Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

seba1999 pisze:Siej wtedy kiedy inni sieją.
Jak w tamtym roku sialeś za późno to kiedy ? W lipcu ?
Ta to by już pomidory pierwszy raz pikował ;) A może pomylił nasiona ostrej papryki z dyniowatymi ;)
Już w przyszłym roku przeczytamy tu o wykiełkowaniu ogórów gruntowych w grudniu, ostra papryka we wrześniu ;)

Ludzie wklejają realne terminy wysiewu, i proponował bym się do nich stosować. Jeśli uważacie że termin na pomidorki jest odpowiedni rozumiem że każdy dysponuje sporym growbox`em dla całej rozsady.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja posiałam mix ostrych papryk. Teraz mam już co doglądać :)
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Nie posiadam Grow Boxa. A dyniowate wysiałem za wszczęśnie ponieważ myślałem, że koniec lutego to dobry termin. (przesadzając do gruntu chciałbym aby miały już z 5 liści właściwych), za późno bo w kwietniu połowie, a w gruncie była dopiero w licu z 4 liśćmi i dynia miała tylko jedna 40kg i na dodatek ręcznie zapylana.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Od kwietnia do lipca urosły jej 4 liście w donicy? Matuńciu, moja dynia w miesiąc była już pokaźnym krzaczorem i takie sadziłam w połowie maja, przychodzi mi do głowy tylko, że podłoże Twojej dyni było skrajnie jałowe i niczym jej nie zasiliłeś, ewentualnie że była trzymana przy północnym parapecie? Co się z nią działo, że w ogóle nie rosła? Połowa kwietnia to dobry czas na sadzenie dyń na rozsadę.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

sebago30 pisze:Nie posiadam Grow Boxa. A dyniowate wysiałem za wszczęśnie ponieważ myślałem, że koniec lutego to dobry termin. (przesadzając do gruntu chciałbym aby miały już z 5 liści właściwych), za późno bo w kwietniu połowie, a w gruncie była dopiero w licu z 4 liśćmi i dynia miała tylko jedna 40kg i na dodatek ręcznie zapylana.
Lepsza młoda sadzonka niż "przerośnięta", która będzie miała gorszy start i w rezultacie ta młodsza ją wyprzedzi. A połowa kwietnia to idealny czas na wysiew dyniowatych do doniczek na rozsadę, szybciej wysiane będą się tylko męczyły.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Seba masz jeszcze nasiona ? Spróbuj wsiać te ogórki tak jak Dorota mówi na początku kwietnia.
To najlepszy termin siewu dyniowatych.
Nawet arbuzom, które są bardzo kapryśne ten termin najbardziej pasuje :D
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Mam jeszcze nasiona, najwyżej będę miał dwa razy więcej roślinek. :)
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Podziwiam Twój optymizm :wit . To co powiedział Einstein to prawda, jednak nie działa bezwarunkowo we wszystkich sytuacjach.
Za termiczne minimum rozwojowe dla ogórka przyjmuje się 12°C, ale rośliny reagują już na spadek temperatury poniżej 20°C. Na niską temperaturę wrażliwe są przede wszystkim młode rośliny. W warunkach długotrwałych chłodów, przy zahamowaniu procesu pobierania wody i nieustannie przebiegającej transpiracji, może dojść do więdnięcia roślin, a nawet do ich zamierania.
http://e-warzywnictwo.pl/index.php/wyma ... _4840.html
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Już tylko optymizm mi pozostał :)
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Aguss85 pisze:Od kwietnia do lipca urosły jej 4 liście w donicy? Matuńciu, moja dynia w miesiąc była już pokaźnym krzaczorem i takie sadziłam w połowie maja, przychodzi mi do głowy tylko, że podłoże Twojej dyni było skrajnie jałowe i niczym jej nie zasiliłeś, ewentualnie że była trzymana przy północnym parapecie? Co się z nią działo, że w ogóle nie rosła? Połowa kwietnia to dobry czas na sadzenie dyń na rozsadę.
Rosła ona w ziemi z Biedronki podlewałem tylko woda z kranu a potem deszczówką.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Może warto było lekko nawozić. Ja tak zrobiłam dwa lata temu, że chciałam wyhodować roślinki bez nawożenia i teraz już wiem że się nie da. Roślinki też muszą coś jeść.
Pozdrawiam
Dorota
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Nie rozważałem tej opcji, myślałem że ta ziemia jest dość zyzna.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Posiałam dziś drugi raz selery, bo poprzednie nasionka nie wzeszły. Miałam czas i chęć, to pobawiłam się pęsetą i będą rosły w karnych szeregach w zbiorczej doniczce.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”