Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55  
Autor Wiadomość
MoniaK
 Tytuł: Re: Wrzosowisko
PostNapisane: 20 mar 2015, o 23:01 
200p
200p

---
Dzięki za porady - w takim razie przytnę je i dam im jeszcze szansę. Może jednak będą chciały bardzo żyć :lol:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

aniawoj
PostNapisane: 22 mar 2015, o 10:59 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Ja raczej martwiłabym się ich wsadzeniem. Czy one są w zwykłej ziemi wsadzone? Czy nie masz czasem u siebie podłoża gliniastego?

MoniaK
PostNapisane: 22 mar 2015, o 18:09 
200p
200p

---
No właśnie aniawoj one są w tej zwykłej zasadowej ziemi. Gdyby przeżyły to przesadzę je i zmienię podłoże, ale właśnie, najpierw trzeba poczekać aż ożyją :wink: . Teraz na wiosnę na fotce tak się wydaje że to podłoże gliniaste bo jest mokro i jeszcze nie przeschło, ale potem aż do mokrej jesieni jest sucho jak pieprz.

weduta
PostNapisane: 22 mar 2015, o 19:42 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Proszę o radę
Moje posadzone w zeszłym roku w czerwcu wrzosy wyglądają nawet gorzej niż na zdjęciach MoniaK....
Miały wymienioną ziemię bo u mnie niestety jest glina, obsypane korą, sadzonki od producenta
Pewnie zawiniłam ja bo je dość mocno zraszałam a później przyszły deszcze i dopiero wtedy okazało się że potrzebny jest drenaż bo niestety w części po prostu stała woda...... mało tego nie miałam jeszcze ogrodzenia i wszystkie możliwe psy sąsiadów w miejscu przyszłego wrzosowiska zrobiły sobie toaletę :evil:
Zgodnie z waszymi zaleceniami które wyczytałam na forum chciałam je wszystkie (a raczej to co z nich zostało) ściąć na jeżyka w nadziejii. że się odbudują. Niestety część z nich została mi w ręce po prostu w ręce całkowicie się wyłamała.....
Czy jest szansa że odbiją ? (trochę złudne pytanie myślę) Na części jest po kilka zielonych gałązek może chociaż one skoro dotrwały do tej pory....
Poradzcie coś proszę

Saskja
PostNapisane: 22 mar 2015, o 21:26 
200p
200p

---
Ja już kiedyś widziałam wrzosy, które wyglądały na martwe, a odbiły. Ale tamte niemal pokonał mróz, a Twoje zapewne woda i psie siuśki.
Tak czy owak, musisz poczekać i zobaczyć, co się będzie działo. Te krzaczki, które po obcięciu wydają się żywe, mogą w części odbić.
Ja w ubiegłym roku miałam jedną roślinę na wrzosowisku, która prawie umarła. Nie mogłam zrozumieć, co jej dolega. Wreszcie podpatrzyłam, że wieczorem mój pies przeczołguje się pod płotkiem i siusia w tym miejscu.
Wrzos został uratowany, obficie spłukany wodą, a potem chroniony przed łobuzem, ale do tej pory wygląda jak duuuużo młodszy braciszek pozostałych.

weduta
PostNapisane: 22 mar 2015, o 21:34 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
czyli pozostaje tylko czekać :wink:

bolekso
PostNapisane: 24 mar 2015, o 14:44 
200p
200p

więcej niż 1
Spróbuj łodyżki chwycić w palce tak jakbyś ocierał majeranek. Jeśli listki się skruszą na całej długości pędu to niestety nie żyją.
Pozdrawiam ! Bolek

weduta
PostNapisane: 25 mar 2015, o 20:42 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
To chyba jednak nie uda mi sie ich uratować
Mocno się skuszyły... :cry:

Burton
PostNapisane: 17 kwi 2015, o 16:00 
50p
50p

---
Witajcie,
Jak mam pytanie czy teraz mozna przesadzić w inne miejsce na rabacie wrzosy zasadzone zeszłym roku? Czy teraz jest marna szansa aby przeżyły taka operacje? Bo pomyslałam, ze zrobię to " z ręki do ręki" czyli wykopuje i wkładam od razu w nowe miejsce oczywiście odpowiednio przygotowane.

fiskomp
PostNapisane: 17 kwi 2015, o 23:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Przesadzaj wiosna to najlepsza pora, do jesieni zdążą się zregenerować. Ja swoje też przesadzałam, brałam z trochę większa bryłą i było ok. Tylko wodę wlej do dołka przed wsadzeniem wrzosa, lepiej mu już nie fundować po przesadzeniu przysznica z góry, bo przesadzony nie poradzi sobie z mączniakiem ani innym cholerstwem grzybowym.

pelikano11
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 10:23 
1000p
1000p

---
A co tam ma się regenerować jak one w zeszłym roku sadzone? :D Przesadzaj, nawet nie zauważą.

niczka
PostNapisane: 1 maja 2015, o 15:53 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Miałam wsadzonych 6 wrzosów 2 lata temu, zarosły trawą, a M. kosił je regularnie. Teraz zrobiłam z nimi porządek i o dziwo żyją i zaczynają się zielenić. Chcę powiększyć to stanowisko i przygotowuję miejsce pod wrzosy, podpowiedzcie czy dawać agrotkaninę pod wrzosy? I czy ktoś zna szkółkę w małopolsce, bliżej Krakowa? Jakie trawki można sadzić w tych warunkach?

fiskomp
PostNapisane: 5 maja 2015, o 17:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
niczka napisał(a):
Jakie trawki można sadzić w tych warunkach?

U mnie jest kostrzewa sina wspaniale rośnie też miecznica, armeria, z tytułu mam rozplenicę , a teraz kwitnie andromeda czyli modrzewnica. Mam też berberysy, azalie. Fotki z okresu kwitnienie wrzosów.

Miecznica i armeria oczywiście nie są trawami ,ale listki maja fajny trawiasty wygląd i tworza zwartą kępkę.

niczka
PostNapisane: 5 maja 2015, o 20:40 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
fiskomp śliczne masz wrzosowisko! Wyślij jeszcze więcej zdjęć. Przymierzałam się do kostrzewy sinej, ale widziałam ją aż za 22 zł! I czekam na wrzosy... Masz jeszcze jakieś małe urocze kwiatuszki, co to?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 764 ]  Idź do strony nr...        1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości