Rododendron po zimie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
izetta
50p
50p
Posty: 78
Od: 22 mar 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mosina

rododendron bez liści

Post »

Mam pytanie czy on jeszcze "obije". Miałam n a wybiegu u kurek 3 rododendrony. niby trujące i nic ich nie je. moje zwariowane kury "zeżarły" jednak im liście. Kury nadal żyją a rododendronom brak liści. Jedn największy to ma kilka na czubku, ale dwa małe same gałęzie. Czy jeszcze odżyją? Przesadziłam je winne miejsce w tamten weekend. Pod betonowy mur, pomiędzy krzakami żywopłotu.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rododendron po zimie

Post »

Agaszak - jakie piękne okazy ;:138
Mój też dzielnie przetrzymał zimę i miewa się dobrze.

Obrazek

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
agaszak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 maja 2012, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rododendron po zimie

Post »

Dzięki Asta ;:168
Twoje też wyglądają świetnie i ile pąków ;:333

W zeszłym roku - znalazłam na forum wątek o obrywaniu pąków w celu zwiększenia ilości kwiatów. Oberwałam próbnie jedną gałązkę z tego największego i powiem Wam że się udało ;:138 Zamiast jednego kwiatowego pąka są 3 ;:138 . W tym roku zrobię powtórkę już na całym krzaczku :)
Awatar użytkownika
marika2006
200p
200p
Posty: 278
Od: 24 kwie 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sanok/Podkarpacie
Kontakt:

Rh uszkodzony po zimie?

Post »

Mam straszny problem z moim rhododendronem, posadziłam go wiosną w zeszłym roku. Nie widziałam jeszcze jego kwiatów. Na jesień wydawało się że pąki zawiązały się prawidłowo. Osłoniłam go na zimę gałązkami iglastymi. Przyszła pora kwitnięcia, a mój rh wygląda tak:

Obrazek

I teraz nie wiem czy zmarzł, czy jest chory. Co robić ?
Pozdrawiam cieplutko i kolorowo :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55916" onclick="window.open(this.href);return false;
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rh po zimie?

Post »

Cześć
Mój nn po zimie też mnie zaniepokoił. Ma lekko opadnięte liście i wyglądają podobnie do twoich. Sadziłam go w tamtym roku w ziemię do rododendronów, rośnie w miejscu częściowo zacienionym ( słońce z rana). Pierwsze co zrobiłam po przeczytaniu forum to zmierzyłam pH gleby..i okazało się, że pH gleby się zmieniło i jest za wysokie.
Poczekaj na rady kogoś bardziej doświadczonego..ale w międzyczasie może sprawdź czy krzaczek nie ma za sucho, czy ma odpowiednie pH gleby.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rododendron po zimie

Post »

Jak powiadasz z tym obrywaniem pąków? Możesz link podesłać?
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
agaszak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 maja 2012, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rododendron po zimie

Post »

Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rododendron po zimie

Post »

A co zrobić, gdy śnieg złamał jedna gałązkę małego rh, ale tak nie do końca, tzn, część drewna nadal transoptuje soki, bo gałązka żyje i wygląda dobrze? Wyciąc i posmarowac maścią czy jakoś "skleić" to nadłamanie, skoro żyje?
Bea
Awatar użytkownika
zygmor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 510
Od: 27 wrz 2005, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z kniei
Kontakt:

Re: Rh po zimie?

Post »

marika2006,
Obciąć co suche
Nie wróżę dobrze temu krzaczkowi, kwasowość podłoża to ważne, ale tu widać uszkodzenia mrozowe.
Najlepiej przykryć białą włókniną i lać wodę na liście i pod spód i to kilka razy dziennie.
Warto spróbować

Co do tych opuszczonych liści to też może być fytoftoroza.
Bez fotki ani rusz...
Pozdrawiam, zygmor
--------------------------------
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rh uszkodzony po zimie?

Post »

Marika,

3 - 4 lata temu też mi się przytrafiła taka sytuacja... obcinałam po kawałku aż do żywego.... niewiele co zostało. Mogłam ciäć lub wyrzucić. Odbił. Aktualnie ma się dobrze. Ma nawet więcej pędöw niż na poczätku. Tej wiosny nawet spodziewam się 2öch kwiatöw....
Pozdrawiam
Olenka
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rododendron po zimie

Post »

Chciałbym zapytać jakim nawozem najlepiej podsypać rododendrony po zimie? Czy oprócz nawożenia konieczne jest przeprowadzenie jakiś innych zabiegów?
Pozdrawiam
Adam
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Rododendron po zimie

Post »

Ja podsypuje taka odżywką w granulkach i obficie podlewam powtarza sie jeszcze ten zabieg potem wszystko jest napisane na tyle opakowania, a dodatkowo moża dolistnie mikroelemonty ja np. mam chorego rh wiec go potraktuje niebawem żelazem z innymi składnikami, a tak to mysle że wszystkie roślinki nei tylko rh na początku potrzebują azotu.
Pozdrawiam :wit
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rododendron po zimie

Post »

Witam.moje rododendroki po zimie wygladały fajnie , mają dużo zawiązanych pąków i nawet zaczynają kwitnąć ale na liściach pokazały się czarne plamy z czego to może być i jak im pomóc??podsypałam już nawozem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”