Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Czyli radzisz nie wsadzać do gruntu tylko chować przy spadkach poniżej -15?, Tylko jakie to wielkie urośnie? jak będzie rosło bardzo to nie dam rady tak ich nosić, ja myślałam o całkowitym schowaniu na zimę, ale boję się, że zrzuci liście.
A jak nie to zaryzykuję i czymś w gruncie okryję, w tym roku nie było takich mrozów na południu, hmmm pewnie go ukatrupię na pierwszym razem, ale nie mam siły chyba się tak bawić z tym chowaniem, już teraz jak co wieczór mam się specjalnie ubierać i iść na takie zimno żeby RH schować..., a co będzie jak kiedyś zapomnę :wink:

Jak tak dalej pójdzie to mąż mnie wywali z tymi wszystkimi doniczkowymi z garażu, ostatnio na czas przymrozków schowałam 6 klonów jeszcze nie wsadzonych z młodziutkimi listkami, 2 RH, i 4 kilkuletnie wielkie borówki bo miały kwiatki i szkoda było:) 6 małych na wszelki wypadek ;) nie można było wejść do garażu;)
A jeszcze 2 bugenwille planuje garażować zimą ;:oj
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Kiedy zaczęliśmy tworzyć ogród znalazło się w nim setki roślin które należało pamiętać aby okryć na zimę, były i palmy przy basenie, były bananowce. Trawy pampasowe araukarie i cuda na kiju. Życie zweryfikowało nasz ogród oraz nasze poczucie obowiązku korygowane przez pamięć. Obecnie przygotowanie ogrodu do zimy to godzina pracy a i zdarzają się niespodzianki gdy przemarznie coś co wytrzymywało w poprzednie zimy. Dlatego radzę kupić wypróbowane odmiany a nie mimozy - w myśl zasady im mniej pracy tym efekt lepszy.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Wiem, wiem, niestety ja to chyba lubię sobie życie utrudniać, ale potem skończy się na ewentualnie tych bugenwillach bo na nic więcej nie będę mieć siły ;)
W Bugenwilli zakochałam się w Af. i zrobię wszystko żeby ją mieć :D , dobrze że jest ten garaż ;:138
O tyle łatwiej z tymi roślinami, że chowa się je na całą zimę i wystawia późniejszą wiosną.
Ps. Macie piękny ogród :) Oczywiście marzenie Rh ;)
A te wzdłuż podjazdu do domu są korygowane, przycinane? bo tak wyglądają, takie równiutkie i żadna gałązka nie wychodzi na drogę :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Obrazek

Jedna fotka zastępuje tysiące słów
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Sezon sprzedaży rododendronów zaczęty ceny raczej rozsądne. W ofercie też wiele kwitnących azalii. Odmian sporo ale trochę nie na nasz klimat.


Obrazek Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Czyli lubią podcinanie :), a w jakim miesiącu można tak ciąć? maj?

U mnie RH były już prawie 2 miesiące temu i wtedy zaczęłam kupować.
Azalie kupowałam jeszcze początkiem marca, dzięki temu wybrałam najładniejsze okazy z największymi pąkami :D Jak kwitną to już są resztki, przynajmniej u mnie.
Dziś oczywiście będąc po środek na mszyce do klonów przytargałam kolejną azalię Oxydol bo miała 5 ładnych pąków.

U mnie w szkółkach Rh od 16-18 zł, polowałam na takiego za 250 zł ale oczywiście był tylko alfred i inne które mnie nie interesowały, były jeszcze po 70 ale też nie te kolory. Nic nie było różowego lub ciemno różowego. Azalie po ok 16-18 zł. Ja kupowałam ok 25 szt dla siebie i rodziców to ostały się jeszcze z tamtego roku i były 2 razy większe od tegorocznych i w tej samej cenie ;:138





Pokażę Wam jeszcze dziś zrobione zdjęcie mojego XXL im bardziej rozkwita tym jest piękniejszy :)


Obrazek
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Gdzie Wy macie takie ceny ?.
U mnie w szkółce najtaniej znalazłem za 18 zł, azalia wielkokwiatowa 15.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Rozkwitł mi pierwszy rododendron z Biedronki, odmiana Cunningham's White, odmiana się zgadza ;:215 Kupowane w zeszłym roku jakoś w sierpniu, tegoroczne zobaczyłam w sklepie i zupełnie przeszła mi ochota na zakupy.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Chętnie obejrzę zdjęcie ?. I mnie powoli pokazuje kolor w pączkach Władysław Łokietek ale to nie z Biedronki. Widziałem około 1 miesiąc temu w B ale były 3 szt i takie obeschnięte. To już wolałam z mojej szkółki za 16 czy 18 zł.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

U mnie w Długołęce i Kiełczowie biedne jakieś te rododendrony, a te dwa z zeszłego roku dostałam od Mamy i były kupione we Wrocławiu, dużo ładniejsze.

Tak wygląda ten rozkwitający Cunningham's White, jest taki jak na etykietce więc chyba to ten ;:333


Obrazek Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

O to już całkiem dużo rozkwitł, moim niektórym dopiero popękały pąki i pokazał się kolor:) Ale za to XXL pięknie kwitnie. Nie mogę się doczekać reszty :)




Witam
Mam do Was pytanie czy ma ktoś Rh RODRIGO?
Jeżeli tak to bardzo proszę o zdjęcie.
Zamówiłam już kilka tygodni temu przez Internet i wczoraj rozkwitł i... ;:223 no to chyba NIE jest Rodrigo, a tak na nie czekałam, zamówiłam 2 szt i zapłaciłam wraz z wysyłką ok 130 zł. ;:145 . Co w takiej sytuacji zrobić? Znana firma.... dopiero po zakupie przeczytałam co się tam wyrabia....
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Podobny do innych gaciowatych kolorów. Jak kwitnie 4 fotka w wizytówkach prawy dolny róg tu więc może to Tobie pomoże.

http://www.e-katalogroslin.pl/plants/59 ... on-rodrigo
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Dzięki Asprokol, przyszło mi coś takiego i tak kwitnie, czy ja tylko źle widzę, czy to zupełnie coś innego, czerwonego... , Czekam od 2 dni na odp na maila od firmy u której zamówiłam te Rh.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”