moim zdaniem bardzo drogo. Ja w mojej szkółce kupuję trzy, czteroletnie azalki normalnie po 12 zł, a na jesiennej wyprzedaży w październiku kupowałam po 9 zł. Rododendrony u mnie to kwestia do 20 zł. Poszukaj dobrej, w miarę taniej szkółki i nie ryzykuj z all bo tam nigdy nie wiadomo na co trafisz. Poza tym zgadzam się z Moniką, że to akurat takie rośliny, które wręcz trzeba zobaczyć na żywo i ocenić ich stan. Powodzenia w uprawie :D
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Bogusiu bardzo dziękuję,moze uda mi się cos kupić taniej,poczekam do wiosny :D
ja bym chciała najlepiej kwitnące :wink:
Pozdrawiam Iwona
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Jak chcesz kwitnące to w maju ruszaj do szkółek, będzie ich zatrzęsienie :wink: Ja raczej nie kupuję kwitnących bo już się parę razy złapałam na tym, że jak kwitły to owszem piękne, a później się okazywało, że kupiłam drapaki ;:223 Pozdr
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Bo drapaki wypędzone nawozami , żeby zakwitły i cieszyły oczy klienta :lol: też dałem się nabrać i ocyganić.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

wiosną to kupujesz oczami :D
Najlepiej kupować późnym latem, oczywiście najlepiej przecenione. Późnym latem z tego powodu, że najczęściej trzeba pomajstrować przy korzeniach, a wtedy musi być czas na ukorzenienie się do zimy. No i bez kwiatów wszystko widać - pokrój, ew chróbska itp
Na początek to zrób sobie listę odmian, namawiam na te żelazne co nie padną po pierwszej zimie od mrozu :wit
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Hmm liste odmian?no ja myślałąm brac to co będzie dostępne :oops: bo wątpię,żeby u mnie był jakiś większy wybór,no może w majstrze będzie coś więcej.
Moja szwagierka w ubiegłym roku kupiła przekwitniete rododendrony,ja bym chciała coś zasadzić na wiosnę.
Wcześniej myślałam,żeby kupić na allegro,niektóre takie piekne mają kolorki :wink:
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Na alegro to znajdziesz kwiaty we wszystkich kolorach :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
herbata68
100p
100p
Posty: 131
Od: 19 lip 2008, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Syców

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Hej ! Widzę , że wątek się ożywił a ja akurat do niego nie zaglądałem .
IWCIA - powiem tak - rabatę zakładałem prawie trzy lata - efekty jak widać są ! Radzę więc zacząć od doboru odmian ( wielkość,kolorystyka ) ,a potem uparcie dążyć do realizacji tego co sobie założyłaś .
Jeździłem po swoje rododendrony i azalie nawet do kilkuset kilometrów . Kupowałem w szkółkach , które teoretycznie nie sprzedawały w detalu (ale po tym jak właściciele orientowali się , że się naprawdę " nagrzałem " na daną odmianę - nigdy nie odmawiali ,wręcz wyszukiwali najlepsze krzaki - żadna roślina mi jeszcze nie wypadła -odpukać !!! ) i teraz mam to , co naprawdę chciałem . W 2011 r. uzupełniłem ostatnie miejsce jakie mi zostało na rh - jest to "Hachmans Charmant" i w tym roku pierwszy raz zakwitnie kwiatami wyhodowanymi u mnie . I o to w tym wszytkim chodzi . Pozdrawiam .( popatrz tu : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=14 - w tym roku wiele się u mnie zmieniło -dlatego nie ma zdjęć - ale zapraszam na wiosnę do odwiedzenia tego wątku ) .
"Lepiej kijek pocienkować , niż go potem pogrubasić" . Pozdrawiam . ARAS .
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Witam
wczoraj udało mi się kupić piękną azalię Feuerwerk i rododendrona w przystępnych cenach i duże rosliny.Jak tylko się ociepli posadzę do ogrodu. :wit
Pozdrawiam Iwona
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

iwka2 - super!!!
pochwal się w takim razie gdzie kupowałaś i za ile?
najlepiej pokaz zdjęcia :D
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Krok po kroku - azalie

Post »

Ankos7 pisze:iwka2 - super!!!
pochwal się w takim razie gdzie kupowałaś i za ile?
najlepiej pokaz zdjęcia :D
Obie rośliny kupiłam w Auschmanie w Rzeszowie i są w 5l doniczkach,Azalia feuerwerk za 24zł a rododendron za 19zł,jutro wkleję zdjecie roślin :wit
Pozdrawiam Iwona
kachat
200p
200p
Posty: 411
Od: 13 cze 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Różaneczniki, azalie, wrzosy - gdzie kupić?

Post »

Szukam sprawdzonego, godnego polecenia miejsca, gdzie znajdę wrzosy:
- dobrej jakości
- w dobrej cenie (poniżej 5zł za sztukę)

Chcę kupić ok. 100-150 sztuk, ale to zależy w sumie od ceny... Powiedzmy, że mam jakieś 300zł budżetu wrzosowego :)

Najlepiej w internecie albo w Warszawie (tu mieszkam) lub Augustowie (tam mam działkę) czy gdzieś na trasie Warszawa - Augustów (Łomża, Ostrów Mazowiecka, Grajewo, ewentualnie Białystok). Nie mogę daleko z trasy zjechać, max kilka kilometrów - nie moje auto ;)

I druga sprawa: Może ktoś z Warszawy się wybiera do szkółki Wolskiego..? Chętnie bym złożyła zamówienie na jakieś 100-150 wrzosów, i oczywiście bym się odwdzięczyła za pomoc i dostarczenie roślinek w moje okolice :D

I ostatnie pytanie - czy do dość surowego klimatu, jaki panuje na suwalszczyźnie, gdzie mam działkę, będą się nadawały wrzosy kupione gdziekolwiek, czy lepiej kupować te wyhodowane w tamtym rejonie..?

Edit: znalazłam stronę wrzosik.pl, sprzedają też na alle.. - czy ktoś może miał jakieś doświadczenia z tą firmą..?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”