Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Bez przesady, Aquaforta pisze o rododendronach, a nie azaliach indyjskich. W Supermarktach rośliny z zasady są przesuszone a nie zalane. Przesuszonej roślinie dobrze zrobi zanurzenie bryły korzeniowej na 0,5 czy 1 h. Roślina na pewno w tym czasie się nie utopi a jej kondycja znacznie się poprawi. Rośliny z gołym korzeniem np. róże, moczę nawet 1 dzień jeśli są przeschnięte. Dodatkowo wrzosowatym, bez wcześniejszego namoczenia trudno rozluźnić bryłę korzeniową.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Dzięki Parrocja :) Też tak uważam- rośliny odżyły i mają się dobrze. Po przeczytaniu kilku wpisów asprokol wiem jedno- nie ma sensu na nie reagować, za dużo złośliwości i zadufania w sobie.
Strasznie żal mi marketowych roślin, gdybym mogła, to społecznie popodlewałabym je wszystkie :lol:

Pozdrawiam :wit
Gosia
Pozdrawiam
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Moje azalie potraciły już wszystkie liście. Pościnałam im lekko czubki sekatorem, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam ;:218 jedna zaczyna wypuszczać dwa małe liście na łodydze, co zrobić aby wypuściły nowe liście i ponownie zakwitły? Przesadzone są z całą bryłą korzeniową do doniczki z ziemią do paprotek, zamierzam ich także wkrótce przestawić na parapet południowy.
Awatar użytkownika
newstyle03x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 mar 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Azalia opadanie liści

Post »

Hej!
Moja azalia zrzuca liście, które wyglądają tak jak na zdjęciach, czy ktoś może mi pomóc radą co mam zrobić?
Z góry dzięki! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W domu ma za ciepło.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Niedzielny zakup z Biedrony.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Ktoś może widział rododendrony z Aldi za 11zł? Co za zwierz to?
Bo jak jesienią pojechałam po "skrzynkę cebulowych" to rozdźwięk między oczekiwaniami a rzeczywistością mocno mną wstrząsnął :;230
Ale i tak kupiłam ... nałóg, nie da się ukryć
Pozdrawiam
Magda
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W mojej Biedronce dziś były rododendrony po 19.99. Niestety wcześniej nie było informacji o tym że Rh będą w sprzedaży, więc jak wybrałam się do Biedrony o 13 to z trzech półek zostały tylko trzy sztuki, niezbyt wyględne.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Trzeba czuwać :D. U mnie jeszcze tego sporo, nie wiem jak w innych regionach kraju, ale w tych biedrach które odwiedziłem były: Boule de Neige, Cheer, R.Elegants, Grandiflorum, Caractacus, Cuningham's White, Nova Zembla, C.Album. Ciekaw co to za wynalazki te dwa pierwsze.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Te trzy sztuki w mojej Biedronce były nie opisane odmianowo, była tylko informacja o kolorze.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Może jeszcze ktoś się podzieli informacjami ?.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W piątek byłam w mojej Biedronce i widziałam że dowieźli rododendrony, tym razem opisane odmianami. Dziś zerknęłam ale są chyba tylko trzy odmiany, Nova Zembla, Catawbiense Grandiflorum, Cunninghams White.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

To szału z odmianami nie ma. Szkoda, bo za 20 zł to naprawdę jest się po co ruszyć. Co prawda mam szkółkę po 18, ale tam nie ma żelaznych odmian, tylko jakieś cuda.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”