Zawinięte liście rododendrona

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

gremisia ten na małym zdjęciu jest ok, myślałam że pokazujesz jak wcześniej wyglądał któryś z tych trzech niżej,
tak mw ma to wyglądać i niestety w worku przynajmniej miesiąc
Obrazek

Drugi (pierwsze duże zdjęcie) jest cały suchy? jest tam chyba żywa łodyga, tylko liście mocno zagrzybione.
Pokażesz jak to teraz wygląda? wg Twojego opisu trudno radzić...piszesz że rośnie czubek temu na 4 zdjęciu..ja tam widzę wszystko suche u góry
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

Czy nie zdarzyło się tak, że nowe liście uschły wkrótce po ich wypuszczeniu?
W okresie wzrostu nowych liści rododendrony są wrażliwe na brak wody.
Kilka razy widziałem jak moje klapnęły, a po podlaniu w ciągu 2 godzin szybko się podniosły.
Długotrwały brak wody w takiej sytuacji spowodowałby ich uschnięcie.
gremisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 paź 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

Przepraszam pomylilam zdjecia (opisalam tak jak mam je na kompie a nie na forum) pierwszy i drugi wypuszcza paczki - ten drugi to ma tak w polowie jak obcielam gorna partie to dopiero go mozna bylo zobaczyc. sadze ze ten ze zdjecia nr 3 to raczej sie nie uratuje - dzis wyglada gorzej niz wczoraj, a ten ze zdjecia nr 4 chyba calkiem dobrze sobie radzi. Zamieszczam fotki. Niestety nie mam ich w woreczku - dopiero dzis je wloze, jak mi je przywioza... ;/
Obrazek
to jest dwojka - ale ma plamy na lisciach ... ;/
Obrazek
to trojka - ale temu to juz chyba nic nie pomoze ...... Obrazek
a to czworka - ale tez ma juz plamy na lisciach ;/

.......
gremisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 paź 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

trzymam je na parapecie w pokoju w ktorym nie grzejemy ... ;) tam mam hodowle swoich roslinek :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

gremisia poobcinaj wszystkie liście, które są podejrzane, a łodygi do zdrowej części. Liście tak poobcinaj, żeby nie uszkodzić widocznych pączków między liściem a łodygą. Nie przejmuj się, że krzewy będą łysawe
Obrazek
tak np, ale Ty widzisz lepiej co jest chore
Na drugim zdjęciu te liście wywal i chyba została jakaś sucha łodyga. Opryskaj dokładnie przeciw grzybom.

Co to za ziemia w którą posadziłaś?hm..myślałam o takiej strukturze jak na poniższym zdjęciu
Obrazek

Jeśli nie masz takich worków to nakryj zwykłymi , polecałam te bo są wygodne do wietrzenia, ale to przecież nie mus.
Obrazek

No i doniczki muszą być w ciepłym pomieszczeniu z dostępem do światła inaczej nic z tego nie będzie. W zimnie korzenie nie ruszą, powinny też ruszyć pąki i obudzić się "śpiące" na łodygach. Potem możesz przenieść do chłodniejszego pomieszczenia do przechowalni
zdjęcia ze strony http://www.i-services.net/membres/forum ... &sid=75712
gremisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 paź 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

ziemia jest kwaśna - taka mi dal koles z ogrodniczego jak powiedzialam ze chce do rododendronow, jest wymieszana z kora itp..
gremisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 paź 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

to znowu ja..po moich zabiegach na rododendronach trzech pojawil sie biały meszek na dolnych partiach na łodygach. Co to moze byc?Grzyb?
Awatar użytkownika
bystrzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 551
Od: 26 wrz 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bystra k. Bielska Białej

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

O białym meszku się niestety nie wypowiem.

Ale tytuł wątku zmobilizował mnie żeby zrobić zdjęcia jak wyglądają zdrowe liści Rh zwinięte od mrozu - żeby nie było wątpliwości na przyszłość.

Obrazek

Kolor zielony, jednolity, bez plam i przebarwień. Stopień zakręcenia zależy od mrozu, mogą być lekko zawinięte lub poskręcane w ołóweczki.
TATII
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 wrz 2011, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

Witam, mam problem z rh, a mianowicie po przesadzeniu w połowie kwietnia do gruntu pięknie się trzymały (mam 2 egz.) i zakwitł ale wraz z przekwitnięciem na liściach pojawiło się brązowienie i zaczęły się zwijać, widać nowe zdrowe przyrosty niestety dużo liści usunęłam i nie wiem czy to choroba czy może poparzenie od słońca - niestety jeszcze ich nie osłoniłam od bezpośredniego nasłonecznienia. ;:223 Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Tatii :)
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

Wygląda na uszkodzenie silną operacja słońca. Różaneczniki znoszą wprawdzie intensywne nasłonecznienie ale muszą być do tego przyzwyczajone. W punkcie sprzedaży stały pewnie pod cieniówką a tu dostały od razu lampę plus wysiłek w trakcie kwitnienia, przesadzanie i gotowe. Teraz najważniejsze żeby nowe przyrosty prawidłowo się rozwijały.
Pozdrawiam Piotr
TATII
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 wrz 2011, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Zawinięte liście rododendrona

Post »

Dzięki, mam nadzieje , że będzie ok. :)
Pozdrawiam
Tatii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”