Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Awatar użytkownika
papryczka07
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 kwie 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Wygląda strasznie przyznam.
myślę że trzeba by było uciąć ją przy samym dole te łodygi wsadzić do nowej ziemi ale też zanurzyć je w ukorzeniaczu i do nowej ziemi i później no czekać co będzie dalej.
na tym drugiem zdjęciu niech będą takie jak teraz są bo jak takie zieloniutkie jest to wygląda to dobrze. tylko dać nawóz i czekać na efekty i przede wszystkim w ciepło i wilgotno.;)
Bądź cierpliwy.
Nigdy się nie poddawaj.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Gdy nie będziesz - podlewać , zmieniać ziemi, ucinać gałązek to może mieć szansę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Nie będę. Będę obserwować. Jak się coś wyjaśni, to napiszę. Aga
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Zima, nudno, ciemno. Tak więc jest chwil aby napisać coś zgodnie z tytułem wątku, a może komuś się przyda. RH z Biedronki kupiłem dwukrotnie: w 2016 3 szt, w 2017 11 szt. Żałuje trochę że za pierwszym razem nie kupiłem więcej, ponieważ dostawa z 2016 była chyba ciekawsza, i pewniejsza co do odmian. Nie jestem pewien na 100% ale w 2016r krzewy były od Ciepłuchy, a w 2017 nie wiem, ale raczej na pewno nie od Niego. Pierwszy zakup to 3 krzewy: Hagga, Helsinki, Cuningham's White. Są to na 99% krzewy zgodne z opisem. W 2017r pomyłek chyba jest więcej, bo na pewno (poza Grandiflorum, kupiłem po 2 krzewy z odmiany) Caracactus jest w 2 wydaniach (widać to po różnych liściach), a Roseum Elegants nie jestem pewien. Ceny są satysfakcjonujące, ponieważ 20 zł w jednym i drugim przypadku to nie dużo, a i dostępność w sklepie spora, z racji ilości Biedronek w okolicy. Niestety w 2017 wybór odmian był mniejszy (objechałem jakieś 15 sklepów w okolicy bliższej i dalszej) liczywszy na to, że w odleglejszych lokacjach będą inne partie towaru.


Obrazek
Hagga 2017

Obrazek
Cuningham's White 2017

Obrazek
Helsinki 2017

Wszystkie 3 posadzone w jednym szerszym dołku w odległości ok 0,8m od siebie. Niestety już widzę że za ciasno trochę, zwłaszcza CW się dość mocno "rozpycha".
Powstaje więc pytanie: czy skusze się już 2 miesiące na ofertę Biedronki ?. Nie wiem, ale na pewno popatrzę co mają, zwłaszcza że w szkółce niedaleko mnie RH w tamtym roku były po 18zł. Trzeba się też spieszyć, bo krzewy w sklepie szybko tracą wigor, obsługa i transport nie wychodzi im na dobre.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Masz super kolekcje okazów :) Ja, po średnio udanych zakupach z Carefoura, trochę zraziłam się do kupowania roślin ogrodowych w markecie. Jak mam gdzieś niedaleko szkółkę to jadę do szkółki, bo wydaje mi się, że jak rośliny są przenoszone z marketu do ogrodu/domu to doznają szoka :D
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

No cóż "fachowcy" z marketów potrafią zadbać aby krzew poznał co to ekstrema. Problemem jest że na ogół nie widzą że albo ma za sucho albo jest topiony.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Efkakam w szkółkach tez szału nie ma, jeszcze zależy jakich. Jeżeli są jakieś specjalistyczne to wiedzą co robić. Dlatego rodki dobrze jest kupować teraz na wiosnę, zaraz po dostawie. Raz że potem może być mały wybór, dwa lanie wody z kranu na dłuższa metę im bardzo nie służy. W marketach czy takiej biedrze przecież nikt się nie zastanawia po co to i na co, a poza tym obsługa ma 500 innych rzeczy ważniejszych do roboty. To co kupiłem w biedrze, było zawsze w miarę po dostawie. Sama dostawa też może trwać trochę, krzak będzie podsuszony, dlatego najlepiej iść i kupić od razu. Zbliża się 15 marca, w tamtym roku o tej porze w ofercie biedry były rododendrony :).
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W sumie racja. Dzięki za cynk. Będę obserwować ofertę biedry, może faktycznie trafię na coś w dobrym stanie. Mam ochotę w tym roku posadzić właśnie jakiegoś rododendrona (nawet takiego najzwyczajniejszego, bo i tak to będzie mój pierwszy :D )
Myślę też, że znalazłam dla niego dobre miejsce: zacisze przy prawie 2-metrowym żywopłocie, pod świerkiem, w miejscu gdzie teraz stoi kompostownik, który zostanie przeniesiony parę metrów dalej :D
Ollka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 mar 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodnia Małopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W Le... Mer... jest dostawa rododendronów od Ciepłuchy. Z tych po 29,95 zł (25-30 cm) są 4 odmiany: Haaga, Helsinki University, Calsap, Nova Zembla. Są jeszcze malutkie po 13,50 zł i królewskie po 39,00 zł.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Wow! Dzięki za cynk, a myślałam dzisiaj, kiedy będzie dostawa rodków w jakimś markecie :) Mam już przygotowaną dla nich ziemię i nawóz. Teraz tylko kupować i czekać na wiosnę :)
Ollka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 mar 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodnia Małopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Byłam wczoraj sprawdzić Biedronkę i tam póki co nic nie ma.
Co do azalii ogrodowych to w LM jest ich całkiem sporo, stoją zaraz koło rododendronów :wink: Nie mam zdjęcia, cena to coś poniżej 30 zł. Dla siebie kupiłam rododendrona Helsinki University, było w czym przebierać ;:oj Teraz poczekam około 2 tygodnie i do ziemi :wink:
Pozdrawiam, Ola
Roman72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 mar 2018, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Mam wrażenie, że jak coś trafia na kosze do Biedronki to najpierw jest DOKŁADNIE przegrzebane... Szczerze, nigdy nie trafiłem NIC na co polowałem.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Ciekawi mnie taka jedna rzecz. Czy mogę na zimę pod rododendronem robić kopczyki z kwaśnego torfu, zamiast okrywać ziemię korą lub czymś innym? Usypanie górki torfu wydaje mi się praktyczniejsze :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”