Arboretum LBG Kostrzyca

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Arboretum LBG Kostrzyca

Post »

Witam Serdecznie!

Pragnę przedstawić państwu wiele rododendronów, różaneczników, azalii w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy, 10 km od Karpacza :) Jest to jednyne miejsce w Polsce, gdzie gromadzi się oraz długotrwale przechowywuje zasoby genowe drzew i krzewów leśnych oraz monitoring jakości materiału rozmnożeniowego w postaci nasion z najcenniejszych obiektów nasiennych Lasów Państwowych oraz ważnych dla ochrony przyrody, pochodzących z parków narodowych, rezerwatów, pomników przyrody. Miesjce z doniesien syna bardzo ciekawe, z dużą ilością roślinności. Niestety ja juz skonczylam szkołe i nie mogłam sie wybrać na tą ciekawą wycieczkę szkolną :lol: Na zdjęciach także okazy rododendronów z Karpacza, Pragii. Niestety nie jestem w stanie podac odmian :lol: Myslę, że sie spodobaja zdjęcia :D

Pozdrawiam Mariola

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Rzeczywiście robi wrażenie. Dziękuję za wielką, ogromną przyjemność oglądania takich widoków :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Nawet nie wiedziałam ,że takowe miejsce istnieje - warto by tam kiedyś zajrzeć . Piękne zdjęcia i cenne odkrycie :lol:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

Tak istanieje takie miescje i jest bardzo ważne :) W nim przyszłość naszych lasów, szczeólnie w górach. Ciesze się, że zdjecia sie spodobały.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”