Proszę o pomoc dla wrzosów i azalii...

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Ciotka Agi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 cze 2008, o 11:25

Proszę o pomoc dla wrzosów i azalii...

Post »

Obrazek

1. To jest wrzos z problemem /?/

Obrazek

2. A to ten sam gatunek wrzosa "normalny". Oba zdjęcia zrobione są z tej samej odległości, więc widać jak wzrost pierwszego jest zahamowany. Zdjęcia były robione 3 tygodnie temu, teraz róznica we wzroście jest znacznie większa.

Obrazek

3. Tutaj na innym gatunku wrzosa żółknięcie pojawiło się dopiero kilka dni temu, do tego czasu wrzos rósł bardzo ładnie.

Obrazek

4. A tu jeszcze inny egzemplarz tego samego gatunku co na zdjęciu 3.
Dzwoniłam do szkółki z której kupilam te wrzosy w ubieglym roku i pan mi powiedział żeby wszystkie wrzosy spryskać Topsinem 2%, co tez dwukrotnie zrobiłam. Niestety nie widzę rezultatów a wrzosy 3 i 4 zażółciły się jeszcze mocniej. Wrzosy ze zdjęć 1 i 2 nie drgnęły po tych opryskach, ale też nie są w gorszej formie, igiełki nie opadają, są miękkie. Tyle że nie rosną. problem u nich wystąpił zaraz na wiosnę.
Proszę o radę, co robić. Mam tych wrzosów dużo i gdyby ... Nawet nie chcę mysleć :(

Obrazek

A tu azalia, też z ubiegłego roku. Te plamy na liściach mnie niepokoją. Mam jeszcze kilka azalii i azalie japońskie, ale tylko ten egzemplarz ma takie plamy. proszę również o radę w sprawie tej azalii.
Ciotka Agi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 cze 2008, o 11:25

Re: Proszę o pomoc dla wrzosów i azalii...

Post »

Proszę o odpowiedź, może ktoś wie, co im dolega albo przynajmniej przypuszcza?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Proszę o pomoc dla wrzosów i azalii...

Post »

Dałaś sobie radę?
Azalia miała chorobę grzybową http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... A#p2303291 , a wrzosy prawdopodobnie?? za mało azotu, może też innych składników, kora bardzo 'podbiera' azot roślinom
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”