Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

No będzie ;:oj
Daj znać czy przeżyły ten eksperyment :)
Iza
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Okolice Wrocławia to nie Mazowsze .
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

U mnie na wierzchu tylko rzodkiewka, mizuna, rukola i czosnek. Na razie koszmarna pogoda, ale pojutrze ma się poprawić i wtedy druga tra wysiewów, może pikowanie sałaty :) Kapustne w domu kiełkują, czas je pod folię wywalić.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

qrka pisze:Ale wczoraj...wysadziłam pomidory ok 50 szt. w gruncie pod włókninę.Więdły maleństwa podczas sadzenia bo spory wiatr był i słońce grzało ,a nie były hartowane .Wiem,wiem ale mam taką teorię ,że te wymagania z opisów niekoniecznie muszą być prawdziwe ,a chłód dla pomidorów zwłaszcza ich smaku i plenności jest nieoceniony.
skoro qrka zaszalała i wysadziła pomidory do gruntu to do folii też można już wynieść czy jeszcze poczekać? W nocy przymrozków nie ma póki co, dziś rano o 6 we folii miałam 10st na +.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Jeśli mogę na tym wątku - odnośnie pomidorów znalazłam w internecie taki wpis: "Wymagania klimatyczne:
Pomidor jest rośliną o wysokich wymaganiach cieplnych, wrażliwą na chłody (0 - 5oC) i przymrozki. Przy spadku temperatury poniżej 0oC rośliny marzną i giną. Optymalna temperatura wzrostu mieści się w granicach 22 -27oC w dzień i 16- 18oC w nocy i jest uwarunkowana fazą rozwojową pomidora i intensywnością światła. Temperatura powyżej 30oC i poniżej 10- 12oC stanowi tzw. maksimum i minimum rozwojowe".
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

No i sama sobie odpowiedziałaś :wink:
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Jak ktoś ma dużo sadzonek pomidorów, niech próbuje. U mnie do gruntu pójdą po zimnej Zośce. Szkoda byłoby mi czasu i energii na sadzenie roślin, które maja 0% szans na doczekanie lata. Oczywiście inna historia ogrzewane tunele :) Gdybym posiadała ogrzewaną szklarenkę... ech miło pomarzyć :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

A jakby tak postawić w tunelu piecyk olejowy, który by automatyczny włącznik włączał o 4 rano i grzałby godzine, to czy pomidory w tunelu przeżyły by już?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Lepiej gdyby nim sterował jakiś czujnik temperatury ustawiony na kilka stopni powyżej zera. No i wentylator, który będzie mieszał powietrze w tunelu. Podstawowa sprawa to najpierw ogrzać grunt do 10 stopni, żeby pomidory mogły pobierać wodę. O czymś zapomniałem? Oczywiście! Trzeba obowiązkowo posadzić zgodnie z kalendarzem księżycowym :wink: .
x-q-a

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Kalo zrezygnowałam z g.. pracy we Wrocku i na stałe od maja zeszłego roku przeniosłam się na kochane Mazowsze. Jeszcze raz proszę forumowiczów : nie bierzcie ze mnie przykładu - to nie może się udać ! Nie mam jak zrobić fotek ale na Wielkanoc przyjedzie syn to pokażę wam jak to się skończy, bo jak sądzę do świąt będzie po wszystkim.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Kiedyś , będąc na "majówce" w Białym Dunajcu, a więc koniec kwietnia i początek maja , chodząc z wędką po rzece , zauważyłem na brzegu krzaczki pomidorów. Pewnie nasionka przypłynęły z Zakopanego z g......m . :roll: Następny mój pobyt tam na urlopie był z początkiem sierpnia i wiecie, że na tych krzaczkach były owoce. Jak przeżyły w tak ekstremalnych warunkach do dzisiaj się dziwię ;:209
Andrzej
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Sadzenie pomidorów teraz to żaden eksperyment, myślę, że sporo osób tak robi, tylko nie ma ochoty na polemiki z osobami, które maja wiedzę z "interneta", ja wysadziłem pierwsze kilka dni temu, oczywiście pod folią.
A co do temp. trzeba wiedzieć co jest optymalne a co jest dopuszczalne, pomidor spokojnie będzie rósł o ile w dzień będzie miał około 20 stopni, na noc trzeba zabezpieczyć przed przymrozkiem i tyle.
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Witajcie :wit
Ja po raz pierwszy zajęłam się wysiewem :) Głównie pod tunel foliowy, w którym pokazała się już rzodkiewka, a sałata krucha chwali się pierwszym liściem właściwym :) Czekam na marchewkę i natkę pietruszki. W multiplatach posiałam kalarepę :) Na zewnątrz w gruncie jest już szczypiorek czosnkowy, koper, groszek cukrowy oraz w skrzynce po jabłkach trochę sałaty masłowej. Codziennie sprawdzam czy coś się pokazało ;) W domu pięknie rosną pomidorki koktajlowe i wysokie oraz trochę późno wysiana papryka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”